top

GORE-TEX PRO

GORE-TEX® PRO je membrána používaná ve specializovaném oblečení určeném pro profesionály. Je navržen tak, aby odolal nejtěžším podmínkám a nejnáročnějšímu počasí, které vás v horách potká. Bundy a kalhoty vyrobené z materiálu GORE-TEX® PRO poskytují maximální nepromokavou ochranu a odolnost.
Zobrazení Mřížka Seznam

67 výrobky

na stránce
 1. -40%
  Kalhoty GORE-TEX Arcteryx Beta AR Pant - cloud

  wish list

 2. -40%
  Skialpove kalhoty Arcteryx Rush Bib - graphite

  wish list

 3. -15%
  Bunda GORE-TEX Arcteryx Alpha SV Jacket - phenom

  wish list

 4. -40%
  Skialpove kalhoty Arcteryx Rush Bib - phenom

  wish list

 5. -23%
  Skialpová bunda Arcteryx Rush Jacket - oracle/daze

  wish list

 6. -23%
  Bunda GORE-TEX Arcteryx Alpha AR Jacket - fluidity

  wish list

 7. -30%
  Dámská skialpova bunda Arcteryx Rush Jacket - labyrinth

  wish list

 8. -15%
  Dámská bunda Arcteryx Beta AR Jacket - black

  wish list

 9. -37%
  Bunda GORE-TEX Marmot Alpinist Jacket - nori

  wish list

 10. -35%
  Bunda GORE-TEX Patagonia Pluma Jacket - andes blue

  wish list

 11. -40%
  Trekové kalhoty Arcteryx Nuclei Pant - black

  wish list

 12. -35%
  Dámská bunda Patagonia Pluma Jacket - steller blue

  wish list

 13. -41%
  Dámské kalhoty Arcteryx Beta AR Pant - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

67 výrobky

na stránce
Vymazat

Konstrukce GORE-TEX® PRO

GORE-TEX® PRO je k dispozici pouze jako třívrstvý laminát (3L). Vnější vrstva je vyrobena z pevnějších a silnějších vláken, která umožňují zachovat nadprůměrnou mechanickou pevnost a plnou ochranu proti dešti, sněhu a větru. Speciální typ podšívky zajišťuje prodyšnost na velmi vysoké úrovni, aby bylo zaručeno optimální klima při vysokohorských aktivitách. Membrána GORE-TEX® PRO se používá v případech, kdy je vyžadována maximální odolnost materiálu a vysoké technické parametry. Mezi svrchními vrstvami najdete bundy a kalhoty určené pro horolezectví a himálajské lezení, seskoky padákem ve vysokých nadmořských výškách, horské průvodce a záchranáře a pro všechny outdoorové nadšence, kteří se vydávají do akce i v tom nejnepříznivějším počasí. Jednotlivé modely jsou důkladně testovány a simulují ty nejextrémnější podmínky, aby byla zajištěna maximální úroveň vodotěsnosti v každé situaci.

Výhody materiálu GORE-TEX® PRO

Nekompromisní odolnost: oděv nabízí maximální odolnost proti oděru a roztržení, což prodlužuje jeho životnost a umožňuje jeho použití v extrémně náročných podmínkách. Vlákna lícových materiálů musí splňovat přísná kritéria mechanické odolnosti a jejich lineární hustota nesmí být nižší než 40 denierů (≥40 denierů). Parametry Denier/Denier naleznete v popisech jednotlivých výrobků - vyšší číslo znamená hustší vlákno, a tedy větší objem a stabilitu.

Velmi vysoká prodyšnost (RET <6): Skvěle odvádí tělesnou vlhkost, čímž zabraňuje jejímu vysokému hromadění a kondenzaci uvnitř oděvu. Aby byla prodyšnost na velmi vysoké úrovni, používají lamináty GORE-TEX® PRO patentovanou podšívku Gore Micro Grid Backer. Jeho speciální struktura a použití vláken s nízkou hustotou pomáhá zvýšit účinnost přenosu vodních par ven. Kromě toho poskytuje velmi hladký povrch, který se dobře kombinuje s mezivrstvami oblečení, aniž by se při každém pohybu zachytával o mikinu nebo spodní prádlo.

Stálá nepromokavost a větruodolnost: Aktivní bundy a kalhoty GORE-TEX® PRO využívají revoluční a patentově chráněnou vícevrstvou membránu na bázi 100% ePTFE s jedinečnou mikrostrukturou. Tato membrána je trvale spojena s vnější tkaninou a se speciálně navrženou odolnou podšívkou (z třívrstvého laminátu 3L). Na oblečení GORE-TEX PRO se můžete spolehnout i v silném dešti nebo sněhové bouři. Důležité je, že máte spolehlivou ochranu po celou dobu životnosti oděvu, a to i v extrémních podmínkách.

Technické zpracování: jednotlivé oděvy jsou speciálně navrženy pro svou funkci v nejvyšších horách. Výrobky s membránou GORE-TEX® PRO jsou navrženy tak, aby dokonale spolupracovaly s lezeckým postrojem, kapuce je navržena tak, aby se přizpůsobila lezecké přilbě, a střih je navržen tak, aby chránil před nejnáročnějším počasím.