top

Běžecké spodní prádlo

Běžecké spodní prádlo je základem kompletní sady oblečení určené pro běh nebo trénink na maraton. Začátečníci a závodní sportovci by měli dbát na spodní část svého vrstveného oblečení.
Zobrazení Mřížka Seznam

24 výrobky

na stránce
 1. -34%
  Termoleginy Thermowave Aero Pants - black

  wish list

 2. -34%
  Termolegíny dámské Thermowave Aero Pants - black

  wish list

 3. -38%
  Podprsenka Patagonia Active Mesh Bra - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

24 výrobky

na stránce
Vymazat

Běžecké spodní prádlo pro ženy a muže

Námaha, která je spojena s rychlým zdoláváním kilometrů běžecké trati, nemusí být spojena s nepohodlím. Mezi běžci i běžkyněmi je běžecké spodní prádlo stále oblíbenější. Je navrženo tak, aby neomezovalo v pohybu a přizpůsobilo se tělu a očekáváním uživatele. Provádění všech aktivních činností bez pocitu sevření nebo tlaku bude mnohem pohodlnější a jistě se promítne do dosažených výsledků. Speciální konstrukce tkaniny nebo strečové příměsi umožňují zvýšit roztažnost.

Čím se vyznačuje běžecké spodní prádlo?

Před rozhodnutím o koupi se vyplatí podívat se, jaké vlastnosti má běžecké prádlo. První věc, které věnujete pozornost při výběru oblečení, je materiál oděvu. Je zřejmé, že ten, který má být nošen při aktivním trávení času, by se měl vyznačovat zvláštními vlastnostmi. Proto se při výrobě sportovního oblečení používají různé technologie a inovativní řešení. Totéž platí pro základní vrstvy. Běžecké spodní prádlo musí těsně přiléhat k tělu a nezpůsobovat nepohodlí, ale také podporovat tepelnou regulaci těla. Výrobci se proto obracejí například k merino vlně nebo polyamidovým vláknům, která jsou speciálně navržena tak, aby odpařovala více potu. Zajímavou inovací je dlouhotrvající antibakteriální povlak, kterého je dosaženo nanesením iontů stříbra na materiál.

Běžecké spodní prádlo pro různé části roku

Pro skutečné běžce trvá sezóna prakticky celý rok. Běžecké spodní prádlo se vyrábí v takových variantách, aby podpořilo tyto sportovce v podmínkách, kde jsou nízké a vysoké teploty. Je to proto, že v chladných dnech se při tréninku s vysokou intenzitou snadno přehřejete. Aby se kolem pokožky udrželo optimální klima, měly by být trička a legíny vyrobeny z lehkých a prodyšných materiálů. Takových, které budou zároveň minimalizovat riziko prochladnutí. Tohoto výsledku pomáhá dosáhnout technologie mapování těla. Zahrnuje přesné umístění specifických typů materiálu v klíčových oblastech podle potřeb těla. To znamená, že teplejší tkaniny pokrývají části, které jsou nejvíce náchylné k prochladnutí, zatímco ostatní oblasti jsou pokryty lehčími, prodyšnějšími vlákny.

Běžecké spodní prádlo jako součást systému vrstveného oblečení

Vyznavači dynamického běhu na různé úrovně pokročilosti stále častěji volí jako základní vrstvu běžecké spodní prádlo. Návrháři různých značek dbají na to, aby návrhy značky měly vzory, které lze snadno kombinovat s dalšími vrstvami oblečení. Proto se používají elastické materiály a střihy přiléhající k tělu. Tohoto efektu se často dosahuje také minimalizací objemu švů nebo jejich úplným vyloučením. Díky tomu se běžecké prádlo při nošení dalších kusů oblečení neshrnuje a netlačí ani nezpůsobuje nepohodlí.

Funkční běžecké spodní prádlo nejvyšší kvality

Stejně jako sportovní oblečení, vybavení nebo doplňky, i běžecké spodní prádlo se vyrábí v různých variantách. V širokém sortimentu obchodu 8a.cz není těžké najít modely, které dokonale odpovídají vašim požadavkům a jsou navíc vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Doplnění technických tkanin pohodlným střihem a pečlivým zpracováním podle nejvyšších standardů zaručí, že vás výběr nezklame. V tomto ohledu jsou signálem pro zákazníka informace o způsobu získávání a zdrojích materiálů, certifikáty ekologie a kvality. To usnadňuje rozpoznání rozdílů mezi zdánlivě stejnými alternativami a umožňuje nahlédnout do důležitých aspektů, které nejsou pouhým okem viditelné. Pokud vám záleží na životním prostředí a dbáte na ekologii, tyto údaje vám pomohou vybrat si výrobek od značky, která uplatňuje stejné myšlenky jako vy.