top

Turistické a trekingové batohy

Turistické a trekingové batohy vám umožní sbalit si na cestu vše, co potřebujete. Podívejte se na modely pro pěší turistiku, turistiku s batohem a víkendové výlety a také na ultralehké batohy pro rychlou turistiku na vrchol.
513
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 513

na stránce
 1. -20%
  Batoh Helly Hansen Transistor 30 Backpack - black

  wish list

 2. -20%
  Turistický batoh Lowe Alpine AirZone Trek 28 - black

  wish list

 3. -3%
  Trekový batoh Fjallraven Keb 72 - storm/dark navy

  wish list

 4. -8%
  Trekingový batoh Tatonka Yukon 60+10 - teal green

  wish list

 5. -8%
  Turistický batoh Tatonka Norix 32 - blue

  wish list

 6. -20%
  Turistický batoh Thule Alltrail 25 - obsidian

  wish list

 7. -20%
  Turistický batoh Gregory Salvo 16 H2O - carbon bronze

  wish list

 8. -20%
  Dámský batoh Gregory Maven 35 - rosewood red

  wish list

 9. -20%
  Dámský batoh Gregory Sula 8 H2O - antigua green

  wish list

 10. -20%
  Trekingový batoh Gregory Paragon 38 - ferrus orange

  wish list

 11. -20%
  Turistický batoh Gregory Salvo 8 H2O - carbon bronze

  wish list

 12. -20%
  Dámský batoh Gregory Tempo 6 H2O - carbon bronze

  wish list

 13. -13%
  Turistický batoh Tatonka Traveller Pack 25 - navy

  wish list

 14. -20%
  Turistický batoh CMP Dakota 35+10L - nero

  wish list

 15. -20%
  Turistický batoh Salomon XA 25 - nautical/ebony

  wish list

 16. -20%
  Turistický batoh Thule Topio 40l - black

  wish list

 17. -20%
  Turistický batoh Thule Topio 30l - black

  wish list

 18. -20%
  Trekingový batoh Gregory Focal 58 - ozone black

  wish list

 19. -20%
  Trekingový batoh Gregory Focal 48 - ozone black

  wish list

 20. -10%
  Trekingový batoh Mystery Ranch Bridger 65 - wood

  wish list

 21. -10%
  Trekingový batoh Mystery Ranch Terraframe 3-Zip 50

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 513

na stránce

Turistické batohy jsou modely určené pro turistiku v horách, víkendové výlety po stezkách a pěší cestování po světě. Jedná se o širokou kategorii, ve které najdete jak prostorné modely pro lidi, kteří plánují noční výlet, tak různé batohy na jednodenní výlety a víkendové procházky. V neposlední řadě do této kategorie patří také minimalistické turistické batohy, které mají malou konstrukci a pojmou pouze nejnutnější, ultralehké vybavení. Na delší výlety nebo prázdninové tábory se hodí velký, prostorný turistický batoh - vejde se do něj víc než jen bunda a termoska. Malý znamená lehkost a volnost pohybu. Bez ohledu na velikost však dobré turistické batohy nabízejí především vysokou úroveň pohodlí a nositelnosti, stejně jako spolehlivost a odolnost.

Trekingový nebo turistický batoh do hor?

Při výběru batohu na víkendový výlet nebo delší expedici je vhodné zvážit, jaké trasy budeme zdolávat. Turistické batohy z kolekce HIKING / SPEED HIKING jsou obvykle volbou pro krátké výlety do hor. Jsou ideální pro jednodenní a víkendové výlety. Pokud se má jednat o batoh na vícedenní túru v náročném horském terénu, je jistě lepší volbou odolný trekingový batoh. Modely ze skupiny TREKKING / BACKPACKING jsou konstrukčně dokonale přizpůsobeny větším zavazadlům přepravovaným na delší vzdálenosti.

Pro krátké výlety i delší expedice

Horské batohy (někdy označované jako turistické batohy nebo batohy na záda) se obvykle uzavírají pomocí stahovací šňůrky a klopy. Horní přihrádka je pohodlnější na balení a umožňuje batoh tlačit co nejdále. Stahovací šňůrka je mnohem odolnější vůči namáhání než zip. Menší turistické batohy lze najít i se zipem, obvykle vyztužené bočními popruhy se stuhami a přezkami. Tyto popruhy vám nejen umožní rychle něco připevnit k batohu, ale také chrání zip, když se balíte na víkendový výlet. Nejmenší batohy na krátké výlety do hor nabízejí prostor pro pití, svačinu a další vrstvu oblečení, která se může hodit, když se náhle zhorší počasí. Díky odolným materiálům a funkčním kapsám je mnoho menších modelů vhodných i pro každodenní použití v městském prostředí. Dovnitř se vejde oblečení, jídlo a základní věci. Velkokapacitní turistický batoh má často také další kapsy na bocích, víku, předním panelu nebo bederním pásu. U jiných je počet kapes a popruhů speciálně omezen, aby se nezasekávaly o vyčnívající kameny nebo stromy. Při porovnávání turistických batohů zvažte, jak moc vám záleží na dalších kapsách a přihrádkách; budou pro vás funkčním doplňkem, který vám umožní snadno dosáhnout na telefon, kapesníky, termosku nebo láhev s pitím, nebo budou svádět k nerovnoměrnému naplnění batohu?

Dobrý trekingový batoh - který to je?

Trekingové batohy jsou často považovány za velmi širokou kategorii modelů pro zdolávání horských tras. Několikahodinový výlet na horský vrchol a zpět je však úplně jiný druh dobrodružství, když si v batohu nesete jen to nejnutnější na daný den, a vícedenní výlet je jiný druh dobrodružství. Během nich se pohybujeme po méně frekventovaných stezkách a na zádech si neseme vše potřebné pro stravování, ubytování a nečekané nehody. Zde se hodí trekingové batohy. Na kratší výlety postačí menší turistický batoh, do kterého se vejde malá svačina a pití, oblečení pro případ špatného počasí, čelovka a několik dalších drobností. Přesněji řečeno, trekové batohy jsou ty, které jsou větší a objemnější, s propracovanějším nosným systémem, s polstrovanými hrudními psy, nastavením nosného systému - určené pro náročnější přechody, kde je cesta do přístřešku luxusem, se kterým nelze vždy počítat.
Trekingové batohy musí být připraveny na extrémní povětrnostní podmínky a útrapy dlouhých cest. Tady končí měkká hra! Vejde se do něj veškerá výbava potřebná na expedici, nachodíte s ním stovky kilometrů, možná přeletíte půlku světa. Váš trekový batoh musí přežít přepravu, ne vždy šetrné zacházení ze strany nosičů nebo nosičů. Ale i když se nechystáte na exotické výpravy po Asii nebo do Himálaje, budete se muset spolehnout na svůj batoh při trekování v málo frekventovaných oblastech. V něm si ponesete veškeré vybavení na táboření, náhradní oblečení a jídlo. V nejoptimističtějším případě vám vážná porucha nosného systému zkazí cestu a povede k jejímu předčasnému ukončení. Za méně příznivých okolností vám může způsobit značné problémy, když nebudete moci přepravovat nic v batohu, jehož konstrukce by nevydržela váhu nákladu. Proto všechny přední značky vyrábějící trekingové batohy věnují konstrukci a testování tohoto specializovaného výrobku velkou pozornost. Vysoká kvalita zpracování je nejen důvodem, proč výrobce nemá žádné reklamace a problémy - především vám dává jistotu úspěšných horských výletů a pocit bezpečí.
Trekingový batoh je ideální pro mnohakilometrové treky, dokonale odolává podmínkám na trase (bez ohledu na počasí) i při táboření. Díky vhodným konstrukčním řešením a pečlivě vybraným materiálům je léty prověřená a odolnost a spolehlivost, kterými jsou trekové batohy značek jako Osprey, Deuter nebo Gregory proslulé, se mezi trekaři stává legendou.

Jakou kapacitu turistického batohu zvolit?

Nejmenší turistické batohy o objemu 10 a 15 litrů umožňují sbalit si ty nejnutnější věci. Do hlavní komory a obvyklých malých kapes na zip na cennosti nebo bočních elastických kapes na lahve si budete moci zabalit především zásobu vody, drobné občerstvení (např. energetické gely, sušené ovoce, oříšky) a bundu do deště nebo tenkou mikinu. Tento minimalistický batoh vám umožní rychlý a lehký pohyb. Batohy s objemem 20 nebo 30 litrů (samozřejmě včetně středních objemů 25 a 35 litrů) jsou ideální na jednodenní výlet do hor. Je ideální volbou pro turistiku v Sudetech, Karkonoších, Beskydech a Bieszczadech. Do horské ubytovny se vám vejde vše, co byste mohli potřebovat na několikahodinovou túru se zastávkou v horské ubytovně. Lehký nosný systém, poměrně velká kapacita a mnoho možností pro přenášení např. trekových holí vám dávají široké možnosti. Co můžete použít během osmihodinové túry? Lehká větruodolná nebo deštiodolná bunda, čepice (v létě s kšiltem, v ostatních ročních obdobích trochu teplejší), šála typu buff nebo lehké rukavice. Kromě již zmíněných holí, čelovky, možná lékárničky a určitě vody (v horkém počasí hodně vody!). Z tohoto posledního důvodu je nejlepší zvolit turistický batoh kompatibilní se systémem H2O a koupit si rezervoár nebo pamatovat na opakovaně použitelné láhve. Třicetilitrový batoh vám umožní sbalit se i na přenocování v chatě, pokud si místo objemného spacáku přibalíte jen tenkou vložku. Turistické batohy o objemu 40 a 50 litrů vám poskytnou plný komfort při balení na delší cestu s přenocováním v přístřešku, stanu nebo plachtě. Ke standardnímu vybavení patří zásoba lyofilizovaných potravin na jídlo během dne, lehčí obuv nebo sandály (pokud se pohybujete ve vysoké nadmořské výšce), náhradní ponožky, powerbanka nebo solární panel na nabíjení telefonu a toaletní kufřík s hygienickými potřebami, bez kterých se v následujících dnech neobejdete. Batoh o objemu 45 nebo 55 litrů unese bez problémů 10 kg vybavení. Pokud se vydáváte na trek v týmu a rozdělujete část vybavení mezi dvě osoby, bude to pro mnoho lidí největší kapacita, o které uvažují.
Trekingové batohy s objemem 60 a 70 litrů jsou skvělou volbou pro delší túry a výlety pod stan. Můžete do něj umístit větší spací pytel pro chladné noci, samonafukovací karimatku, sadu na vaření, například hořák a hrnce. Vejde se vám do něj také náhradní spodní prádlo, náhradní termokošile a teplejší bunda na večerní posezení u táboráku. Trekingové batohy o objemu 80 l a více (tj. 85 l, 90 l, 95 l nebo dokonce 100 l) jsou opravdovými obry. Obvykle se vyrábějí pouze jako pánské batohy - a to z dobrého důvodu! Při maximálním zatížení může být jejich zvedání a přenášení opravdu obtížné. Jedná se o batohy pro nejdelší expedice, na které je třeba vzít nejen vybavení, ale také jídlo a především vodu. Pokud nemůžete počítat s přístupem k vodě po několik dní, budete jí muset nést na zádech značné množství.
Nezapomeňte se snažit o co nejmenší batoh, do kterého se můžete sbalit, ale také zhodnotit své vybavení a jeho velikost. Ultraminimalistické oblečení, péřové spacáky, houpací síť místo stanu - toto vybavení dobře znají zkušení turisté, ale rozhodně není první volbou pro úplné začátečníky. Neposlouchejte rady lidí, kteří za léta získali zkušenosti a "zeštíhlili" veškeré své vybavení, pokud je to vaše dvakrát tak objemné.

Batoh s distanční síťovinou a odvětráváním zad - nejlepší volba na léto

Batohy s distanční síťovinou na zádech jsou nejvyhledávanějšími modely v nejteplejších obdobích roku. Nosný systém ze síťoviny je řešení, které dokonale zlepšuje cirkulaci vzduchu na rozhraní mezi tělem a batohem, a tím napomáhá odvodu potu. Malá vzdálenost dosažená použitím lehkého rámu mimořádně účinně podporuje prodyšnost turistického oblečení, které batoh pokrývá, a zároveň u nejlepších modelů od známých výrobců nemá negativní vliv na pocit stability zavazadla, ani neomezuje nákladový prostor v hlavním prostoru. Ventilační síťované batohy jsou především turistické modely s objemem cca 20, 30 až 40 litrů, ale existují i 50l nebo 60l trekingové batohy (např. Deuter).

Praktická řešení a technologie

Moderní turistické a trekingové batohy jsou vybaveny mnoha vymoženostmi, díky nimž je zdolávání tras ještě pohodlnější. Většina modelů má speciální místo pro lahve na vodu Díky možnosti snadno vyvést hadici je přístup k vodě vždy velmi snadný. Pro ty, kteří jsou zvyklí nosit turistické láhve, je většina turistických batohů vybavena bočními elastickými kapsami. Jsou to skvělá místa nejen na pití, ale také na mapu nebo malé občerstvení, které budete mít po ruce, pokud dostanete hlad. Mnoho modelů má bederní pásy s malými kapsami na drobnosti. Je to dobré místo pro základní věci, ke kterým potřebujete mít vždy rychlý přístup. Téměř všechny turistické batohy mají navíc místo pro připevnění trekových holí nebo sekery. To je velmi užitečné na jednodušších úsecích trasy a také při dojíždění. Další šňůrky a kapsy na vnější straně umožňují rychlý přístup k bundě do deště nebo teplé mikině.

Jakými nosnými systémy jsou vybaveny turistické a trekingové batohy?

Horské batohy se od sebe liší také nosnými systémy, složitostí a přizpůsobivostí uživateli. Právě nosný systém určuje pohodlí při nošení a odvětrávání zad, které turistický batoh poskytuje. Je klíčovým faktorem, který rozhoduje o tom, zda zvládnete pohodlně překonat mnoho kilometrů trasy, nebo zda si začnete stěžovat na bolest zad a ramen již po prvních metrech na trase. Velké trekingové a expediční batohy se vyznačují velmi měkkými ramenními popruhy a silnými pěnovými popruhy (anatomicky tvarovanými na tělo), zatímco menší batohy jsou často batohy s odvětráváním zad, které odsunuté od těla výborně umožňují kůži dýchat, zejména v létě. Síťované batohy jsou v létě na horách nejvyhledávanějšími modely.

Jak se vejde turistický batoh?

Aby turistický batoh poskytoval pohodlí, je třeba zvolit správný model a přizpůsobit jej. Je důležité, aby délka nosného systému byla dobře přizpůsobena výšce uživatele. Dámy nižšího vzrůstu jistě ocení modely o něco kratší délky. Muži nadprůměrné výšky si vyberou batohy pro vysoké lidi, u nichž je celá konstrukce prodloužena. Nastavení délky všech popruhů je také velmi důležité, aby batoh dobře seděl. Ramenní popruhy, bederní popruh a hrudní popruh musí mít optimální délku, aby byla zaručena stabilita batohu.

Jaký turistický batoh si vybrat?

Především by měl být turistický batoh přizpůsoben našim potřebám, pokud jde o velikost. Pro jednodenní výlety jistě postačí základní modely s objemem do 30 l. Kromě toho by měl dobrý batoh poskytovat vysokou úroveň pohodlí při nošení bez ohledu na délku trasy. Tyto funkce lze jistě nalézt v modelech předních značek. V naší nabídce najdete moderní modely s nízkou hmotností, supertenkými materiály a kompaktními tvary (ultralehké batohy), ale také klasičtější provedení, více vyztužené materiály a nadčasové tvary. Obě mohou být spolehlivé a velmi pohodlné - a výběr bude hodně záviset na vašem vkusu. Pokud hledáte batoh pro nejteplejší dny, zaměřte se na turistické batohy s odvětráváním zad. Velmi praktickým doplňkem je vnitřní kapsa na hydratační systém, do které můžete vyvést hadičku podél výztuhy, abyste se mohli napít, aniž byste museli sahat dovnitř a zastavovat. Turistické batohy s hydratačním systémem se dobře hodí i v létě.

Trekingové a turistické batohy v obchodě 8a.cz

Ujistili jsme se, že naše nabídka obsahuje dobrý turistický batoh pro každého uživatele. Nabízíme tedy menší turistické batohy, středně velké turistické batohy, velké trekové batohy pro vícedenní výlety a nakonec ultralehké batohy do hor, přizpůsobené pro rychlé překonávání tras (i vertikálně!). V naší nabídce najdete pánské a dámské turistické batohy, silné taktické batohy a také dětské batohy, připravené pro nejmenší nadšence turistiky. Výrobci, které jsme vybrali, jsou světoznámé značky, které jsou zárukou vysoké kvality zpracování a fantastických vlastností.