top

Dětské sedačky na kolo

Dětské sedačky na kolo jsou tím nejlepším způsobem, jak vzít své ratolesti na dlouhou cestu. Poskytují vysoký komfort a bezpečnost pro děti i rodiče. V naší nabídce najdete pohodlnou a bezpečnou dětskou cyklosedačku, kterou můžete připevnit na rám nebo nosič.
Zobrazení Mřížka Seznam

1 výrobky

 1. -10%
  Sedačka na kolo Thule Ride Along Lite 2 - dark gray
  Sedačka na kolo Thule Ride Along Lite 2 - dark gray
  včetně DPH 2619 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 2939 Kč (-10%)
  Doporučená cena výrobce 2939 Kč (-10%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

1 výrobky

Vymazat

Dětské sedačky na kolo nabízejí pohodlí při prvních cestách

Dětské sedačky jsou vynikající volbou, pokud chcete svým dětem vštípit lásku k cestování na jízdním kole. Díky ní nás dítě může již od útlého věku doprovázet na cyklistických výletech do přírody. Pohodlná a snadno použitelná cyklosedačka vám zajistí pohodlné výlety s dítětem a přinese ještě více radosti ze společně ujetých kilometrů. Různorodé modely umožní vybrat ideální řešení pro všechny rodiče. Velmi častou volbou pro nejmenší děti je přední sedačka na rám nebo řídítka. Díky ní budete mít dítě neustále na očích a navíc bude mít skvělý výhled po celou dobu jízdy. Pro větší děti se častěji volí sedačky na kolo na nosiči nebo připevněné k rámu se speciálními držáky. Místo uchycení je však pouze jedním ze základních prvků dětských sedaček pro jízdní kola.

Jak vybrat správnou sedačku na kolo pro vaše dítě?

U dětského vybavení je nejdůležitější bezpečnost. Proto bychom měli nejprve zkontrolovat, zda model splňuje evropské normy EN 14344. Jde o otázku bezpečnosti. Takový certifikát znamená, že sedačka byla testována na pevnost do hmotnosti uvedené na výrobku. Musí také splňovat řadu konstrukčních prvků, které zajišťují bezpečnost pro dítě. Mnoho výrobků má také německý certifikát kvality TUV/GS, který potvrzuje jejich trvanlivost. Dětské cyklosedačky se nejčastěji vyrábějí ve dvou verzích. Většina výrobců nabízí sedačky na kolo do 15 kg nebo do 22 kg. Je třeba vědět, že důležitá je nejen hmotnost, ale také věk a výška dítěte. Kromě toho musí konstrukce chránit dítě před zasahováním rukou nebo nohou do paprsků kola nebo jiných pohyblivých prvků kola. Druhým důležitým prvkem je způsob upevnění sedačky na kolo. To je důležité zejména v případě dětských sedaček připevněných k rámu. Velmi velké rozdíly v konstrukci rámu mohou ovlivnit možnost upevnění konkrétní sedačky na daný model kola.

Jaké prvky by měla mít dobrá dětská cyklosedačka?

Výběr produktů známých značek nám dává jistotu, že jsou propracované do nejmenších detailů. Takové modely mají jistě všechny potřebné certifikáty. Jsou vybaveny bezpečnostními pásy, které účinně chrání dítě před vypadnutím ze sedačky. Účinné systémy také zabraňují tomu, aby dítě popruhy snadno rozepnulo. Všechny součásti jsou bez ostrých hran nebo nebezpečných prvků. Regulace výšky opěrek nohou vám umožní dokonale přizpůsobit jejich výšku výšce vašeho dítěte. Dobře vyrobená sedačka na kolo má také odrazky, které zvyšují její viditelnost po setmění.

Všechny výše uvedené prvky se vyskytují ve většině značkových designů. Proto je vhodné věnovat pozornost také komfortu používání jednotlivých prvků. Zde se nejvíce projevují rozdíly mezi základními modely a modely nejvyšší třídy. Pohodlné zapínání bezpečnostních pásů oceníme, když chceme rychle posadit kroutící se dítě do sedačky. Pak budou mít velké, rychle se zapínající přezky cenu zlata. Systémy používané k tlumení cyklosedačky budou zase neocenitelné při delších cestách. Jemné houpání zajistí, že se dítě v sedačce bude cítit velmi pohodlně a nebude protestovat ani na trochu delší vzdálenosti. Velmi důležitým prvkem každé sedačky na kolo je také způsob její upevnění. Dobrá sedačka na kolo má možnost snadného odepnutí, takže když vyjedeme sami na kolo, můžeme ji rychle odepnout, aniž bychom museli odšroubovat speciální adaptér, který je napevno připevněn k rámu kola. Pokud máte dva adaptéry, umožňuje tento systém efektivně přenášet sedačku z jednoho kola na druhé, takže se rodiče mohou střídat v nošení dítěte i během výletu.

Co ještě stojí za zapamatování?

Hned po zakoupení sedačky se vyplatí ji na kolo namontovat a vyzkoušet usazování a vyndávání dítěte, abyste si během výletů mohli užívat jízdu a nemuseli "řešit" systém zapínání pásů nebo nastavení výšky opěrek nohou. Zkušební montáž sedačky vám také umožní posoudit, zda má dítě dostatek místa. Nezapomínejte, že sedačka na kolo není jediným vybavením, kterým se musíte vybavit. Pro dítě bychom měli mít také přilbu, která ochrání hlavu v případě pádu. Základem každého výletu je správný model pro věk dítěte. Vyplatí se také myslet na dětské brýle, které ochrání jejich oči před hmyzem nebo náporem vzduchu. To je důležité zejména v případě, že dítě bude sedět před námi v sedačce upevněné na rámu nebo na řídítkách. Vhodně zvolená dětská cyklosedačka se vám však odvděčí vysokým komfortem používání a nezapomenutelnými okamžiky.