top

Běžecké návleky

Při horském tréninku jsou běžecké boty nepostradatelným doplňkem, který výrazně zvyšuje efektivitu úsilí. Měly by se stát nedílnou součástí funkčního technického vybavení.
6
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

6 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

6 položek

na stránce

Pro koho by byly běžecké stropy dobrou volbou?

Pohodlné tričko, pohodlné kalhoty a běžecké boty nejsou vše, na co by měl běžec myslet, než vyrazí na tréninkový běh. Dokonalým doplňkem běžeckého oblečení do hor jsou běžecké boty. Když je počasí nepředvídatelné - a to není v terénu nic neobvyklého - jsou tyto chrániče ideální. Jejich úkolem je zabránit promočení nohou a minimalizovat riziko vniknutí bláta, sněhu nebo kamenů do těla. Taková nebezpečí jsou velmi častá při dynamickém pohybu v extrémně náročném terénu. Výplň umožňuje chránit nejen tělo, ale i oblečení. Díky nim budou boty lépe chráněny před znečištěním. Ani jejich dlouhodobé nošení nezpůsobí výrazné poškození.

Představené běžecké boty

Konstrukce těchto běžeckých bot je velmi jednoduchá. To výrazně usnadňuje používání modelu, jeho nasazování a sundávání. Výběr správné velikosti je také triviální. Modely jsou obvykle k dispozici ve dvou nebo třech variantách, které lze pomocí různých řešení nastavení přesně přizpůsobit vašim preferencím. Háčky ve spodní části, elastické pásky a suchý zip umožňují tvarovat tvar boty tak, aby co nejlépe plnila svou úlohu. Díky tomu model stejně dobře padne na různé typy bot a stejně dobře chrání před vniknutím nečistot a kamínků dovnitř obuvi.

Běžkařské boty nabízejí vynikající ochranu také díky materiálu

Nepříznivé povětrnostní podmínky nebo velmi náročný terén nemusí zhatit vaše běžecké plány. Běžecká obuv tomu může pomoci zabránit. Pomohou vám udržet optimální dynamiku běhu a sníží riziko přerušení tréninku kvůli nepohodlí způsobenému kamínky nebo vlhkostí, které se dostanou do bot. Chrániče z odolné tkaniny vydrží mnoho kilometrů náročných tras. Materiály se zvláštní strukturou se vyznačují pomalejším nasáknutím. Tato funkce zabraňuje pronikání sněhu, bláta a vody skrz materiál k pokožce. Další výhodou je ochrana svršku boty. Obuv si déle zachová svou funkčnost a vydrží mnohem déle, pokud její odolnost není tak často vystavována zkoušce.

Běžecké boty během několika okamžiků zlepší funkčnost vašeho běžeckého vybavení

Pružné tkaniny, ze kterých jsou běžecké boty ušity, umožňují bezproblémové přizpůsobení modelů konkrétnímu typu obuvi. Protahování konstrukce nezpůsobuje větší problémy. Při nazouvání se noha netlačí a dynamika běhu není narušena. Speciální upevňovací systém snižuje riziko posunu nebo odvalování materiálu. Používání není nepříjemné. Boty lze používat i při tréninku v zimě a při letních bězích ve vlhkém terénu. Díky své kompaktní velikosti se boty snadno vejdou do zavazadlového prostoru, batohu nebo kapsy bundy. Jejich nošení do terénu by se proto mělo stát zvykem vždy, když hrozí, že by podmínky mohly nepříznivě ovlivnit pohodlí a efektivitu běžeckého tréninku.

Nabídka běžeckých bot v obchodě 8a.cz

Výkonné boty renomovaných značek, jako jsou Rab, Black Diamond a Salomon, najdete v nabídce internetového obchodu. 8a.cz. Hledáte nejpohodlnější model? Nebo snad hledáte variantu ze softshellové tkaniny? Nezáleží na tom, zda trénujete na soutěž, nebo jen tak pro radost.