top

Pánské zimní boty

Pánské zimní boty se vám budou hodit, když vás závěje sněhu, kluzké chodníky a nízké teploty odradí od opuštění domu. Díky nim můžeme čelit nepřízni počasí a přesvědčit se, že zima není špatná. Nabízíme klasickou koženou pánskou obuv na zimu i moderní modely ze syntetiky.
Zobrazení Mřížka Seznam

55 výrobky

 1. -24%
  Zimní boty ZeroC Sestriere - black/black

  wish list

 2. -24%
  Zimní boty ZeroC Sestriere - navy

  wish list

 3. -40%
  Zimní boty CMP Kinos WP - black blue

  wish list

 4. -25%
  Zimní boty CMP Kinos WP - nero

  wish list

 5. -25%
  Boty Columbia Fairbanks Mid - elk/graphite

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

55 výrobky

Vymazat

Pánské zimní boty - na co se zaměřit při nákupu?

Ačkoli je každá pánská zimní obuv navržena s ohledem na nízké teploty, jednotlivé modely se mohou výrazně lišit. Pokud jste aktivní, pánské zimní boty by měly zajistit dostatečné větrání i v chladném počasí. Na druhou stranu je nesmírně důležité chránit nohy před chladem, když cvičíte méně. Rychlému ochlazení jsou vystaveny zejména prsty u nohou. Je také velmi důležité, zda chcete ochranu pouze před nízkými teplotami, nebo také před sněhem a vodou. V druhém případě jsou nezbytné pánské zimní boty s nepromokavou membránou. Důležitý je také střih obuvi. Zateplené boty s mírně zvýšeným svrškem moderního designu jsou ideální do města. Pokud se však vydáme do hor, nebo dokonce na zasněžené cesty, budou nutné vyšší boty. Velkou pozornost bychom měli věnovat také podrážce. Ty, které se používají v pánské zimní obuvi, by měly být vyrobeny ze speciální gumové směsi. Optimální protiskluzové vlastnosti zaručují vysokou úroveň bezpečnosti, což znamená, že i na velmi kluzkém povrchu udrží správnou přilnavost. Důležitým prvkem je také použitá vložka. Díky modelům vybaveným další izolační vrstvou boty ještě lépe izolují od zmrzlé země.

Jaké jsou typy pánských zimních bot?

Většina mužů, kteří se zajímají o zimní turistické výlety, by měla zvážit pánské zimní kotníkové boty. Najdeme mezi nimi jak klasické kožené boty, tak i moderní modely z kvalitního plastu a pevných látek. Lidé, kteří se rozhodnou pro několikahodinovou túru v závějích, by si měli vybrat pánské zimní boty z přírodní kůže. Obvykle je navíc podepřena voděodolnou membránou. Díky tomu budou nohy chráněny nejen před sněhem, ale také před deštěm, když přijde teplo. Jsou také optimální volbou pro tání.

Lidé, kteří často zdolávají zasněžené cesty, si jistě vybírají obuv speciálně připravenou pro tyto příležitosti. Pánské sněhule do tuhé zimy jsou běžným jevem nejen v horských střediscích. Všude, kde hustě sněží, je nutné mít dobře velmi vysoké dobře izolované boty. Tento typ pánských zimních bot s dodatečným zateplením velmi často volí nadšenci trekkingových lyží, na kterých můžete podnikat dlouhé túry v hlubokém sněhu. Velmi pohodlný vnitřek navíc poskytne vašim nohám odpočinek i po dni stráveném v tuhých lyžařských nebo skialpových botách. Silná podrážka dokonale odděluje chodidlo od země. Zároveň jsou pánské zimní sněhule často součástí módního městského vzhledu. Úspěšně kombinují vysoký komfort nošení s vynikající izolací proti chladu. Častější volbou pro město jsou však stylové zimní turistické boty. Lehce zateplené modely vybavené ovčí kůží jsou ideální pro přecházení zmrzlých chodníků. Hodí se k džínám i zatepleným kalhotám. Optimální volba pro muže, kteří hledají modely typu casual.

Pánská zimní sportovní obuv jsou modely určené pro konkrétní aktivity. Patří mezi ně zimní obuv na běhání, jízdu na kole a venkovní trénink. Vyznačují se velmi dobrou přilnavostí na zmrzlém povrchu, zejména na zasněženém a zledovatělém povrchu. Jedná se o velmi individuální návrhy, které jsou připraveny s ohledem na konkrétní činnost. Pánské zimní běžecké boty jsou obvykle vybaveny membránou, která ochrání svršek před rychlým promočením. Celek je poměrně tenký, takže je schopen odvádět přebytečné teplo a vlhkost ven. U modelů pro cyklisty je to úplně jinak. Zde je nejdůležitější správně zateplit boty. Nohy jsou velmi náchylné k rychlému ochlazení.

Dobré pánské boty na zimu si můžete zakoupit na 8a.cz

V obchodě 8a.cz najdete široký výběr modelů špičkových značek obuvi. Najdete mezi nimi jak ty pro každodenní použití, tak pro zasněžené cesty, které umožní delší túry se sněžnicemi nebo bez nich. Zima není lehká ani pro obyvatele měst, a proto výrobci horské obuvi vytvořili pohodlnou pánskou zimní obuv pro každou příležitost, přizpůsobenou i městským podmínkám a každodennímu používání. Na zimu doporučujeme kožené i syntetické boty. Při výběru bot na zimu nezapomeňte na tak důležitý prvek, jako jsou teplé pánské ponožky, které vašim nohám poskytnou maximální pohodlí během chladného počasí. Nabízíme nejnovější kolekce od předních výrobců a také speciální nabídky a výprodeje pánských bot do chladného počasí.

Často kladené otázky

Jaké pánské zimní boty vybrat?

Pánské zimní boty vybírejte podle toho, k jaké činnosti je budete používat. Pokud potřebujete pohodlnou obuv po lyžování, jsou nejlepší volbou měkké a teplé sněhule. Vysoký svršek dokonale ochrání před vniknutím sněhu dovnitř. Měkká podšívka vám poskytne jedinečné pohodlí. Pro pěší turistiku jsou lepší volbou zateplené turistické boty. Poskytují větší jistotu při každém kroku na zasněžených stezkách a cestách. Při zvažování, jaké pánské zimní boty vybrat, nezapomeňte, že je velmi důležitá správná velikost. Příliš těsná obuv může vést k rychlému ochlazení nohou při nízkých teplotách.

Jak čistit zimní boty?

Udržování čistoty zimních bot je náročný úkol. Stejně jako u jiných typů obuvi je nejlepší používat k čištění měkkou houbu, kartáč nebo vlhký hadřík. Voda s mýdlem pomůže nečistoty vyčistit. Na obzvláště odolné skvrny můžete použít speciální prostředky na čištění obuvi. Je také vhodné pamatovat na impregnaci obuvi. Impregnovaný svršek odpuzuje nejen vodu, ale také veškeré nečistoty, díky čemuž se pánské zimní boty méně špiní a jejich následné čištění je mnohem snazší.

Jak impregnovat zimní boty?

Boty pro nejchladnější část roku je třeba často impregnovat, protože jsou neustále vystaveny nepříznivým podmínkám - sněhu, blátu, ledu, nízkým teplotám. Proto je vhodné čas od času zopakovat úplnou impregnaci svrchní části. Pro zimní boty se používají stejné přípravky jako pro jiné typy obuvi. Pro boty z hladké kůže (obvykle z lícové kůže) jsou nejlepší vosky, krémy a pasty. Zimní pánskou obuv z nubuku a textilních materiálů nejlépe ochrání vhodně zvolená impregnace ve spreji. Před každou impregnací je důležité očistit pánské zimní boty od nečistot, soli a bláta.