top

Blue Ice

Blue Ice je francouzská značka s krátkou historií. Společnost byla založena s posláním vytvářet odolné a spolehlivé horolezecké vybavení. Produkty Blue Ice kombinují nejnovější materiály a vysokou odolnost.
Zobrazení Mřížka Seznam

96 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Automatické mačky Blue Ice Harfang Alpine - black

  wish list

 2. -10%
  Lezecký batoh Blue Ice Warthog Pack 40L - winetasting

  wish list

 3. -10%
  Horský batoh Blue Ice Chiru Pack 32l - india ink

  wish list

 4. -10%
  Horský batoh Blue Ice Chiru Pack 25l- india ink

  wish list

 5. -28%
  Lezecký úvazek Blue Ice Addax - blue - 2019

  wish list

 6. -10%
  Lezecký batoh Blue Ice Firecrest 28L - arrow wood

  wish list

 7. -10%
  Lezecký batoh Blue Ice Firecrest 38L - arrow wood

  wish list

 8. -10%
  Mačky Blue Ice Harfang Enduro Crampon - black

  wish list

 9. -10%
  Ledovcový šroub Blue Ice Aero Ice Screw 16cm - blue

  wish list

 10. -10%
  Ledovcový šroub Blue Ice Aero Ice Screw 19cm - grey

  wish list

 11. -10%
  Ledovcový šroub Blue Ice Aero Ice Screw 22cm - green

  wish list

 12. -10%
  Sněhové podložky Blue Ice Harfang ABS

  wish list

 13. -10%
  Poutko k mačky Blue Ice Center Strap

  wish list

 14. -10%
  Pásek Blue Ice Ankle Straps

  wish list

 15. -10%
  Smyčka Blue Ice Missions Light 180cm - grey

  wish list

 16. -10%
  Smyčka Blue Ice Missions Light 120cm - red

  wish list

 17. -10%
  Smyčka Blue Ice Missions Light 60cm - black

  wish list

 18. -10%
  Ledovcový šroub Blue Ice Aero Lite Screw 19cm - grey

  wish list

 19. -10%
  Ledovcový šroub Blue Ice Aero Lite Screw 16cm - blue

  wish list

 20. -10%
  Ledovcový šroub Blue Ice Aero Lite Screw 10cm - red

  wish list

 21. -10%
  Horský batoh Blue Ice Moonlight Pack 55L - ganache

  wish list

 22. -10%
  Lezecký batoh Blue Ice Moonlight Pack 35L - ganache

  wish list

 23. -10%
  Turistický cepín Blue Ice Falk Ice Axe - dark grey

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

96 výrobky

na stránce
Vymazat

Jak vznikla značka Blue Ice?

Na začátku šlo především o vášeň pro hory - lezení, lyžování, zdolávání nových vrcholů a poznávání síly přírody. V roce 2008 se vášeň změnila v něco víc, v projekt, který měl spojit všechny milovníky hor bez ohledu na to, jaké činnosti se věnují a na jaké úrovni. Tak vznikla značka Blue Ice, jejímž cílem je vytvořit klasické a spolehlivé turistické vybavení, které vydrží mnoho let. Za touto myšlenkou stojí nejen nadšenci do hor, ale především profesionálové, kteří přesně vědí, co horolezci potřebují. Horolezci a horští průvodci jsou součástí týmu, který testuje každý kus vybavení a zdokonaluje jeho ergonomii. Síla výrobků Blue Ice spočívá v kombinaci maximální jednoduchosti a vynikajícího výkonu. Díky tomuto přístupu se francouzská značka může připojit k předním výrobcům turistického vybavení v závodě o srdce horolezců, lyžařů a milovníků trekkingu.

Čím produkty Blue Ice vynikají?

V dnešní době se stále častěji setkáváme se spěchem výrobců turistického vybavení při hledání nových řešení. Inovativní tvary nebo lehčí materiály se ne vždy promítají do vysoké funkčnosti a především odolnosti v drsných horských podmínkách. Návrháři společnosti Blue Ice se rozhodli inspirovat zlatým věkem alpinismu a himálajismu. Tehdy používané vybavení, často navržené samotnými průkopníky horského průzkumu, se vyznačovalo vysokou odolností a pevností. Francouzská značka se snaží tyto základní vlastnosti reprodukovat ve vybavení připraveném s využitím nejnovějších technologií. Výsledkem je kolekce turistického vybavení Blue Ice, na kterou se můžete spolehnout i v těch nejnepříznivějších podmínkách. Samozřejmě, že pokud je to možné, je hmotnost snížena na minimum, aby se usnadnila přeprava a používání. V celém výrobním procesu není zanedbatelný ani ohled na životní prostředí. Zvláštní péče o přírodu je důležitá pro všechny milovníky horských výprav.

Cepíny a horolezecké úvazky Blue Ice

Francouzská značka nabízí širokou škálu vybavení potřebného pro zimní horské výpravy. Její nabídka zahrnuje mimo jiné fantastické cepíny. Jejich jednoduchý tvar a nejlepší dostupné materiály se promítají do výjimečné odolnosti. Ať už se rozhodnete pro jednoduchý turistický cepín nebo technický model pro smíšené lezení, můžete si být jisti nejvyšší kvalitou. Velkou výhodou je také to, že Blue Ice lze vybavit veškerým potřebným příslušenstvím. Ochranné krytky čepelí a hrotů, smyčky na cepín a přídavné podpěry rukou umožňují přizpůsobit každý model vašim individuálním požadavkům.

Velmi oblíbené jsou také horolezecké úvazky. Inovativní přístup k jejich konstrukci umožnil vytvořit modely s velmi nízkou hmotností, které se však zároveň vyznačují potřebnou odolností. Značka Blue Ice nabízí převážně modely pro horolezectví a skialpinismus. Díky jejich malým rozměrům je snadno uložíte do malé kapsy v batohu a můžete je přenášet. Jsou ideální volbou, pokud potřebujete kompaktní vybavení do hor.

Lezecké batohy Blue Ice

Značka má širokou nabídku horolezeckých batohů. Jedná se o lehké, ale zároveň odolné konstrukce, které se skvěle osvědčí v horském prostředí. Nabízejí rychlý přístup dovnitř a relativně jednoduchou konstrukci, díky níž je jejich použití velmi intuitivní i v těch nejnáročnějších podmínkách. Menší modely jsou ideální pro jednodenní výlety do skal, zatímco větší modely umožňují výlety přes noc. Horské batohy Blue Ice umožňují pohodlné připevnění lana a dalšího potřebného příslušenství.

Základní lezecké vybavení a příslušenství - Blue Ice

Kromě rozsáhlé řady batohů, cepínů a úvazků nabízí tato francouzská značka také lanové vaky, smyčky a magnéziové vaky. Každý horolezecký batoh nebo jiný kus vybavení navržený touto značkou, který sídlí v údolí Chamonix v srdci Alp, je dokonale vyroben. Hlavní výhodou každého výrobku je, že byl testován v horských podmínkách, pro které byl vyvinut. Lezecké vybavení Blue Ice v obchodě 8a.cz je ideální volbou pro všechny milovníky horských aktivit.