top

Podívejte se na nás z širšího úhlu pohledu

Outdoorový obchod 8a.cz
Prohlášení skryté v názvu
Značka 8a.cz
Název 8a.cz odkazuje na úroveň ve francouzské stupnici lezecké obtížnosti.
Jedná se o důležitou úroveň, protože je dostupná téměř pro každého, ale je třeba na ni trochu trénovat. Jde tedy o symbolickou hranici mezi vášní, která je stále na amatérské úrovni a opravdovým profesionálním přístupem. Po překročení této hranice se většinou lezení stává Vaším životním stylem, který Vás nutí neustále posouvat Vaše hranice a dosahovat stále vyšších cílů. Tento název opravdu zavazuje! Stejný postoj, jaký máme k lezení, máme také k podnikání.
Pár slov od zakladatele
S lezením jsem se poprvé setkal v roce 1992. Od té doby je většina mého života podřízena tomuto způsobu trávení volného času, i když jsem samozřejmě fanouškem i jiných aktivit: trekingu, trail runningu, horské cyklistice nebo skitouringu. Vždy jsem se také cítil velmi dobře jako obchodník. Nápad založit si svůj vlastní obchod s lezeckým a outdoorovým vybavením se zrodil v době, kdy jsem působil jako obchodní zástupce v jedné z outdoorových firem. Od tohoto okamžiku se můj pracovní život úzce propojil s mými koníčky. Chci nabízet jen to nejlepší outdoorové vybavení a tím předávat mou vášeň k outdooru i ostatním.
Lezec
Lezec
Lezec
Naše motto V neustálém pohybu, zdoláváme další vrcholy!
Mise
Chceme být v tom, co děláme, stále lepší a lepší. Vždy budeme naslouchat názorům našich zákazníků, sledovat aktuální trendy a učit se novým technologiím, protože jen tímto způsobem můžeme zlepšovat naše služby. Místo na trhu jsme si vybudovali díky důvěře našich zákazníků, kteří naslouchají našim radám a využívají naše výrobky k tomu, aby realizovali své koníčky. Chceme v tom i nadále pokračovat a být ještě blíže lidem, kteří, stejně jako i my, milují hory.
Vize
Velmi nás těší, že v 8a nakupuje již druhá generace milovníků hor. My ale toužíme obsluhovat také třetí a čtvrtou generaci. Snažíme se jít neustále s dobou a sledovat nejnovější trendy v podnikání – tradičním i online. Chceme našim zákazníkům nabídnout ten nejoptimálnější obchodní model. V průběhu našeho podnikání se toho již hodně změnilo a zcela určitě se bude měnit i v budoucnu. Měníme se i my. Stáváme se lepšími pro naše zákazníky.
  • Tým 8a.pl
   Následujeme svou vášeň
   Značka 8a.pl se nikdy neomezovala jen na jeden typ aktivity, i když vyrostla na vášni k lezení. Ruku v ruce se zdoláváním výšek se rozšiřují i obzory, tím pádem má člověk mnohem širší pohled na svět. Z toho důvodu nám od samého začátku záleželo na podpoře těch, kteří plní svá outdoorová přání bez ohledu na to, čeho se tato přání týkají.
  • Skitourové vybavení v 8a.cz
   Prozkoumáváme nové směry
   Vybavení pro lidi, kteří zdolávají vertikální cesty, je základem naší nabídky, ale stále tvoří jen malou část toho, co vše u nás můžete najít. Jsme tady proto, abychom pomáhali horolezcům, ale snažíme se ulehčovat život také fanouškům jiných horských aktivit: turistům, běžcům, průzkumníkům, cyklistům nebo skialpinistům. Navštěvují nás však také cestovatelé, kteří se horám úplně vyhýbají.
  • Turistický obchod 8a.cz
   Trh známe od základů
   Naši zákazníci jsou neustále v pohybu a ani my nehodláme usnout na vavřínech. Aktivně vyhledáváme výrobky, které osloví příznivce outdooru a ještě lépe dokážou ochránit jejich zdraví a umožní jim vymáčknout ze života ještě více. Soustředíme se na aktivity, které sami provozujeme. Nabízíme ty nejlepší značky a výrobky a k tomu všemu umíme našim zákazníkům i odborně poradit.
Čím se lišíme od jiných obchodů
1. Neuznáváme kompromisy
Výrobky, které se mají objevit v naší nabídce si velmi důkladně vybíráme a prověřujeme. Kvalita námi nabízeného zboží je pro nás nejdůležitější, proto spolupracujeme výhradně se značkami, kterým plně důvěřujeme. Jsme si vědomí toho, že outdoorové vybavení musí být naprosto spolehlivé, protože na něm závisí nejen naše pohodlí, ale hlavně bezpečí.
2. Jdeme s dobou
Naše nabídka zahrnuje nadčasové hity, založené na léty prověřených patentech, tak i novinky, které mají šanci v blízké budoucnosti doslova změnit trh. Neustále sledujeme, co se v outdoorové oblasti děje. Tematické veletrhy? Tam přece nemůžeme chybět! Pozorujeme nejnovější trendy, sledujeme inovace, testujeme a srovnáváme.
3. Umíme udělat vše rychle, ale zároveň chytře
Jsme si vědomi toho, že není všechno zlato, co se třpytí, proto k novým patentům přistupujeme opatrně. Vybíráme si jen to, co stojí za pozornost našich zákazníků. Když objevíme něco zajímavého, velmi rychle se rozhodujeme a jdeme na to. Děláme vše pro to, aby se zajímavé výrobky a nejnovější modely dostaly co nejrychleji k fanouškům horských aktivit.
4. Jdeme zákazníkům naproti
I když se podnikání v dnešní době přemisťuje hlavně do virtuálního prostředí, tak se snažíme pamatovat na ty, kteří stále preferují tradiční způsob nakupování. Zákazníky, kteří nemají internetové nákupy příliš v oblibě, zveme do našich prodejen v Hlivicích, Katovicích nebo Varšavě, kde si budou moct v pohodlných podmínkách na zvolené zboží sáhnout, vyzkoušet jej a porovnat s konkurenčním výrobkem z nabídky 8a.cz.
5. Neustále se učíme novým věcem
I když toho o outdooru víme opravdu hodně, tak se nepřestáváme v této oblasti vzdělávat. Navštěvujeme různé semináře a účastníme se pravidelných školení, které organizují výrobci zboží, které nabízíme. Tímto způsobem nám neutečou žádné technologické novinky. Vzdělávání bereme velmi vážně, protože díky němu můžeme být opravdu důvěryhodnými prodejci.
6. Nebojíme se žádných otázek
Někdo se zajímá o nejnovější technologie, někdo hledá odpovědi na základní otázky. Na všechno jsme připravení! Naši zaměstnanci na prodejnách a v našem zákaznickém centru jsou schopní srozumitelně vysvětlit princip fungování složitého systému, nebo uvést do outdoorového světa někoho, kdo se s ním do této doby nesetkal. Pro nás neexistují ani složité otázky, ani ty banální.
7. Tipy a rady si nenecháváme jen pro sebe
Polsko je hlavně nížinatá země, takže celková úroveň znalostí o vybavení a pohybování se v horském terénu stále není příliš vysoká. Věříme, že se to spolu s narůstající módou na outdoor začne měnit. Rozhodli jsme se přispět také svou troškou do mlýna. Pro lidi, kteří hledají outdoorové tipy, návody a inspirace, jsme v roce 2015 spustili portál 8academy.pl. Na stránkách tohoto portálu najdete články od slavných horolezců, alpinistů nebo cestovatelů a také rozsáhlou databázi rad a tipů připravenou našimi specialisty.
8. Jsme zodpovědní
Kromě toho, že se snažíme naše zákazníky vzdělávat, tak vytváříme i určité postoje. Jsme obzvláště hrdí na sociální kampaně, které jsme vymysleli a zorganizovali, a které se v horské a horolezecké komunitě velmi dobře ujaly. V roce 2016 jsme spustili kampaň “Končím v bezpečí”. Tento projekt upozorňoval fanoušky lezení na velice časté chyby, které mohou mít i tragické následky. Jednalo se o neuvazování úzlů na konci lana. Další naše akce – „Kámo, nedělej nepořádek” – měla upozornit turisty na problém s odpadky v horách. Do těchto kampaní bylo zapojeno mnoho horolezeckých stěn a horských chat. Velmi pozitivně reagovali také zástupci skupin, kterým jsme kampaně adresovali.