top

Dámské vysoké trekové boty

Vysoké trekové boty dámské jsou základem horské turistiky, bez nichž se neobejde žádná efektivní expedice. V obchodě 8a.cz najdete obuv od nejlepších výrobců: Salewa, Hanwag, Zamberlan.
Zobrazení Mřížka Seznam

140 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

140 výrobky

Vymazat

Dámské vysoké trekové boty nabízejí vynikající oporu při horských túrách

Různé formy horské turistiky vždy vyžadují technickou podporu, aby byla túra bezpečnější a efektivnější. Výrobci jako Salewa, Hanwag, Zamberlan, La Sportiva a další vždy používají moderní řešení. Můžete se tedy vydat jak na vysoké vrcholy v zimě, tak na klasické letní vícedenní expedice. V nabídce obchodu 8a.cz najdete vysoké trekové boty pro každý typ stezky. Dámská vysoká treková obuv dokonale chrání kotník před zraněním a vysoce stabilizuje nohu, což je ideální, když nesete na zádech těžký batoh. Některé modely nabízené v obchodě 8a.cz lze vybavit také poloautomatickými mačkami, takže v nich můžete podnikat horolezecké úkoly a ledovcovou turistiku.

Voděodolná membrána v dámské vysoké trekové obuvi

Použití membrán v horských botách je mimořádně praktický nápad. Koneckonců řešení, jako je GORE-TEX® a vlastní membrány značek obuvi, poskytují vynikající voděodolnost. Ochrání vás před promočením při túře ve sněhu, dešti nebo při přechodu horského potoka. Dámské vysoké trekové boty s takovým řešením vás ochrání před změnami počasí, takže i když se počasí pokazí, nebudete muset přerušit trek. GORE-TEX® a další membrány jsou zároveň zodpovědné za částečné zachování prodyšnosti pokožky. To znamená, že přebytečná vlhkost vznikající při trekingu bude účinně odváděna pryč. To snižuje přehřívání a udržuje příjemné suché klima kolem pokožky. Trekové boty s touto technologií rychleji schnou, když odpočíváte. Stačí si sundat obuv a nechat nohy odpočívat.

Svršek a konstrukce vysoké trekové obuvi pro ženy

Svršek dámských horských bot se musí vyznačovat vysokou odolností. Výrobci proto obvykle používají přírodní kůži nebo syntetické materiály ze skupiny polyamidů. To je často podpořeno panely z TPU a gumovými obsázkami a tvrzenými špičkami. To znamená, že dámská vysoká treková obuv statečně odolává zatížení svršku při chůzi. To znamená, že se obuv nerozpadne, když se ocitnete ve výšce 2000 metrů nad mořem, a zůstane funkční po několik dalších sezón. Skupina těchto řešení také zajistí, že náhodné zachycení o kámen nebo kořen vyčnívající z cesty vám snadno nepoškodí nohu. To, jak víme, může vést k nepříjemným zraněním. Vysoké trekové boty pro ženy , jako je Salewa a další značky, mají také vnitřní systém skeletu. Jejím úkolem je stabilizovat nohu vysoko nahoře, abyste se vyhnuli nechtěným výronům na technických stezkách.

Dámské vysoké trekové boty mají účinné tlumení mezipodešve

Horská stezka je často plná kamenů a skal, po kterých chůze způsobuje jen nepříjemnou bolest. Proto jsou dámské vysoké trekové boty podpořeny pokročilými technickými mezipodešvemi. Jejich úkolem je tlumit otřesy způsobené pěší turistikou, což zvyšuje efektivitu překonaných kilometrů. Taková opora uleví kloubům, což se projeví v maximálním pohodlí. Díky tomu je každý další krok pružnější, takže s těmito trekovými botami půjdete dál a příjemněji. Systém mezipodešve navíc rovnoměrně rozkládá zátěž při chůzi. To znamená, že dámská treková obuv zabrání rychlé únavě nohou.

Dámské vysoké trekové boty se vyznačují vysokou přilnavostí podrážky

Podrážka je základem pro horské pochody. Výrobci obvykle používají řešení Vibram®, Michelin® a řešení vlastní značky. Vysoké trekové boty se proto vyznačují vysokou přilnavostí, která snižuje riziko uklouznutí na stezce. Takové řešení také umožňuje přirozené odvalování chodidla, což se přímo promítá do bezpečnosti v horách.