top

Dámské vysoké trekové boty

Dámské vysoké trekingové boty jsou základem horské turistiky, bez nichž se neobejde žádná efektivní expedice. V obchodě 8a.cz najdete obuv od nejlepších výrobců: Salewa, Hanwag, Zamberlan...
91
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 91

na stránce
 1. -5%
  Trekové boty dámské Lowa Badia GTX- prune

  wish list

 2. -19%
  Dámské boty Lowa Lavena II GTX - navy/turquoise

  wish list

 3. -15%
  Dámské boty Hanwag Makra Light GTX - bluegreen/black

  wish list

 4. -25%
  Dámské trekové boty Tecnica Forge GTX - fiume/lagb

  wish list

 5. -19%
  Trekové boty Dolomite Tofana GTX - dark brown

  wish list

 6. -19%
  Dámské boty Salewa Alp Trainer 2 Mid GTX - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 91

na stránce

Dámské vysoké trekové boty nabízejí vynikající oporu při horských túrách

Různé formy horské turistiky vždy vyžadují technickou podporu, aby byla túra bezpečnější a efektivnější. Výrobci jako Salewa, Hanwag, Zamberlan, La Sportiva a další vždy používají moderní řešení. Můžete se tedy vydat jak na vysoké vrcholy v zimě, tak na klasické letní vícedenní expedice. V nabídce obchodu 8a.cz nabízí trekové boty s vysokou špičkou pro každý typ stezky. Dámská treková obuv s vysokým svrškem dokonale chrání kotník před zraněním a vysoce stabilizuje nohu, což je ideální, když nesete na zádech těžký batoh. U některých modelů nabízených v obchodě 8a.cz Některé modely nabízené v obchodě lze vybavit také poloautomatickými mačkami, takže v nich můžete podnikat horolezecké úkoly a ledovcovou turistiku.

Voděodolná membrána v dámské vysoké trekové obuvi

Použití membrán v horských botách je mimořádně praktický nápad. Koneckonců řešení, jako je GORE-TEX® a patentované membrány značek obuvi, poskytují vynikající nepromokavost. Díky tomu se vám nestane, že byste promokli, když jdete sněhem, deštěm nebo horským potokem. Dámské trekové boty s takovým řešením vás ochrání před změnami počasí, takže i když se počasí pokazí, nebudete muset přerušit trek. GORE-TEX® a další membrány jsou zároveň zodpovědné za částečné zachování prodyšnosti pokožky. To znamená, že přebytečná vlhkost vznikající při trekingu bude účinně odváděna pryč. To snižuje přehřívání a udržuje příjemné suché klima kolem pokožky. Trekingové boty s touto technologií rychleji schnou, když odpočíváte. Stačí si sundat obuv a nechat nohy odpočívat.

Svršek a konstrukce vysoké trekové obuvi pro ženy

Svršek dámských horských bot se musí vyznačovat vysokou odolností. Výrobci proto obvykle používají přírodní kůži nebo syntetické materiály ze skupiny polyamidů. To je často podpořeno panely z TPU a pryžovými obklady a tvrzenými hroty. To znamená, že dámská treková obuv statečně odolává zatížení svršku při chůzi. To znamená, že se obuv nerozpadne, když se ocitnete ve výšce 2000 metrů nad mořem, a zůstane funkční po několik dalších sezón. Skupina těchto řešení také zajistí, že náhodné zachycení o kámen nebo kořen vyčnívající z cesty vám snadno nepoškodí nohu. To, jak víme, může vést k nepříjemným zraněním. Vysoké trekové boty pro ženy , jako je Salewa a další značky, mají také vnitřní systém skeletu. Jejím úkolem je stabilizovat nohu vysoko nahoře, abyste se vyhnuli nechtěným výronům na technických stezkách.

Dámské vysoké trekové boty mají účinné odpružení mezipodešve

Horská stezka je často plná kamenů a skal, po kterých chůze způsobuje jen nepříjemnou bolest. Proto jsou dámské vysoké trekové boty podpořeny pokročilými technickými mezipodešvemi. Jejich úkolem je tlumit otřesy způsobené pěší turistikou, což zvyšuje efektivitu ujetých kilometrů. Taková opora uleví kloubům, což se projeví v maximálním pohodlí. Díky tomu je každý další krok pružnější, takže s těmito trekovými botami půjdete dál a příjemněji. Systém mezipodešve navíc rovnoměrně rozkládá zátěž při chůzi. To znamená, že dámská trekingová obuv zabrání rychlé únavě nohou.

Dámské vysoké trekové boty se vyznačují vysokou přilnavou podrážkou

Základem horské chůze je chodidlo. Výrobci obvykle používají řešení Vibram®, Michelin® a vlastní značky. Trekingová obuv s vysokou špičkou se proto vyznačuje vysokou přilnavostí, která snižuje riziko uklouznutí na stezce. Takové řešení také umožňuje přirozené odvalování chodidla, což se přímo promítá do bezpečnosti v horách.