top

Stany pro 5 osob

Stany pro 5 osob nabízené v našem obchodě jsou pohodlné turistické stany, které jsou ideální pro letní kempování. Prostorný stan pro pět osob s předsíňkou a nepromokavou plachtou vám zajistí skvělé pohodlí na vaší dovolené!
Zobrazení Mřížka Seznam

5 výrobky

 1. -35%
  Stan pro 5 osob Outwell Avondale 5PA - green
  Stan pro 5 osob Outwell Avondale 5PA - green
  včetně DPH 28899 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 31599 Kč -8%
  Doporučená cena výrobce 45090 Kč -35%

  wish list

 2. -33%
  Rodinný stan Easy Camp Palmdale 500 Lux - steel blue
  Rodinný stan Easy Camp Palmdale 500 Lux - steel blue
  včetně DPH 10799 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 11349 Kč -4%
  Doporučená cena výrobce 16210 Kč -33%

  wish list

 3. -30%
  Stan pro pět osob Easy Camp Huntsville 500 - rustic green
  Stan pro pět osob Easy Camp Huntsville 500 - rustic green
  včetně DPH 7549 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 7649 Kč -1%
  Doporučená cena výrobce 10900 Kč -30%

  wish list

 4. -30%
  Stan pro pět osob Easy Camp Eclipse 500 - rustic green
  Stan pro pět osob Easy Camp Eclipse 500 - rustic green
  včetně DPH 5674 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 5099 Kč +12%
  Doporučená cena výrobce 8200 Kč -30%

  wish list

 5. -20%
  Kempinkový stan Coleman Waterfall 5 Deluxe
  Kempinkový stan Coleman Waterfall 5 Deluxe
  včetně DPH 9599 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 9299 Kč +4%
  Doporučená cena výrobce 12074 Kč -20%

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

5 výrobky

Vymazat

Stany pro 5 osob, ideální pro dovolenou a další výlety

Stany pro 5 osob jsou obvykle modely, které nabízejí vysokou úroveň pohodlí při delším pobytu v kempu nebo u jezera. Výška umožňující pohyb uvnitř stanu ve stoje, široký vnitřní prostor a ložnice oddělené dalšími stěnami nabízejí vysoký komfort odpočinku. Velká velikost se však projevuje vysokou celkovou hmotností. Nejjednodušší způsob přepravy velkého stanu pro 5 osob s předsíní je tedy autem. V případě trekkingu nebo výletu s batohem jsou lepší volbou menší modely.

Stany pro 5 osob s tropikem se obvykle připravují na základě dvou řešení. Některé stany pro 5 osob mají tunelovou konstrukci, která zvětšuje využitelný prostor uvnitř. Střední část stanu se pak vyznačuje větší výškou, což ještě více usnadňuje pohyb. Abyste však mohli stan postavit, je třeba napnout všechny vodící šňůry, které drží stanovou tyč ve vzpřímené poloze. Dalším řešením je stan pro 5 osob s tropikem ve tvaru iglú. Hlavní část stanu tvoří zkřížené tyče. Obvykle je k němu trvale připojena předsíň. Taková konstrukce je mimořádně stabilní jak při stavění stanu, tak například při silném větru.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv řešení, všechny značkové stany pro pět osob jsou navrženy pro snadné stavění. Optimálně tvarované rámy umožňují rychlou a efektivní přípravu stanu k použití. Většina stanů pro 5 osob se snadno staví, takže tento úkol zvládnou i turisté, kteří kempují jen zřídka. Pro ty, kteří nemají rádi skládací pruty, může být dobrou volbou nafukovací stan pro 5 osob. U každého typu stanu je zapotřebí řada upínacích šňůr, které stan stabilizují a zajišťují dostatečné napnutí tropika a stanové konstrukce, aby nedošlo k deformaci při silnějším větru.

Stan pro 5 osob s předsíňkou je především pohodlím

Velmi důležitou vlastností velkých stanů je také prostorná předsíň. Vchod do předsíňky umožňuje snadný přístup do vnitřního prostoru stanu. V předsíni je také prostor pro rozložení kempingového nábytku v případě nepříznivého počasí. Stan pro 5 osob s předsíňkou se obvykle vyznačuje také velkou výškou, díky níž je pohodlný pro více osob najednou. To je důležité zejména v případě, že se zhorší počasí a vy budete muset strávit delší dobu ve stanu. Předsíň je často vybavena okny, která umožňují vstup světla a výhled ven, aniž by bylo nutné otevírat vchod. Většina stanů pro pět osob je navržena tak, aby poskytovala maximální funkčnost pro delší pobyty. Stany pro 5 osob se 2 ložnicemi jsou mimořádně praktickým řešením. Ty umožňují všem uživatelům pohodlný spánek.

Jaká je správná voděodolnost stanu?

Stany pro 5 osob se nejčastěji používají při prázdninovém kempování nebo výletech k jezeru. Proto má většina stanů s tropikem voděodolnost až 3000 mm H2O, což je dostatečné pro většinu povětrnostních podmínek. Každý stan pro 5 osob se správně napnutým tropikem ochrání před deštěm a mírným větrem. To zajišťuje pohodlný spánek za všech podmínek v teplejších ročních obdobích. Podlážky, které jsou obvykle vyrobeny z hrubých materiálů, se vyznačují vyšší odolností proti vodě. Účinně zabraňují vniknutí vody nebo bláta dovnitř i během lijáku.

Proč se vyplatí vybrat si značkový stan pro pět osob?

V obchodě 8a.cz nabízíme pouze stany značek, které se specializují na výrobu tohoto typu vybavení. Výběrem stanu pro 5 osob Outwell nebo stanu pro 5 osob Coleman si můžete být jisti, že celková konstrukce i materiály použité v jednotlivých částech stanu byly řádně otestovány. Stan pro 5 osob s tropikem je nákup na několik sezón. Vyplatí se vybírat osvědčené modely, které zajistí vysoký komfort používání a klid při dalších cestách na dovolenou. Prohlédněte si širokou nabídku modelů a najděte si turistický stan pro 5 osob, který bude dokonale vyhovovat vašim potřebám!