top

Pánské bundy

Pánské bundy jsou pro každého turistu nejdůležitějším kusem oblečení. Při správném výběru vám bunda poskytne komfort a pohodlí bez ohledu na počasí. Pomáhají chránit před deštěm, větrem a mrazem.
Zobrazení Mřížka Seznam

1661 výrobky

  1. -9%
    Bunda Didriksons Marco Parka - black

    wish list

  2. -10%
    Bunda 3v1 Vaude Elope 3in1 Jacket - blck

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

1661 výrobky

Vymazat

Pokročilé pánské bundy do každého počasí

Pánské bundy jsou velmi rozmanitou skupinou výrobků. Jednotlivé modely byly optimálně připraveny na výzvy, kterým čelíte, a výrazně se liší použitými materiály, střihem, technologiemi a membránami. V závislosti na podmínkách na stezce nebo v horách je nesmírně důležité zvolit správný model. Stejně tak je pro výběr vhodného oblečení rozhodující fyzická aktivita, kterou vykonáváte. Ultralehké membránové bundy jsou ideální pro intenzivní aerobní trénink v horách. Teplé bundy plněné prachovým peřím poslouží ve vysokých horách a při výpravách do nejchladnějších částí zeměkoule. Ve větrném počasí se dobře osvědčují softshellové bundy. Správně zvolené svrchní oblečení by vám mělo poskytnout optimální tepelný komfort, pocit sucha a prodyšnost na úrovni přizpůsobené vykonávané aktivitě.

Jak dobře vybrat pánské bundy aneb na co se při výběru zaměřit?

Nejprve si promyslete, k čemu bundu potřebujete a kde ji budete hlavně používat. Bude to univerzální outdoorová bunda na turistiku, procházky se psem nebo jízdu na kole? Nebo je to specializovaná bunda na lyžování, běhání či lezení? Použitá membrána není bez významu. Membrána je u membránových bund zodpovědná za dva důležité parametry - nepromokavost a prodyšnost. Nepromokavé bundy jsou ideální při sněhových bouřích a dešti, protože poskytují vynikající ochranu před vlhkem a větrem. K dispozici je také mnoho modelů s technologií GORE-TEX® a jejími různými variantami.

Zateplené pánské bundy jsou naopak při nižších teplotách nepostradatelné. Vyberte si z klasických péřových bund s výplní z přírodního prachového peří nebo syntetické izolace. Číslo uvedené u prachové výplně bundy udává její plnivost, a tím i izolační vlastnosti. Lehký péřový svetr se dobře hodí jako celoroční hřejivá vrstva. Naopak silná expediční bunda bude neocenitelná při cestě do arktických oblastí nebo vysokých hor.

Lyžařské modely dokonale ochrání všechny lyžařské nadšence před chladem a sněhem. A ultralehké a extrémně sbalitelné pánské bundy jsou ideální pro přechodná období nebo jako nouzová bunda, kterou uložíte do batohu a vytáhnete, když se počasí pokazí. Novinkou jsou hybridní bundy, které kombinují různé materiály a membrány, aby vám na trase zajistily co největší pohodlí. Používají tenčí a prodyšnější materiál v místech, kde se nejvíce potíte. Dodatečná izolační vrstva v místech, kde je vaše tělo vystaveno větru nebo dešti. Široká nabídka našeho obchodu umožňuje každé aktivní osobě najít pánskou bundu optimálně přizpůsobenou jeho potřebám.

Technologická řešení odlišují pánské bundy

Obchod 8a.cz má široký výběr turistických a specializovaných bund, které splní požadavky mužů, kteří si cení pohodlí a nejvyšší kvality. Pánské bundy turistického charakteru a optimálního střihu jsou ideální pro různé horské aktivity. Svědčí o tom nejen vysoká kvalita zpracování, použitých materiálů a membrán, ale také řada inovativních řešení a technologií. Prostornou nastavitelnou kapuci ocení například lyžaři, cyklisté a horolezci. Snadno se vejde na hlavu s helmou. Velké množství kapes je ideální pro použití na turistické stezce. Umožní nám optimálně umístit veškeré praktické příslušenství, jako je mapa, telefon, fotoaparát nebo energetická tyčinka.

Minimalismus ve formě ocení horolezci. Pánské bundy s odborným zaměřením jsou lehčí, vypasovanější. Jejich speciální střih poskytuje velkou volnost pohybu paží, zatímco mírně prodloužená zadní část chrání záda a zabraňuje zvedání celé konstrukce při zvedání paží. Pro milovníky zimních sportů nabízíme speciálně navržené lyžařské bundy, které kombinují optimální ochranu proti promočení s vysokou úrovní izolace. Milovníci freeridu a skialpinismu ocení sněhovou ochranu. Při jízdě v hlubokém sněhu nebo ještě hůře při pádu se sníh nedostane pod bundu. Obchod 8a.cz nabízí široký výběr pánských bund světových značek. Díky nejmodernějším technologiím a materiálům použitým při jejich výrobě fungují perfektně i v náročných podmínkách. Díky speciálně vybraným materiálům zajišťují nejen optimální teplotu, ale také volnost pohybu a pohodlí i v těch nejextrémnějších podmínkách. Objevte naši nabídku pánských bund na 8a.cz a najděte si dokonalý model pro sebe!

Často kladené otázky

Jakou bundu zvolit do hor?

Při výběru horské bundy je třeba mít na paměti několik tipů. Za prvé, horská bunda musí být dostatečně odolná, aby vydržela oděr na skalách. Za druhé, horské modely by měly být vybaveny kapucí kompatibilní s horolezeckou přilbou, což je pro obtížnější cesty nezbytné. Za třetí, střih bundy na hory musí zajišťovat vysokou volnost pohybu. Je to nezbytné při použití cepínu a na obtížnějších úsecích stezky. Za čtvrté, boční kapsy by měly být dostatečně vysoké, aby je bylo možné používat s nasazeným lezeckým úvazkem nebo bederním pásem batohu.

Jak správně zvolit velikost pánské bundy?

Pro výběr správné velikosti bundy je nejlepší použít model, který jste dosud nosili. Stačí změřit obvod bundy v oblasti hrudníku a délku rukávu od podpaží. Poté porovnejte výsledky s tabulkou velikostí připravenou pro daný model. Je třeba mít na paměti, že střih bundy může silně záviset na činnosti, pro kterou je určena. Běžecké bundy by měly být více přiléhavé k tělu, aby nepřekážely při běhu. Horolezecké modely mají naopak delší rukávy, které umožňují maximální volnost pohybu paží. Každodenní bunda může být volnější pro maximální pohodlí.

Jaká pánská bunda na zimu?

Zimní bundy by měly především dobře izolovat proti chladu a chránit před sněžením. V případě outdoorových a běžných bund jsou dobrou volbou silně izolované modely s membránou. Pokud se chystáte na horskou výpravu, je nejlepší vybavit se systémem vrstveného oblečení, který umožňuje optimální přizpůsobení oděvu povětrnostním podmínkám. Lehká oteplovací bunda s péřovou nebo syntetickou izolační vrstvou a membránovou bundou navrch je rozumné minimum.