top

Stany pro 1 osobu

Stany pro 1 osobu ze sortimentu 8a.cz jsou velmi lehké a spolehlivé modely. V nabídce najdete ultralehký stan pro jednu osobu na dlouhé horské výpravy i klasický trekový model na jednodenní výlety mimo město.
Zobrazení Mřížka Seznam

9 výrobky

na stránce
 1. -5%
  Stan pro 1 osobu Samaya Radical 1 - white

  wish list

 2. -15%
  Stan pro 1 osobu MSR Access 1 - orange

  wish list

 3. -9%
  Stan pro jednu osobu Rockland Soloist Plus

  wish list

 4. -17%
  Stan pro 1 osobu MSR Hubba NX - gray

  wish list

 5. -12%
  Stan pro 1 osobu MSR Elixir 1 - green

  wish list

 6. -12%
  Stan pro 1 osobu MSR Hubba NX - green

  wish list

 7. -10%
  Stan pro jednu osobu Rockland Soloist - green

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

9 výrobky

na stránce
Vymazat

Stany pro 1 osobu - rozmanité konstrukce

Naše stany pro jednu osobu se dodávají v široké škále tvarů a rámů. Minimalistické verze, u nichž je hlavní prioritou hmotnost, jsou často založeny na jediné hlavní tyčí. Tyto stany pro jednu osobu nabízejí základní prostor pro spaní a zároveň zabírají v batohu velmi málo místa, takže jsou ideální pro sólo trekking. Velmi oblíbené jsou také stany pro 1 osobu s tunelovou konstrukcí. Dvě tyče nabízejí o něco více prostoru uvnitř a zároveň snižují hmotnost. Nejlepším kompromisem mezi velikostí a hmotností ložnice se zdají být moderní hybridní konstrukce, které umožňují dosáhnout nejžádanějších tvarů stanu. Stejně jako ostatní turistické stany se i nejmenší verze - stany pro 1 osobu - vyznačují snadným stavěním a vynikajícími užitnými vlastnostmi.

Stan pro 1 osobu je optimální volbou pro samostatné turisty

Stany pro 1 osobu se obvykle volí pro sólo turistické a trekingové výpravy. Poskytují přístřeší s minimalistickými rozměry po sbalení, takže není problém je umístit do trekingového batohu vedle ostatního vybavení. K dispozici jsou modely od ultralight stanu pro 1 osobu pro profesionály, u kterého byly všechny prvky navrženy tak, aby byly co nejlehčí, až po turistické modely, které se vyznačují vysokou odolností a větší všestranností. V našem obchodě se snažíme poskytovat ucelenou nabídku stanů pro jednu osobu, aby si každý uživatel mohl vybrat ideální model pro své použití.

Jaký stan pro jednu osobu vybrat?

Stejně jako u větších konstrukcí se i stany pro jednu osobu mohou výrazně lišit použitými materiály, což má zásadní vliv na celkovou hmotnost. Ačkoli je každý stan relativně lehký, rozdíly v jednotlivých modelech snadno odhalí minimalisté, kteří počítají každý gram svého vybavení. Modely z klasických materiálů s podlepenými švy nebo sklolaminátovými tyčemi se vyznačují vysokou odolností. Tyto stany pro 1 osobu jsou oblíbenou volbou začínajících milovníků sólo treků. Dobře se hodí také např. na kajakářské výpravy, kde hmotnost vybavení není tak důležitá. Jinak je tomu na dlouhých túrách, kdy se každý další gram vybavení projeví ve větším zatížení už tak velkého turistického batohu. S ohledem na toto použití vyvinuli přední výrobci ultralehké stany pro jednu osobu s využitím nejnovějších dostupných technologií. Ultratenký a lehký silikonizovaný materiál stanu snižuje celkovou hmotnost až o několik desítek gramů. Podobný vliv na hmotnost stanu pro 1 osobu mají i trubky rámu, které jsou vyrobeny z tenčího hliníku. Tato kombinace prvotřídních komponentů znamená, že ultralehký stan pro 1 osobu často není větší než velká láhev na vodu a je dokonce lehčí než jedna láhev. Je však třeba vědět, že ve špičkových provedeních je lehkosti někdy dosaženo na úkor nepromokavosti. Proto se při výběru stanu do mimořádně deštivých podmínek vždy vyplatí zkontrolovat stupeň nepromokavosti tropika stanu.

Stany pro 1 osobu na každou cestu si můžete zakoupit online na 8a.cz

V naší nabídce poskytujeme širokou nabídku turistických stanů. Od cenově dostupných stanů pro jednu osobu pro začínající sólo nadšence až po cenově dostupné stany pro profesionály, kteří potřebují to nejlepší dostupné vybavení pro zdolávání těch nejnáročnějších výzev. Nabízíme pouze modely špičkových značek v oblasti designu a výroby turistického a horského vybavení. Díky tomu je každý model propracovaný do nejmenšího detailu. Ať už potřebujete stan pro 1 osobu na kempování nebo na horskou túru, mezi nabízenými modely si jistě vyberete ten pravý.