top

Horské / horolezecké batohy

Horské / horolezecké batohy jsou modely, které byly vyvinuty pro náročné horské trasy. Odolné materiály a konstrukce umožňují nosit specializované horolezecké vybavení, které potřebujete do vyšších nadmořských výšek.
Zobrazení Mřížka Seznam

125 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Skialpový batoh Ortovox Peak 35 - black raven

  wish list

 2. -15%
  Lezecký batoh Fjallraven Bergtagen 38 - mountain blue

  wish list

 3. -34%
  Horský batoh Osprey Mutant 22 - tungsten grey

  wish list

 4. -34%
  Horský batoh Osprey Mutant 22 - mars orange

  wish list

 5. -10%
  Lezecký batoh Blue Ice Warthog Pack 40L - winetasting

  wish list

 6. -10%
  Horský batoh Blue Ice Chiru Pack 32l - india ink

  wish list

 7. -10%
  Horský batoh Blue Ice Chiru Pack 25l- india ink

  wish list

 8. -8%
  Horolezecky batoh Samaya Backpack Ultra35 - white

  wish list

 9. -10%
  Lezecký batoh Blue Ice Firecrest 28L - arrow wood

  wish list

 10. -10%
  Lezecký batoh Blue Ice Firecrest 35L - arrow wood

  wish list

 11. -15%
  Lezecký batoh Black Diamond Speed 40 - graphite

  wish list

 12. -15%
  Lezecký batoh Black Diamond Speed 40 - sulphur

  wish list

 13. -15%
  Lezecký batoh Black Diamond Mission 55 - cobalt

  wish list

 14. -15%
  Lezecký batoh Black Diamond Mission 45 - cobalt

  wish list

 15. -15%
  Lezecký batoh Black Diamond Mission 35 - cobalt

  wish list

 16. -15%
  Lezecký batoh Black Diamond Speed 30 - sulphur

  wish list

 17. -15%
  Lezecký batoh Black Diamond Speed 30 - graphite

  wish list

 18. -15%
  Lezecký batoh Black Diamond Speed 22 - graphite

  wish list

 19. -15%
  Lezecký batoh Black Diamond Blitz 28 - alloy

  wish list

 20. -15%
  Lezecký batoh Black Diamond Blitz 20 - alloy

  wish list

 21. -15%
  Lezecký batoh Black Diamond Rock Blitz 15 - azul

  wish list

 22. -20%
  Lezecký batoh Arcteryx Konseal 40 - neptune

  wish list

 23. -20%
  Lezecký batoh Arcteryx Konseal 55 - neptune

  wish list

 24. -40%
  Batoh lezecký Arcteryx Alpha AR 55 - fluidity

  wish list

 25. -10%
  Lezecký batoh Ortovox Trad 35 - desert orange

  wish list

 26. -10%
  Lezecký batoh Ortovox Trad 35 - black raven

  wish list

 27. -10%
  Lezecký batoh Ortovox Trad 28 - heritage blue

  wish list

 28. -10%
  Lezecký batoh Ortovox Trad Zero 24 - dirty daisy

  wish list

 29. -10%
  Lezecký batoh Ortovox Trad Zero 24 - black raven

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

125 výrobky

na stránce
Vymazat

Horské batohy na nejnáročnější stezky a cesty

Pokud se chystáte do náročného horského terénu, je správný batoh nezbytný. Klasické outdoorové modely jsou ideální pro trekking a výlety po dobře připravených a značených trasách. Při vstupu na náročnější stezky a cesty však budou mnohem lepší volbou horské batohy připravené speciálně pro náročné horské cesty. Nabídka modelů zahrnuje jak turistické, tak horolezecké batohy, které jsou ideální pro zdolávání nejvyšších vrcholů a horolezectví. Horolezecké batohy se musí vyznačovat maximální spolehlivostí, proto bychom měli věnovat zvláštní pozornost kvalitě jejich zpracování a odolnosti použitých řešení a materiálů. Námi nabízené modely předních horských značek, včetně těch z řady TNF Advanced Mountain Kit, splňují všechny potřebné požadavky. Je však dobré vědět, které vlastnosti mohou ovlivnit komfort jejich používání.

Jaký batoh vybrat do hor?

Všechny horské batohy jsou modely, které jsou dokonale přizpůsobeny tvaru těla uživatele. Jejich nosné systémy jsou navrženy tak, aby zajistily maximální stabilitu, protože při náročných stoupáních nebo sestupech si nemůžete dovolit ani sebemenší zaváhání. Proto nenajdete žádné modely se síťovinou nataženou přes rám, který celý batoh odděluje od zad. Místo toho existují klasická řešení, díky nimž bude horský batoh sledovat každý pohyb uživatele bez ohledu na to, zda zdolává svah nebo leze s cepínem v ruce. Charakteristickým rysem horských batohů je jejich minimalistická konstrukce. Nemá smysl hledat kapsy nebo další přihrádky, známé z propracovanějších trekingových modelů. Každý prvek zde má svůj specifický účel a štíhlá silueta batohu bez přebytečných popruhů se náhodně nezachytí o vyčnívající kameny.

Pokud se chystáme na horolezectví nebo náročnější via ferraty, jsou horolezecké batohy tou nejlepší volbou. Jedná se obvykle o nejkompaktnější modely, které nabízejí vynikající organizaci veškerého vybavení potřebného pro boj ve velkých výškách. Horolezecké batohy mají vynikající řešení pro upevnění cepínů, aby nepřekážely v lehčím terénu. Často jsou vybaveny samostatnou kapsou na mačky, takže jejich bezpečné uložení bez poškození ostatních zavazadel zabere jen pár vteřin. Kromě toho mají všechny horolezecké batohy prostor pro horolezecké lano, které se nosí v případě potřeby jištění na obtížnějších trasách. Tyto modely jsou také často vybaveny mnoha poutky, a to jak na předním panelu, tak na bederním pásu, takže se do nich snadno vejde další horolezecké vybavení.

Batoh do hor pro muže a ženy

Podobně jako u batohů na trekking nebo turistiku najdete i mezi horolezeckými modely ty, které jsou připraveny speciálně pro ženy. Přestože většina modelů je typické unisexové konstrukce, určené pro ženy i muže, někdy se vyplatí zvolit specializovaný dámský horský batoh. Kratší nosný systém zajistí ještě lepší nošení, zatímco vhodně tvarované ramenní popruhy se projeví ve větší volnosti pohybu při používání cepínu.

Jaký je nejlepší objem batohu do hor?

Horské a horolezecké batohy se vyrábějí v mnoha různých velikostech. Výběr by měl záviset na charakteru vaší expedice nebo výletu. Největší modely jsou určeny pro dlouhé expedice, na které potřebujeme vzít stan, spacák, spoustu oblečení a velké zásoby jídla. V takové situaci se vám bude hodit horský batoh o objemu 50 l nebo dokonce větší. Takto velký batoh pro pěší turistiku v horách bude v mnoha ohledech plnit funkce trekingového modelu, avšak poskytne mnohem větší stabilitu a pevnost potřebnou v nejnáročnějším terénu. Horský batoh o objemu 35 l nebo 40 l se hodí na většinu víkendových výletů na jednu nebo dvě noci. Pokud s sebou nepotřebujete brát mnoho vybavení, bude vám tento objem bohatě stačit. Pro krátké výlety nebo rychlé výstupy na vrcholy bude nejlepším řešením malý batoh o objemu 20 l, 30 l nebo 35 l.

Jaký batoh na 1 den do hor?

Na jednodenní výlet do hor není vhodné brát si příliš velký batoh. Jednak je to další zátěž a také je obtížné skoro prázdný batoh stabilizovat. V tomto případě je ideální volbou malý horský batoh. Lehký horský batoh o objemu 30 l je jednou z nejoblíbenějších velikostí. Snadno se do něj vejde teplejší oblečení, jídlo a nezbytné vybavení pro náročné trasy.