top

Horské / horolezecké batohy

Horské / horolezecké batohy jsou modely, které byly vyvinuty pro náročné horské trasy. Odolné materiály a konstrukce umožňují nosit specializované horolezecké vybavení, které potřebujete do vyšších nadmořských výšek.
136
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 136

na stránce
 1. -8%
  Lezecký batoh Blue Ice Firecrest 28L - arrow wood

  wish list

 2. -8%
  Lezecký batoh Blue Ice Firecrest 35L - arrow wood

  wish list

 3. -13%
  Lezecký batoh Tatonka Cima Di Basso 35 - blue

  wish list

 4. -20%
  Lezecký batoh Black Diamond Speed 40 - graphite

  wish list

 5. -20%
  Lezecký batoh Black Diamond Speed 40 - sulphur

  wish list

 6. -20%
  Horský batoh Salewa Ortles Guide 35 - red orange

  wish list

 7. -20%
  Horský batoh Salewa Ortles Guide 35 - dark denim

  wish list

 8. -20%
  Horský batoh Salewa Ortles Guide 45 - dark denim

  wish list

 9. -20%
  Horolezecký batoh Salewa Ortles Wall 38 - red orange

  wish list

 10. -20%
  Horolezecký batoh Salewa Ortles Wall 32 - red orange

  wish list

 11. -20%
  Lezecký batoh Salewa Ortles Climb 18 - red orange

  wish list

 12. -20%
  Lezecký batoh Salewa Climb Mate 25 - ombre blue

  wish list

 13. -20%
  Lezecký batoh Black Diamond Mission 75 - cobalt

  wish list

 14. -20%
  Lezecký batoh Black Diamond Mission 55 - cobalt

  wish list

 15. -20%
  Lezecký batoh Black Diamond Mission 45 - cobalt

  wish list

 16. -20%
  Lezecký batoh Black Diamond Mission 35 - cobalt

  wish list

 17. -20%
  Lezecký batoh Black Diamond Speed 30 - sulphur

  wish list

 18. -20%
  Lezecký batoh Black Diamond Speed 30 - graphite

  wish list

 19. -20%
  Lezecký batoh Black Diamond Speed 22 - graphite

  wish list

 20. -20%
  Lezecký batoh Black Diamond Blitz 28 - alloy

  wish list

 21. -20%
  Lezecký batoh Black Diamond Rock Blitz 15 - azul

  wish list

 22. -20%
  Horský batoh Deuter Guide 44+ - paprika/teal

  wish list

 23. -20%
  Horský batoh Deuter Guide 34+ - paprika/teal

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 136

na stránce

Horské batohy na nejnáročnější stezky a cesty

Pokud se chystáte do náročného horského terénu, je správný batoh nezbytný. Klasické outdoorové modely jsou ideální pro trekking a výlety po dobře připravených a značených trasách. Při vstupu na náročnější stezky a cesty však budou mnohem lepší volbou horské batohy připravené speciálně pro náročné horské cesty. Nabídka modelů zahrnuje jak trailové, tak horolezecké batohy, které jsou ideální pro zdolávání nejvyšších vrcholů a horolezectví. Horolezecké batohy se musí vyznačovat maximální spolehlivostí, proto bychom měli věnovat zvláštní pozornost kvalitě jejich zpracování a odolnosti použitých řešení a materiálů. Námi nabízené modely předních horských značek, včetně těch od TNF Advanced Mountain Kit, splňují všechny potřebné požadavky. Je však dobré vědět, které vlastnosti mohou ovlivnit komfort jejich používání.

Jaký batoh vybrat do hor?

Všechny horské batohy jsou modely, které jsou dokonale přizpůsobeny tvaru těla uživatele. Jejich nosné systémy jsou navrženy tak, aby zajistily maximální stabilitu, protože při náročných stoupáních nebo sjezdech si nemůžete dovolit ani sebemenší zaváhání. Proto nenajdete žádné modely se síťovinou nataženou přes rám, který celý batoh odděluje od zad. Místo toho existují klasická řešení, díky nimž bude horský batoh sledovat každý pohyb uživatele bez ohledu na to, zda zdolává svah nebo leze se sekyrou v ruce. Charakteristickým rysem horských batohů je jejich minimalistická konstrukce. Těžko v něm najdete množství kapes nebo dalších úložných prostor, známých z propracovanějších trekingových modelů. Každý prvek zde má svůj specifický účel a štíhlá silueta batohu bez přebytečných popruhů se náhodně nezachytí o vyčnívající kameny.

Pokud se chystáme na horolezectví nebo náročnější via ferraty, jsou horolezecké batohy tou nejlepší volbou. Jedná se obvykle o nejkompaktnější modely, které nabízejí vynikající organizaci veškerého vybavení potřebného pro boj ve velkých výškách. Horolezecké batohy mají vynikající řešení pro upevnění cepínů, aby nepřekážely v lehčím terénu. Často jsou vybaveny samostatnou kapsou na mačky, takže jejich bezpečné uložení bez poškození ostatních zavazadel zabere jen pár vteřin. Kromě toho mají všechny horolezecké batohy prostor pro horolezecké lano, které se nosí v případě potřeby jištění na obtížnějších trasách. Tyto modely jsou také často vybaveny mnoha horolezeckými lany, a to jak na předním panelu, tak na bederním pásu, takže se do nich snadno vejde další horolezecké vybavení.

Batoh do hor pro muže a ženy

Podobně jako u batohů na trekking nebo turistiku najdete i mezi horolezeckými modely ty, které jsou připraveny speciálně pro ženy. Přestože většina modelů je typické unisexové konstrukce, určené pro ženy i muže, někdy se vyplatí zvolit specializovaný dámský horský batoh. Kratší nosný systém zajistí ještě lepší nošení, zatímco vhodně tvarované ramenní popruhy se projeví ve větší volnosti pohybu při používání cepínu.

Jaká je nejlepší kapacita batohu do hor?

Horské a horolezecké batohy se vyrábějí v mnoha různých velikostech. Výběr by se měl odvíjet od charakteru vaší expedice nebo výletu. Největší modely jsou určeny pro dlouhé expedice, na které potřebujeme vzít stan, spacák, spoustu oblečení a velké zásoby jídla. V takové situaci se vám bude hodit horský batoh o objemu 50 l nebo dokonce větší. Takto velký batoh pro turistiku v horách bude v mnoha ohledech plnit funkce trekingového modelu, avšak poskytne mnohem větší stabilitu a pevnost potřebnou v nejnáročnějším terénu. Horský batoh o objemu 35 l nebo 40 l se hodí na většinu víkendových výletů na jednu nebo dvě noci. Pokud s sebou nepotřebujete brát mnoho vybavení, bude vám tato kapacita bohatě stačit. Pro krátké výlety nebo rychlé výstupy na vrcholy bude nejlepším řešením malý batoh o objemu 20 l, 30 l nebo 35 l.

Jaký batoh na 1 den do hor?

Na jednodenní výlet do hor není vhodné brát si příliš velký batoh. Jednak je to další zátěž a také je obtížné rozbalený batoh stabilizovat. V tomto případě je ideální volbou malý horský batoh. Lehký horský batoh o objemu 30 l je jednou z nejoblíbenějších velikostí. Snadno se do něj vejde teplejší oblečení, jídlo a nezbytné vybavení pro náročné trasy.