top

Pánské bundy GORE-TEX

Pánské bundy GORE-TEX® poskytují maximální nepromokavou ochranu a nejvyšší úroveň prodyšnosti při jakékoli outdoorové aktivitě. Záruka dokonalé ochrany před povětrnostními vlivy.
Zobrazení Mřížka Seznam

161 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

161 výrobky

Vymazat

Pánské bundy GORE-TEX® - plná voděodolnost

Tento typ bundy se od ostatních odlišuje použitím prodyšné membrány. Díky použití speciální technologie je vytvořena extrémně tenká struktura s tak malými póry, že dovnitř nepropustí žádnou kapku vody. Díky tomu membrána zadržuje déšť a sníh na vnější straně. Zároveň jsou póry dostatečně velké, aby jimi mohly volně procházet molekuly vodní páry. To se projevuje vysokou prodyšností tohoto typu bundy. Toto řešení umožňuje udržovat optimální klima v blízkosti těla i během námahy. Pocit příjemného sucha je nesmírně důležitý, zejména ve vysokých horách. Bundy GORE-TEX® jsou díky svým extrémně vysokým nepromokavým a prodyšným vlastnostem oblíbenou volbou horolezců, trekařů a turistů. Dobře fungují i v těch nejhorších povětrnostních podmínkách, takže můžete vyrazit na stezku i v lijáku nebo vánici. Bunda s membránou GORE-TEX® se vyznačuje dokonalým zpracováním detailů a pokročilými technologiemi. Odolné vnější materiály a často používané dodatečné výztuhy zaručují dlouhé používání výrobku.

Bundy GORE-TEX® pro muže se dodávají v několika provedeních

Pánské bundy GORE-TEX® se vyrábějí v několika verzích. V závislosti na účelu bundy existují různé lamináty, tj. spoje mezi membránou a vnějším materiálem. Nejtenčí řešení se používají v běžeckých bundách. Pokročilá technologie umožňuje použití membrány na vnější straně, takže voda může volně proudit po jejím povrchu. Díky lehké konstrukci se celá bunda vejde do malého transportního obalu. Nejoblíbenější jsou pánské turistické bundy GORE-TEX®. Používají dvě řešení - dvouvrstvé a třívrstvé. Tyto bundy poskytují odolnost, kterou potřebujete při túrách s těžkým batohem. Řada zahrnuje jak bundy ideální pro trekking, tak horské modely pro zkušenější uživatele. Modely ideální pro horolezectví, vysokohorské expedice nebo specializované projekty.

Pro ty, kteří membránu neznají, uvádíme jeden historický fakt. Společnost Gore získala patent na extrémně odolný materiál s porézní strukturou již v 70. letech 20. století. O 11 let později používali skafandry astronauti první mise raketoplánu NASA při letu na Měsíc. Použili nepromokavou a větruodolnou membránu. Následující roky přinesly obrovský zájem o expandovaný polytetrafluorethylen neboli ePTFE. Mezinárodně známý jako GORE-TEX®.

Proč si zamilujete pánské bundy GORE-TEX®?

Především pro jejich funkčnost a užitečnost. Pánské bundy GORE-TEX® jsou především vysoce kvalitní membránové bundy, jejichž hlavním účelem je chránit vás před nepříznivým počasím. Oceníte však také řadu technických funkcí, které usnadňují jejich používání. Mluvíme například o sportovním střihu. Bunda se dokonale přizpůsobí mužské siluetě. Neomezuje vaše pohyby a poskytuje vám plnou volnost pohybu, což je důležité zejména při lezení nebo skialpinismu. Pod velkou nastavitelnou kapuci se vejde přilba. Kapsy - obvykle dvě velké - jsou umístěny nad bederním pásem batohu nebo lezeckého postroje. Přístup k nim je proto snadný. Pánské bundy GORE-TEX® jsou také poměrně lehké. To znamená, že je lze použít jako nouzové oblečení v případě náhlého zhoršení počasí. Mají laminované švy a zipy - hlavní a na kapsách. Možnost vniknutí vody je tak snížena na minimum.

Jak prát bundu s membránou?

Pánské bundy GORE-TEX® lze prát v pračce. Stejně jako u jiných technických oděvů je důležité dodržovat všechny pokyny uvedené na štítku s údaji o péči výrobku. Důležitý je také zvolený prací prostředek. Běžné prací prášky nejsou v tomto případě dobrou volbou. Pro praní membránové bundy byste měli používat speciální prací prostředky pro technické oblečení s membránou, které mimo jiné neobsahují žádná změkčovadla. Značkové výrobky pro praní outdoorového oblečení zaručují, že bunda neztratí své vlastnosti.

Pánská bunda s membránou nebo bez ní?

S ohledem na všechny výhody pánských bund GORE-TEX® se volba zdá být jasná. Pokud potřebujete plnou ochranu před nepříznivými vlivy, jako je déšť, sníh nebo nárazový vítr, je bunda s membránou tou správnou volbou. Je to prostě vrstva, která účinně odvrátí nepřízeň počasí i v extrémních podmínkách. Oblečení bez membrány naopak funguje dobře za příznivého počasí. Nabízí velmi vysokou prodyšnost, a proto je vhodnější pro intenzivní fyzickou aktivitu nebo vysoké teploty. Každý turista a milovník hor by však měl mít ve své výbavě pánskou bundu GORE-TEX® Arcteryx nebo jiné renomované značky.

Jak si vybrat bundu GORE-TEX?

Pokud uvažujete o své první bundě GORE-TEX®, můžete se rozhodnout dvěma způsoby. První z nich je výběr bundy pro činnost, kterou děláte. Většina výrobců organizuje své kolekce podle účelu oděvu. Mezi pánské bundy GORE-TEX® značky Salewa nebo jiných špičkových značek, najdete bundy pro turistiku, horolezectví, lyžování nebo běh. V každém případě byly membrány a konstrukce vybrány speciálně pro určitou formu činnosti. Druhým způsobem je výběr bundy v závislosti na použité membráně. Pokud nám záleží na odolnosti, měli bychom hledat bundy s membránou GORE-TEX® PRO, pokud nám záleží na prodyšnosti, měli bychom použít GORE-TEX® Active atd.

Podívejte se na pánské bundy GORE-TEX® v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr bund od špičkových výrobců horského a turistického oblečení. Vsadili jsme na světové značky, které mají obrovské zkušenosti s výrobou membránového oblečení do nejnáročnějších povětrnostních podmínek a pro velmi náročné uživatele. Ať už potřebujete ochranu před deštěm na turistické stezce, na freeridovém svahu nebo při náročném výstupu ve vysokých horách, technologie GORE-TEX® vás nejen dokonale ochrání před deštěm, sněhem a větrem, ale také odvádí přebytečnou vlhkost, která se vytváří v těle. Bundy GORE-TEX® můžete používat i pro každodenní nošení ve městě. Mnoho modelů má univerzální střih a tlumené barvy, které se hodí ke každodennímu oblečení. Prozkoumejte nabídku pánských membránových bund GORE-TEX® na 8a.cz a najděte si ideální model právě pro vás!