top

Pánské termoprádlo

Pánské termoprádlo je základní vrstvou horského oblečení - poskytuje účinnou ochranu před chladem a odvádí vlhkost od těla ven, čímž chrání před nadměrným pocením nebo prochladnutím. V naší nabídce najdete širokou škálu pánského funkčního spodního prádla určeného pro turistiku a mnoho sportovních aktivit.
Zobrazení Mřížka Seznam

567 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

567 výrobky

Vymazat

Pánské termoprádlo je základem každého oblečení

Proč je výběr správného pánského termoprádla zásadní při kompletaci oblečení pro jakoukoli aktivitu? Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá. Jedná se o prodyšné funkční spodní prádlo, které přichází do styku s pokožkou po celý den. Ať už si oblékáte teplou mikinu, chráníte se před deštěm v nepromokavé bundě nebo používáte softshellovou bundu ve větrném dni, pánské funkční spodní prádlo vás nejčastěji doprovází od chvíle, kdy opustíte horskou chatu nebo parkoviště, až do návratu z túry nebo výstupu. Proto je pro tepelný komfort, který budete pociťovat po celý den, velmi důležité. Pouze správné materiály a střih zajistí maximální pohodlí. Pánské termoprádlo nedráždí pokožku a účinně si poradí s vlhkostí, která se objeví na jeho povrchu, a rychle ji přenese do další vrstvy oblečení.

Zde stojí za zmínku, že pánské termoprádlo vyrobené z vysoce kvalitních materiálů bude optimálně fungovat s následnými vrstvami funkčního oblečení, jako je mikina, nepromokavá bunda nebo softshellová bunda. Ani ta nejlepší prodyšná membrána vám nezajistí pohodlí, pokud pod ní máte špatné spodní prádlo. Například z bavlny, která zadržuje vlhkost v blízkosti těla. Oblečení pro outdoorové a horské aktivity je třeba brát jako celek a dobře vybírat jeho jednotlivé prvky. Jedním z nich je i pánské funkční spodní prádlo. Abyste si mohli vybrat to správné pánské termoprádlo, vytvořily přední značky širokou nabídku modelů. Různé řady se liší nejen tloušťkou, ale také střihem, který je navržen tak, aby vyhovoval specifickým aktivitám, jako je lezení, běh nebo lyžování. Moderní pánské funkční spodní prádlo poskytuje vynikající výkon.

Jak působí pánské funkční spodní prádlo na tělo?

Primární funkcí každého termoprádla je zajistit tepelnou rovnováhu během fyzické aktivity. Správně zvolené funkční spodní prádlo pro muže umožní efektivnější trénink nebo zajistí lepší čas dosažený na závodech. Na druhou stranu turistické spodní prádlo nabízí větší pohodlí při zdolávání kilometrů na trase. Vhodně zvolený typ první vrstvy oblečení účinně chrání tělo před přehřátím a zároveň nedovolí, aby se prochladilo. Pánské termoprádlo musí být také prodyšné. Pouze účinný odvod vlhkosti může zajistit správné klima v blízkosti pokožky během fyzické aktivity.

Lehké a prodyšné pánské termoprádlo na léto a intenzivní cvičení

Letní funkční tričko je nezbytnou výbavou pro aktivity provozované při vyšších teplotách, zejména při intenzivní fyzické aktivitě. Skvěle doplní pánské kraťasy pro maximální pohodlí. Proto je pánské funkční spodní prádlo na léto vyrobeno ze specializovaných materiálů, které jsou extrémně lehké a prodyšné. Díky použití speciálně vyvinutých syntetických vláken jsou funkční oděvy rychleschnoucí a skvěle odvádějí vlhkost od pokožky. Díky použití speciálních prodyšných panelů a optimalizovaných střihů je pánské termoprádlo pro běh, cyklistiku, horolezectví nebo turistiku optimální volbou. Zajistí vám maximální pohodlí při zdolávání výzev ve vysokých teplotách.

Pánské teplé funkční oblečení na zimu - merino vlna a další

Teplé funkční oblečení, jako je funkční tričko, boxerky nebo legíny, je výborným základem sportovního a turistického oblečení při zimních aktivitách. Správně zvolené pánské termoprádlo poskytuje dokonalou izolační vrstvu a zároveň umožňuje dostatečný odvod tělesné vlhkosti. To je nesmírně důležité při výběru pánského funkčního prádla na lyžování nebo zimní horskou turistiku. Použití vhodně silných materiálů také pomáhá chránit tělo před rychlým poklesem teploty a nebezpečným ochlazením. Velmi oblíbené je pánské spodní prádlo z merino vlny, která se vyznačuje nadprůměrnými izolačními vlastnostmi a zároveň je velmi příjemná na dotek a nepřejímá rychle nepříjemný zápach. Jedná se o dokonalé řešení pro nejnáročnější uživatele. Jako outdoorový obchod poskytujeme pouze pánské spodní prádlo nejvyšší kvality, které je ideální pro zdolávání horských výzev, včetně modelů The North Face AMK DotKnit.

Jak vybrat pánské termoprádlo pro sportovní aktivity?

Specializované prodyšné prádlo může být navrženo s ohledem na konkrétní outdoorové nebo sportovní aktivity. Převážná většina modelů je samozřejmě univerzální pánské funkční spodní prádlo, které se osvědčí jak při turistice na horských túrách, tak při sportování. Při této činnosti však stojí za to zvážit speciálně určené modely. Pánské funkční spodní prádlo na lyžování zajišťuje maximální pohodlí na svahu a zároveň účinně zahřívá oblasti těla, které jsou nejvíce ohroženy prochladnutím. Funkční oblečení určené pro horské běžce se naopak zaměřuje na rychlý odvod vlhkosti a zachování vysoké prodyšnosti. Kvalitní běžecké spodní prádlo má jednoznačný vliv na pohodlí při běhu, a tím i na dosažené výsledky.

Široká nabídka pánského funkčního spodního prádla - obchod 8a.cz

Pánské značkové funkční spodní prádlo neomezuje v pohybu, je neuvěřitelně pohodlné a kopíruje každý pohyb uživatele. To je nesmírně důležité, protože se jedná o vrstvu, která je nejblíže tělu, a proto je nejvíce zodpovědná za pohodlí. V obchodě 8a.cz nabízíme ty nejlepší produkty od nejlepších outdoorových značek. Pánské termoprádlo pro sport a funkční oblečení, jako jsou funkční trička a mikiny, pánské funkční legíny, boxerky a slipy, jsou nejvyšší kvality. Mezi mnoha modely je k dispozici jak spodní prádlo z merino vlny, tak ze syntetiky.

Často kladené otázky

Jak prát funkční spodní prádlo?

Praní termoprádla není složité, stačí dodržet několik základních pravidel. Nejdůležitější z nich je dodržovat všechny pokyny uvedené na štítku výrobku. Ve většině případů lze pánské funkční spodní prádlo prát v pračce, ale na jemné ruční programy a obvykle při teplotě 30 stupňů Celsia. Většina výrobců také zakazuje ždímaní. Je velmi důležité nepoužívat žádný běžný prací prášek nebo změkčovadlo. Nejlepší volbou budou speciální výrobky pro praní funkčního spodního prádla. Při ručním praní lze použít také šedé mýdlo nebo mýdlové vločky.

Pánské funkční spodní prádlo je navrženo tak, aby poskytovalo optimální podmínky pro tělo během fyzické aktivity. To znamená, že by mělo udržovat optimální tělesnou teplotu a být vysoce prodyšné. V závislosti na intenzitě aktivity a venkovní teplotě musí tělo účinně ochlazovat nebo zahřívat. Termoprádlo jsou naopak modely se zlepšenými izolačními vlastnostmi. Jeho hlavním úkolem je chránit před rychlým ochlazením. Termoprádlo jsou obvykle silnější modely určené pro použití v chladnějších obdobích roku.

Jak si mám zvolit velikost funkčního spodního prádla?

Pro správnou funkci by pánské funkční spodní prádlo mělo být dobře přizpůsobené postavě. Díky tomu, že přiléhá k tělu, dokáže účinně odvádět vlhkost a také zajišťuje dostatečný tepelný výkon. Proto je nejlepší vybírat pánské funkční spodní prádlo ve stejných velikostech jako ostatní oděvy. Je to proto, že výrobci přizpůsobují střih tak, aby všechny vrstvy dokonale spolupracovaly. Nejčastější chybou je volba většího spodního prádla, "aby bylo volnější". Další prostor mezi látkou a pokožkou výrazně snižuje její funkční vlastnosti.