top

Cyklistické kraťasy

Cyklistické šortky oceníte nejen na dlouhých trasách, ale i při kratších každodenních výletech. Vhodně zvolené cyklistické šortky znamenají maximální pohodlí během dlouhých hodin strávených v sedle. Nabízíme cyklistické šortky ve fitted i volném střihu!
Zobrazení Mřížka Seznam

112 výrobky

na stránce
 1. -25%
  Cyklistické kraťasy Rocday Roc Gravel - green

  wish list

 2. -25%
  Cyklistické kraťasy Rocday Roc Lite - blue

  wish list

 3. -25%
  Cyklistické kraťasy Rocday Roc Lite - black

  wish list

 4. -25%
  Cyklistické kraťasy Rocday Roc - blue melange

  wish list

 5. -25%
  Cyklistické kraťasy Rocday Roc - black melange

  wish list

 6. -34%
  Cyklo kraťasy ION Traze - indigo dawn

  wish list

 7. -34%
  Cyklo kraťasy ION Traze - black

  wish list

 8. -34%
  Dámské cyklo kraťasy ION Traze - black

  wish list

 9. -25%
  Dámské cyklo kraťasy ION Logo - indigo dawn

  wish list

 10. -25%
  Dámské cyklo kraťasy ION Logo - black

  wish list

 11. -25%
  Cyklo kraťasy ION Logo - grey

  wish list

 12. -25%
  Cyklo kraťasy ION Logo - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

112 výrobky

na stránce
Vymazat

Kraťasy na kolo na letní výlety

Svoboda, účinné větrání a především maximální pohodlí během dlouhých hodin strávených v sedle. To jsou hlavní vlastnosti, které by měly charakterizovat dobré cyklistické šortky. V současné době si můžeme vybrat z mnoha modelů, které jsou připraveny s ohledem na různé uživatele. Existují zcela jiné kraťasy pro silniční cyklistiku, jiné pro horskou cyklistiku a další pro jízdu ve městě během horkých letních dnů. Mnoho modelů na první pohled vypadá spíše jako šortky pro outdoorové nadšence než pro cyklisty. Nejčastěji se cyklistický oblek vyznačuje skrytou vnitřní vložkou pro maximální pohodlí v sedle a také velmi pevnými materiály. Ty jsou nezbytné, aby šortky vydržely náročné podmínky na dlouhých cestách. Skvělým doplňkem těchto modelů jsou také kapsy uzavíratelné na zip nebo suchý zip, díky nimž neztratíte žádnou drobnost ani při nejšílenějším sjezdu.

Jaké cyklistické šortky si mám vybrat?

V množství nabízených modelů je velmi snadné se ztratit. Při výběru cyklistických šortek je vhodné zodpovědět si několik otázek. Zaprvé, jaký střih nám vyhovuje nejlépe - ideální pro naši postavu, nebo spíše ležérní? Těsné cyklistické šortky mají své výhody. Mají nižší odpor vzduchu, při vyšších rychlostech se netřepí a není možné je omylem zachytit o sedlo. Jsou nejlepší volbou pro rychlou silniční cyklistiku a také pro závody MTB. Volné cyklistické kraťasy jsou nejlepší volbou pro cyklisty na horských kolech a enduro nadšence. Nabízejí maximální svobodu. Pevné materiály je dokonale chrání před snadným poškozením v případě pádu v náročném terénu. Za druhé je třeba zvážit, zda by naše cyklistické šortky neměly mít vložku. Je to jeden z prvků, které mají největší vliv na naše pohodlí během jízdy. Většina lidí, kteří vyzkoušeli cyklistické šortky s vložkou, už nikdy nesedne na kolo v běžném modelu. V současné době se vložky používají ve většině těsných modelů. Volné cyklistické šortky jsou často dvoudílné. Vnitřní šortky mají vložku a jsou snadno odnímatelné. Vnější šortky poskytují skvělý vzhled a vysokou odolnost. Pokud tedy již máte vnitřní cyklistické kraťasy, můžete si koupit pouze vnější kraťasy. Je však třeba věnovat pozornost kompatibilitě upevňovacího systému jednoho a druhého. Zatřetí, pokud se rozhodneme pro těsné šortky, můžeme si obvykle vybrat modely se šlemi nebo bez nich. Co je lepší? Šortky se šlemi jsou mnohem stabilnější a zaručují, že při jízdě nesklouznou dolů. Na druhou stranu modely bez podvazků nabízejí o něco větší volnost a také účinnější větrání v letních vedrech.

Podívejte se na cyklistické šortky online v obchodě 8a.cz

Nabízíme širokou škálu šortek pro cyklisty a cyklistky, kteří rádi zdolávají kilometry na silnici i v terénu. Zaručujeme obzvláště široký výběr modelů pro ty, kteří dávají přednost horským, enduro nebo trailovým kolům, ale i milovníci jiných typů kol u nás najdou modely dokonale vhodné pro tyto aktivity. Námi pečlivě vybrané značky jsou zárukou nejvyšší kvality materiálů a dokonalého zpracování. Proto si námi nabízené cyklistické kraťasy rádi vybírají nejen začátečníci, ale i zkušení nadšenci dvou kol.