top

Karimatky

Turistické karimatky jsou základním vybavením pro stanování. Je to nejjednodušší způsob, jak si připravit místo na spaní. Nabízíme různé modely: jednovrstvé a dvouvrstvé rohože, s hliníkovou fólií a reliéfem pro různá roční období, srolované a složené. Prohlédněte si podložky pod stan na léto i zimu!
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Karimatka Robens Slumber Roll Pro

  wish list

 2. -10%
  Karimatka Therm a Rest Z-Lite - coyote/gray

  wish list

 3. -10%
  Karimatka Easy Camp Alloy EVA Mat 12mm

  wish list

 4. -10%
  Karimatka Easy Camp Basic EVA Mat 8mm

  wish list

 5. -19%
  Karimatka Therm a Rest Z-Lite Sol - silver/limon

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

na stránce
Vymazat

Lehké turistické karimatky - pro koho?

Je to sice nejjednodušší řešení přípravy stanového spacího prostoru, ze všech turistických karimatek, právě klasickou karimatku často volí zkušení cestovatelé a horolezci. Je to proto, že karimatky jsou nejspolehlivější variantou, která se osvědčí i v těch nejnáročnějších podmínkách. Zabírají poměrně hodně místa, ale jsou velmi lehké. Obvykle se připevňují na vnější stranu batohu, takže nezabírají cenné místo uvnitř, které lze využít pro jiná zavazadla. Kromě toho mají turistické karimatky mnoho výhod. Za prvé nejsou nafouknuté, takže je nelze propíchnout. I když jsou mírně poškozené, mají stále stejné izolační vlastnosti. Za druhé, příprava místa na spaní je jen otázkou rozložení karimatky. Tím se vyhnete její nafouknutí, takže si můžete lehnout k zaslouženému odpočinku téměř ihned po vstupu do stanu. Připravit se na cestu je stejně snadné - stačí karimatku srolovat, připevnit na batoh a vyrazit. K dispozici jsou různé modely od skládacích karimatek (obvykle s 3D reliéfem) až po klasické srolované modely.

Jaký typ karimatky zvolit - jednovrstvou nebo dvouvrstvou?

Karimatky na spaní se vyrábějí z různých typů pěny. Drobné vzduchové bublinky v nich obsažené poskytují tlumení a zároveň výborně izolují od chladu. Nabízejí také pružnost potřebnou pro pohodlný spánek. Karimatka z tohoto materiálu poskytuje dostatečnou oporu a činí nerovnosti méně nápadnými. Účinně chrání také před chladivými vlastnostmi půdy. Nejjednodušší modely se vyznačují jednovrstvou konstrukcí o tloušťce od 8 do 15 mm. Tento typ karimatky je ideální pro letní podmínky.

Modernější, silnější dvouvrstvé nebo dokonce třívrstvé karimatky nabízejí účinnější izolaci a vyšší odolnost proti mechanickému poškození. Každá z nich znamená dodatečné izolační vlastnosti, ale také vyšší komfort spánku. Nejtlustší karimatky si vybírají milovníci kempování, kteří chtějí mít maximální pohodlí při spánku. Kromě toho jsou velmi oblíbené specializované modely s trojrozměrnými vzory. V důlcích se může shromažďovat vzduch, který je velmi účinným izolantem. Zároveň se celá věc vyznačuje nízkou hmotností a na trase tolik neváží.

Turistická karimatka s přídavnou stříbrnou fólií pro nízké teploty

Modely se stříbrnou fólií se vyznačují zvýšenými izolačními vlastnostmi. Fólie účinně zabraňuje rychlému úniku tepla na zem. Karimatky se stříbrnou fólií jsou k dispozici v různých tloušťkách, od tenčích, které jsou vhodné pro přechodná roční období, až po nejtlustší zimní modely. Samostatným případem jsou turistické karimatky se stříbrnou fólií. Jedná se o minimalistické, tenké karimatky potažené stříbrnou fólií, které se používají bud v nouzových situacích, nebo jako další vrstva pod klasickou karimatku (pro vyšší tepelný komfort nebo jako ochrana proti poškození). Jsou skvělým doplňkem každého batohu a poskytnou dodatečnou ochranu před nízkými teplotami při zemi během chladnějších nocí.

Která pěnová karimatka je lepší - rolovací nebo skládací?

Mezi karimatkami můžeme také rozlišit dva způsoby jejich skládání. Ty klasické se jednoduše srolují do ruličky. Převažují nejjednodušší modely z homogenní pěny. Pouze pokročilejší modely mají další reliéf. Skládací karimatky jsou rozděleny na segmenty, které umožňují jejich složení do tvaru, který se snadno přepravuje. Kromě toho nemají tendenci se po složení ve stanu rozkutálet a poskytují vysokou úroveň pohodlí. Skládací karimatky na spaní mají obvykle trojrozměrné žebrování, které na jedné straně poskytuje lepší tlumení a na druhé straně představuje další prostor, který pozitivně ovlivňuje izolační vlastnosti karimatky. Stručně řečeno, mezi rolovacími a skládacími karimatkami není velký rozdíl. Při výběru karimatky je lepší se řídit její tloušťkou nebo použitým materiálem.

Karimatky na spaní pro všechna roční období v internetovém obchodě 8a.cz

Nabízíme širokou škálu modelů s různými vlastnostmi, které budou vhodné jak pro milovníky víkendových výletů se stanem, tak pro ty, kteří plánují vysokohorské expedice. Najdete mezi nimi jak základní modely pro letní víkendovou turistiku, tak pokročilejší trekingové karimatky, které se volí pro zimní horské výpravy. Jedná se o nejspolehlivější řešení, které se osvědčí při kempování, trekingu, jízdě na kajaku, cyklistice a téměř všech outdoorových aktivitách. V naší nabídce najdete kvalitní turistické karimatky Therm a Rest, Robens nebo Easy Camp.