top

Karimatky

Turistické karimatky jsou základním vybavením pro stanování. Je to nejjednodušší způsob, jak si připravit místo na spaní. Nabízíme různé modely: jednovrstvé a dvouvrstvé rohože, s hliníkovou fólií a reliéfem pro různá roční období, srolované a složené. Prohlédněte si podložky pod stan na léto i zimu!
Zobrazení Mřížka Seznam

9 výrobky

 1. -14%
  Karimatka Big Agnes Twistercane Bio Foam 20X72 Regular - green/gray
  Karimatka Big Agnes Twistercane Bio Foam 20X72 Regular - green/gray
  včetně DPH 1049 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 969Kč +9%
  Doporučená cena výrobce 1225 Kč -14%

  wish list

 2. -27%
  Karimatka Trekmates Folding Sleep Mat - blac
  Karimatka Trekmates Folding Sleep Mat - blac
  včetně DPH 819Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 759Kč +8%
  Doporučená cena výrobce 1136 Kč -27%

  wish list

 3. -29%
  Karimatka Robens Slumber Roll Pro
  Karimatka Robens Slumber Roll Pro
  včetně DPH 519Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 549Kč -5%
  Doporučená cena výrobce 740Kč -29%

  wish list

 4. -21%
  Karimatka Salewa Diadem Light Mat - orange
  Karimatka Salewa Diadem Light Mat - orange
  včetně DPH 1179 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1119 Kč +6%
  Doporučená cena výrobce 1500 Kč -21%

  wish list

 5. -15%
  Karimatka Fjallraven Ground Sheet 14 mm - black
  Karimatka Fjallraven Ground Sheet 14 mm - black
  včetně DPH 1599 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1529 Kč +5%
  Doporučená cena výrobce 1890 Kč -15%

  wish list

 6. -30%
  Karimatka Easy Camp Wave EVA Mat
  Karimatka Easy Camp Wave EVA Mat
  včetně DPH 459Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 469Kč -2%
  Doporučená cena výrobce 660Kč -30%

  wish list

 7. -30%
  Karimatka Easy Camp Alloy EVA Mat 12mm
  Karimatka Easy Camp Alloy EVA Mat 12mm
  včetně DPH 369Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 379Kč -2%
  Doporučená cena výrobce 530Kč -30%

  wish list

 8. -15%
  Karimatka Therm a Rest RidgeRest Classic L - charcoal/charcoal
  Karimatka Therm a Rest RidgeRest Classic L - charcoal/charcoal
  včetně DPH 999Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 879Kč +14%
  Doporučená cena výrobce 1177 Kč -15%

  wish list

 9. -15%
  Karimatka Therm a Rest RidgeRest Classic R - charcoal
  Karimatka Therm a Rest RidgeRest Classic R - charcoal
  včetně DPH 749Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 659Kč +14%
  Doporučená cena výrobce 888Kč -15%

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

9 výrobky

Vymazat

Lehké turistické karimatky - pro koho?

Je to sice nejjednodušší řešení přípravy stanového spacího prostoru, ze všech turistických karimatek, právě klasickou karimatku často volí zkušení cestovatelé a horolezci. Je to proto, že karimatky jsou nejspolehlivější variantou, která se osvědčí i v těch nejnáročnějších podmínkách. Zabírají poměrně hodně místa, ale jsou velmi lehké. Obvykle se připevňují na vnější stranu batohu, takže nezabírají cenné místo uvnitř, které lze využít pro jiná zavazadla. Kromě toho mají turistické karimatky mnoho výhod. Za prvé nejsou nafouknuté, takže je nelze propíchnout. I když jsou mírně poškozené, mají stále stejné izolační vlastnosti. Za druhé, příprava místa na spaní je jen otázkou rozložení karimatky. Tím se vyhnete její nafouknutí, takže si můžete lehnout k zaslouženému odpočinku téměř ihned po vstupu do stanu. Připravit se na cestu je stejně snadné - stačí karimatku srolovat, připevnit na batoh a vyrazit. K dispozici jsou různé modely od skládacích karimatek (obvykle s 3D reliéfem) až po klasické srolované modely.

Jaký typ karimatky zvolit - jednovrstvou nebo dvouvrstvou?

Karimatky na spaní se vyrábějí z různých typů pěny. Drobné vzduchové bublinky v nich obsažené poskytují tlumení a zároveň výborně izolují od chladu. Nabízejí také pružnost potřebnou pro pohodlný spánek. Karimatka z tohoto materiálu poskytuje dostatečnou oporu a činí nerovnosti méně nápadnými. Účinně chrání také před chladivými vlastnostmi půdy. Nejjednodušší modely se vyznačují jednovrstvou konstrukcí o tloušťce od 8 do 15 mm. Tento typ karimatky je ideální pro letní podmínky.

Modernější, silnější dvouvrstvé nebo dokonce třívrstvé karimatky nabízejí účinnější izolaci a vyšší odolnost proti mechanickému poškození. Každá z nich znamená dodatečné izolační vlastnosti, ale také vyšší komfort spánku. Nejtlustší karimatky si vybírají milovníci kempování, kteří chtějí mít maximální pohodlí při spánku. Kromě toho jsou velmi oblíbené specializované modely s trojrozměrnými vzory. V důlcích se může shromažďovat vzduch, který je velmi účinným izolantem. Zároveň se celá věc vyznačuje nízkou hmotností a na trase tolik neváží.

Turistická karimatka s přídavnou stříbrnou fólií pro nízké teploty

Modely se stříbrnou fólií se vyznačují zvýšenými izolačními vlastnostmi. Fólie účinně zabraňuje rychlému úniku tepla na zem. Karimatky se stříbrnou fólií jsou k dispozici v různých tloušťkách, od tenčích, které jsou vhodné pro přechodná roční období, až po nejtlustší zimní modely. Samostatným případem jsou turistické karimatky se stříbrnou fólií. Jedná se o minimalistické, tenké karimatky potažené stříbrnou fólií, které se používají bud v nouzových situacích, nebo jako další vrstva pod klasickou karimatku (pro vyšší tepelný komfort nebo jako ochrana proti poškození). Jsou skvělým doplňkem každého batohu a poskytnou dodatečnou ochranu před nízkými teplotami při zemi během chladnějších nocí.

Která pěnová karimatka je lepší - rolovací nebo skládací?

Mezi karimatkami můžeme také rozlišit dva způsoby jejich skládání. Ty klasické se jednoduše srolují do ruličky. Převažují nejjednodušší modely z homogenní pěny. Pouze pokročilejší modely mají další reliéf. Skládací karimatky jsou rozděleny na segmenty, které umožňují jejich složení do tvaru, který se snadno přepravuje. Kromě toho nemají tendenci se po složení ve stanu rozkutálet a poskytují vysokou úroveň pohodlí. Skládací karimatky na spaní mají obvykle trojrozměrné žebrování, které na jedné straně poskytuje lepší tlumení a na druhé straně představuje další prostor, který pozitivně ovlivňuje izolační vlastnosti karimatky. Stručně řečeno, mezi rolovacími a skládacími karimatkami není velký rozdíl. Při výběru karimatky je lepší se řídit její tloušťkou nebo použitým materiálem.

Karimatky na spaní pro všechna roční období v internetovém obchodě 8a.cz

Nabízíme širokou škálu modelů s různými vlastnostmi, které budou vhodné jak pro milovníky víkendových výletů se stanem, tak pro ty, kteří plánují vysokohorské expedice. Najdete mezi nimi jak základní modely pro letní víkendovou turistiku, tak pokročilejší trekingové karimatky, které se volí pro zimní horské výpravy. Jedná se o nejspolehlivější řešení, které se osvědčí při kempování, trekingu, jízdě na kajaku, cyklistice a téměř všech outdoorových aktivitách. V naší nabídce najdete kvalitní turistické karimatky Therm a Rest, Robens nebo Easy Camp.