top

Karimatky

Turistické karimatky jsou základním vybavením pro stanování. Je to nejjednodušší způsob, jak si připravit místo na spaní. Nabízíme různé modely: jednovrstvé a dvouvrstvé rohože, s hliníkovou fólií a reliéfem pro různá roční období, srolované a složené. Prohlédněte si podložky pod stan na léto i zimu!
5
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

5 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

5 položek

na stránce

Lehké turistické karimatky - pro koho?

Je to sice nejjednodušší řešení přípravy stanového spacího prostoru všechny cestovní karimatky, právě karimatku často volí zkušení cestovatelé a horolezci. Je to proto, že karimatky jsou nejspolehlivější variantou, která se osvědčí i v těch nejnáročnějších podmínkách. Zabírají poměrně hodně místa, ale jsou velmi lehké. Obvykle se připevňují na vnější stranu batohu, takže nezabírají cenné místo uvnitř, které lze využít pro jiná zavazadla. Kromě toho mají turistické rohože mnoho výhod. Zaprvé nejsou nafouknuté, takže je nelze propíchnout. I když jsou mírně poškozené, mají stále stejné izolační vlastnosti. Za druhé, příprava místa na spaní je jen otázkou rozložení karimatky Tím se vyhnete jeho nafouknutí, takže si můžete lehnout k zaslouženému odpočinku téměř ihned po vstupu do stanu. Připravit se na cestu je stejně snadné - stačí karimatku srolovat, připevnit na batoh a vyrazit. K dispozici jsou různé modely od skládacích spacích podložek (obvykle s 3D reliéfem) až po klasické srolované modely.

Jaký typ karimatky zvolit - jednovrstvou nebo dvouvrstvou?

Podložky na spaní se vyrábějí z různých typů pěny. Drobné vzduchové bublinky v nich obsažené poskytují tlumení a zároveň výborně izolují od chladu. Nabízejí také odskok potřebný pro pohodlný spánek. Podložka z tohoto materiálu poskytuje dostatečnou oporu a činí nerovnosti méně nápadnými. Účinně chrání také před chladivými vlastnostmi půdy. Nejjednodušší modely se vyznačují jednovrstvou konstrukcí o tloušťce od 8 do 15 mm. Tento typ karimatky je ideální pro letní podmínky.

Modernější, silnější dvouvrstvé nebo dokonce třívrstvé karimatky nabízejí účinnější izolaci a vyšší odolnost proti mechanickému poškození. Každá z nich znamená dodatečné izolační vlastnosti, ale také vyšší komfort spánku. Nejhrubší karimatky si vybírají milovníci kempování, kteří chtějí mít maximální pohodlí při spánku, a to jak při nízkých teplotách, tak i při kempování. Kromě toho jsou velmi oblíbené specializované modely s trojrozměrnými vzory. V dutinách se může shromaždovat vzduch, který je velmi účinným izolantem. Zároveň se celá věc vyznačuje nízkou hmotností a nezatěžuje tolik trasu.

Pojízdná podložka s přídavnou hliníkovou vrstvou pro nízké teploty

Modely s hliníkovou fólií se vyznačují zvýšenými izolačními vlastnostmi. Hliník účinně zabraňuje rychlému úniku tepla na zem. Alu rohože jsou k dispozici v různých tloušťkách, od tenčích, které jsou vhodné pro přechodná roční období, až po nejtlustší zimní modely. Samostatným případem jsou turistické alumatky Jedná se o minimalistické, tenké spací podložky potažené hliníkovou fólií, které se používají bud v nouzových situacích, nebo jako další vrstva pod klasickou spací podložku (pro vyšší tepelný komfort nebo jako ochrana proti poškození). Jsou skvělým doplňkem každého batohu a poskytnou dodatečnou ochranu před nízkými teplotami při zemi během chladnějších nocí.

Která pěnová karimatka je lepší - válcovaná nebo skládaná?

Mezi karimatkami můžeme také rozlišit dva způsoby jejich skládání. Ty klasické se jednoduše srolují do ruličky. Převažují nejjednodušší modely z homogenní pěny. Pouze pokročilejší modely mají další reliéf. Skládací karimatky jsou rozděleny na segmenty, které umožňují jejich složení do tvaru, který se snadno přepravuje. Kromě toho nemají tendenci se po složení ve stanu rozkutálet a poskytují vysokou úroveň pohodlí. Skládací karimatky na spaní mají obvykle trojrozměrné žebrování, které na jedné straně poskytuje lepší odpružení a na druhé straně představuje další prostor, který pozitivně ovlivňuje izolační vlastnosti karimatky. Stručně řečeno, mezi válcovanými a skládanými karimatkami není velký rozdíl. Při výběru rohože je lepší se řídit tloušťkou rohože nebo použitým materiálem.

Podložky na spaní pro všechna roční období v internetovém obchodě 8a.cz

Nabízíme širokou škálu modelů s různými vlastnostmi, které budou vhodné jak pro milovníky víkendových výletů se stanem, tak pro ty, kteří plánují vysokohorské expedice. Najdete mezi nimi jak základní modely pro letní víkendovou turistiku, tak pokročilejší trekingové karimatky, které se volí pro zimní horské výpravy. Jedná se o nejspolehlivější řešení, které se osvědčí při kempování, trekingu, jízdě na kajaku, cyklistice a téměř všech outdoorových aktivitách. V naší nabídce najdete kvalitní turistické karimatkyTherm a Rest, Robens nebo Easy Camp.