top

Běžecké nesmeky

Běžecké nesmeky jsou protiskluzové návleky na boty s krátkými kovovými hroty, které promění obyčejné podrážky bot ve skutečnou zimní výbavu. Zlepšují přilnavost na sněhu a zmrzlých stezkách a zvyšují stabilitu a bezpečnost.
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

 1. -10%
  Běžecké nesmeky Nortec Corsa
  Běžecké nesmeky Nortec Corsa
  včetně DPH 1274 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1019 Kč (+26%)
  Doporučená cena výrobce 1417 Kč (-10%)

  wish list

 2. -12%
  Běžecké nesmeky Snowline Spikes Chainsen Trail - navy
  Běžecké nesmeky Snowline Spikes Chainsen Trail - navy
  včetně DPH 1049 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 889Kč (+18%)
  Doporučená cena výrobce 1202 Kč (-12%)

  wish list

 3. -13%
  Nesmeky Nortec Street
  Nesmeky Nortec Street
  včetně DPH 474Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 389Kč (+22%)
  Doporučená cena výrobce 551Kč (-13%)

  wish list

 4. -5%
  Hroty La Sportiva Set Ricambio Chiodo A.T. Grip
  Hroty La Sportiva Set Ricambio Chiodo A.T. Grip
  včetně DPH 649Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 619Kč (+5%)
  Doporučená cena výrobce 689Kč (-5%)

  wish list

 5. -23%
  Běžecké nesmeky Nortec Trail - orange
  Běžecké nesmeky Nortec Trail - orange
  včetně DPH 1574 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1439 Kč (+10%)
  Doporučená cena výrobce 2047 Kč (-23%)

  wish list

 6. -15%
  Turistické nesmeky Climbing Technology Ice Traction Plus - 44-47
  Turistické nesmeky Climbing Technology Ice Traction Plus - 44-47
  včetně DPH 929Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 949Kč (-2%)
  Doporučená cena výrobce 1099 Kč (-15%)

  wish list

 7. -15%
  Běžecké nesmeky Camp Ice Master Run
  Běžecké nesmeky Camp Ice Master Run
  včetně DPH 1079 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 949Kč (+14%)
  Doporučená cena výrobce 1279 Kč (-15%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

Vymazat

Běžecké nesmeky - ideální pro horské stezky

Běžecké nesmeky jsou nejvhodnější pro běh v terénu, na cestách, alejích a horských stezkách. Tedy všude tam, kde se hroty umístěné pod podrážkou "zakusují" do sněhu nebo ledu. Zlepšují stabilitu kroku, což vám nejen dodá odvahu běžet rychleji a jistěji, ale má také skutečný vliv na bezpečnost. Ať už běháte s holemi na horské stezce nebo v příměstském lese, chcete se prostě vyhnout převrácení! Nesmeky nenahrazují plnohodnotné mačky (v horolezeckém slova smyslu) a neposkytují tuhost potřebnou pro vysokohorskou turistiku. Ale dobře fungují s pružnou běžeckou obuví, kterou můžete použít v nižších partiích hor a na neexponovaných stezkách. Mělký vzorek podrážky (na sněhu naprosto bezmocný) proměňují v dokonale přilnavé zařízení, které chrání před blízkým střetem s ledem a zraněním. Běžecké nesmeky by si do batohu měli přibalit jak pokročilejší běžci, tak i začátečníci.

Konstrukce a přizpůsobení

Běžecké nesmeky jsou obvykle kombinací sady krátkých hrotů a systému kovových lan, řetězů nebo spirál. Počet hrotů a jejich délka samozřejmě ovlivňují přilnavost, ale také hmotnost. Z tohoto důvodu mají modely určené pro běžce o něco kratší hroty a méně agresivní charakter než turistické modely. Jsou však lehčí a kompaktnější. Na druhou stranu překryvy na městské boty (určené pro chůzi po zledovatělých chodnících) mohou být lákavé svou nižší hmotností, ale nezapomeňte, že mikrohroty, které dobře fungují na tvrdém betonu a ledu, budou v hlubším sněhu zcela nepoužitelné. Nakonec existují i modely (např. Nortec Corsa), které jsou po vzoru městských vybaveny hroty rovnoměrně rozmístěnými pod celou plochou podrážky, ale jsou o něco delší než u těchto základních modelů a, což je stejně důležité, pevněji usazené.
Z hlediska zubů (nebo hrotů), jejich počtu, délky a umístění pod podrážkou jsou tedy běžecké nesmeky optimální volbou mezi super přilnavostí a nízkou hmotností. Jsou konstruovány pro rychlý pohyb na středně dlouhé vzdálenosti. Dobře se osvědčí v různém terénu - od zmrzlé půdy přes štěrk až po měkký sníh, pod nímž se skrývají kameny.

Součástí, která připevňuje nesmeky k běžeckým botám, je elastický pásek natažený přes svršek (a někdy vyztužený dalším suchým zipem). Hodí se prakticky na každou obuv a jediné, co musíte zvolit, je velikost. Aby bylo zajištěno, že nesmeky vydrží náročný horský terén a kolísavé teploty, vyrábějí je přední výrobci z přesně vybraných materiálů. Robustní materiál si zachovává správnou úroveň pružnosti při kladných i záporných teplotách. Příliš nestlačuje chodidlo, neomezuje průtok krve a nezpůsobuje žádné nepohodlí při dynamickém zdolávání kilometrových tras.

Pro zimní trénink - běžecké nesmeky v obchodě 8a.cz

Kompaktní běžecké nesmeky jsou nezbytnou součástí výbavy každého běžce, který se rozhodne vyrazit na zasněžené cesty a stezky. Zajišťují přilnavost, která je v zimních podmínkách nezbytná pro bezpečnost. Doporučujeme je pro zimní "experty" na terénní běh i pro začátečníky, kteří chtějí trénovat mimo asfalt. Osvědčí se nejen na lehčích stezkách, ale i v náročném terénu. V sortimentu obchodu 8a.cz najdete oblíbené běžecké nesmeky značky Nortec.