top

Běžecké nesmeky

Běžkařské boty jsou pružné čepice s krátkými kovovými hroty, které promění obyčejné podrážky bot ve skutečnou zimní výbavu. Zlepšují přilnavost na sněhu a zmrzlých stezkách a zvyšují stabilitu a bezpečnost.
9
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

9 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

9 položek

na stránce

Běžecká obuv - ideální pro terénní a horské stezky

Běžecké boty jsou nejvhodnější pro běh v terénu, na stezkách, alejích a horských stezkách, tedy všude tam, kde se zuby umístěné pod podrážkou "zakusují" do sněhu nebo ledu. Zlepšují stabilitu kroku, což vám nejen dodá odvahu běžet rychleji a jistěji, ale má také skutečný vliv na bezpečnost. Ať už běháte s holemi na horské stezce nebo v příměstském lese, chcete se prostě vyhnout převrácení! Mačky nenahrazují plnohodnotné mačky (v horolezeckém slova smyslu) a neposkytují tuhost potřebnou pro vysokohorské lezení, ale dobře fungují s pružnou běžeckou obuví, kterou můžete použít v nižších partiích hor a na neexponovaných stezkách. Mělký běhoun podrážky (na sněhu naprosto bezmocný) proměňují v dokonale přilnavé zařízení, které chrání před blízkým střetem s ledem a zraněním. Běžeckou obuv by si do batohu měli přibalit jak pokročilejší běžci, tak i začátečníci.

Stavba a montáž

Běžecké boty jsou obvykle kombinací sady krátkých zubů a systému kovových lan, řetězů nebo spirál. Počet zubů a jejich délka samozřejmě ovlivňují přilnavost, ale také hmotnost. Z tohoto důvodu mají modely určené pro běžce o něco kratší zuby a méně agresivní charakter než cestovní modely. Jsou však lehčí a kompaktnější. Na druhou stranu městské boty (určené pro chůzi po zledovatělých chodnících) mohou být lákavé svou nižší hmotností, ale nezapomeňte, že mikrohroty, které dobře fungují na tvrdém betonu a ledu, budou v hlubším sněhu zcela nepoužitelné. Nakonec existují i modely (např. Nortec Corsa), které jsou po vzoru městských vybaveny hroty rovnoměrně rozmístěnými pod celou plochou podrážky, ale jsou o něco delší než u těchto základních modelů a, což je stejně důležité, pevněji usazené.
Z hlediska zubů (nebo hrotů), jejich počtu, délky a umístění pod podrážkou jsou tedy běžecké mačky optimální volbou mezi super přilnavostí a nízkou hmotností Jsou konstruovány pro rychlý pohyb na středně dlouhé vzdálenosti a dobře se osvědčí v různém terénu - od zmrzlé půdy přes štěrk až po měkký sníh, pod nímž se skrývají kameny.

Součástí, která připevňuje mačky k běžeckým botám, je elastický pásek natažený přes svršek (a někdy vyztužený dalším suchým zipem). Hodí se prakticky na každou obuv a jediné, co musíte zvolit, je velikost. Aby bylo zajištěno, že mačky vydrží náročný horský terén a kolísavé teploty, vyrábějí je přední výrobci z přesně vybraných materiálů. Robustní materiál si zachovává správnou úroveň pružnosti při kladných i záporných teplotách. Příliš nestlačuje chodidlo, neomezuje průtok krve a nezpůsobuje žádné nepohodlí při dynamickém zdolávání kilometrových tras.

Pro zimní trénink - běžecké mačky v obchodě 8a.cz

Kompaktní běžkařské mačky jsou nezbytnou součástí výbavy každého běžce, který se rozhodne vyrazit na zasněžené cesty a stezky. Zajišťují přilnavost, která je v zimních podmínkách nezbytná pro bezpečnost. Doporučujeme je pro zimní "experty" na terénní běh i pro začátečníky, kteří chtějí trénovat mimo asfalt. Osvědčí se nejen na lehčích stezkách, ale i v náročném terénu. V sortimentu obchodu 8a.cz V nabídce najdete trefné běžkařské mačky Grivel RAN a oblíbené modely značky Nortec.