top

Cyklistické mikiny

Cyklistické mikiny jsou ideální pro chladnější dny. Zajišťují velkou volnost pohybu a základní tepelný komfort. Nejtenčí cyklistické blůzy vám také ochrání ruce před pálícím sluncem ve dnech bez mráčku na horských stezkách.
Zobrazení Mřížka Seznam

113 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Cyklistická mikina Evoc Hoody Jacket - black

  wish list

 2. -25%
  Tričko s dlouhým rukávem ION Scrub L/S - black

  wish list

 3. -33%
  Mikina na kolo Enduro Maloja Gader - deep sunset

  wish list

 4. -33%
  Cyklistická mikina Maloja Cagno - moss multi

  wish list

 5. -33%
  Mikina na kolo Enduro Maloja Gader - moss leaves

  wish list

 6. -25%
  Mikina na kolo Rocday Patrol - black/green

  wish list

 7. -25%
  Cyklistická mikina Rocday Evo Race - black/red

  wish list

 8. -25%
  Cyklistická mikina Rocday Evo Race - black/white

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

113 výrobky

na stránce
Vymazat

Bunda na kolo - na každou cestu

Každý člověk, který často jezdí na kole, by měl mít ve svém šatníku lehkou mikinu. Je to ideální řešení, když je příliš teplo na bundu, ale příliš chladno na tričko. Čím se mikiny na kolo liší od mnoha jiných modelů? Většina z nich nabízí typický cyklistický střih. Musí poskytovat vysokou míru volnosti pohybu. Mírně prodloužené rukávy se při šlapání v ohnuté poloze nevyhrnou. Charakteristická jsou také mírně prodloužená záda. Díky tomu jsou záda ještě lépe chráněna před chladem. U klasických modelů se často stává, že se mikina vyhrne a odhalí ledviny. Stylistika, v níž jsou cyklistické mikiny navrženy, je vždy přizpůsobena typu naší činnosti. Cyklistickou mikinu volného střihu si nejčastěji vybírají nadšenci terénní cyklistiky. Zaručuje výjimečnou volnost a účinné větrání. Na druhou stranu jsou vybavenější modely určeny pro cyklisty, kteří si vybírají silniční kola. Obvykle jsou velmi těsně přiléhající, takže při rychlé jízdě kladou mnohem menší odpor vzduchu.

Zateplené a lehké cyklistické mikiny na léto

U některých modelů cyklistických mikin používají výrobci dodatečné zateplení. Často je umístěna pouze na přední straně mikiny, aby ještě lépe chránila i před větrem. Zadní část je vyrobena z tenčích materiálů, aby bylo zaručeno co nejúčinnější větrání. Zimní cyklistická mikina nás musí chránit před nízkou teplotou, která je navíc umocněna prouděním vzduchu během jízdy, a zároveň musí nabízet odvod přebytečného tepla. V mrazivém počasí bude mikina pouze mezivrstvou, kterou si obléknete pod svrchní bundu. Při mírných teplotách často stačí teplá cyklistická mikina se zateplením, která zajistí optimální tepelný komfort.

Ačkoli je mikina s dlouhým rukávem spojována spíše s chladnějším počasím, mnoho milovníků dvou kol se pro tento typ oblečení rozhoduje i v létě. Nejtenčí cyklistické mikiny ze syntetického, rychle odvádějícího materiálu mohou být skvělou ochranou před intenzivním sluncem. Pokud trávíme celý den na horských stezkách, kde nejsou stromy poskytující stín, může nás cyklistická bunda účinně ochránit před nadměrným slunečním zářením. Modely vyrobené z lehkých materiálů se hodí i pro chladná letní rána a večery.

Značkové cyklistické mikiny, které si můžete koupit na adrese 8a.cz

Nabízíme široký výběr modelů špičkových značek. Převažují mezi nimi mikiny na horská kola, a to jak pro milovníky zdolávání singltreků, tak pro ty, kteří se vydávají na klasické výlety na horských kolech. Cyklistická mikina volného střihu nabízí maximální volnost pohybu a pohodlí při každém výletu. V naší nabídce najdete také modely připravené pro milovníky poněkud přiléhavějších mikin pro MTB cyklistiku nebo i silniční jízdu. Ať už máte rádi modely s nenápadným logem, nebo s velkou grafikou, určitě na vás někde čeká dokonalá cyklistická mikina!