top

Pánské ponožky

Pánské ponožky pro milovníky všech horských aktivit na jednom místě. Nabízíme termoaktivní ponožky do hor, na trekking, na kolo, na lyže. Široká nabídka modelů pro všechna roční období.
Zobrazení Mřížka Seznam

239 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

239 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské ponožky na hory pro pohodlí a odolnost

Pohodlné trekingové a sportovní ponožky jsou základem pro každou aktivitu v horách. Pánské ponožky hrají v horském šatníku nesmírně důležitou, ale často podceňovanou roli. Výběr optimálních ponožek je nesmírně důležitý jak při turistice, tak při běhu, vysokohorských expedicích a lyžování. Funkční ponožky, speciálně navržené pro tyto aktivity, poskytují vašim nohám nejen komfort a pohodlí, ale také sucho, tj. dokonalý odvod potu od pokožky. Pánské trekingové a turistické ponožky v obchodě 8a.cz znamenají nejvyšší kvalitu na horské stezce.

Pánské ponožky dokonale přizpůsobené vaší aktivitě

Pánské ponožky na hory jsou často vyráběny bezešvé, což snižuje riziko odření. Speciální švy umístěné v klíčových oblastech dostatečně stabilizují chodidlo. Všichni, kteří se potýkali s bolestivými otlaky a puchýři, dobře vědí, že dobře zvolená ponožka může výrazně zlepšit pohodlí, ať už se jedná o vysoký vlněný model na zimu nebo lehké kotníkové ponožky do letních veder. V naší nabídce máme modely určené pro konkrétní horské aktivity. Mimořádně univerzální jsou pánské trekingové funkční ponožky, které se vyznačují vysokou odolností, nezbytnou na dlouhých trasách. Kromě toho se vyznačují velmi dobrými tlumicími vlastnostmi. Optimálně zvolené panely zabraňují snadnému odírání. Samostatnou kategorií jsou pánské běžecké ponožky. Často se jedná o kompresní modely, které jsou navrženy tak, aby dále posilovaly svaly při maximální námaze. Všechny běžecké ponožky do hor se vyznačují vysokou prodyšností. Jsou ideální volbou pro lehkou trailovou obuv. Jejich rychleschnoucí vlastnosti pomáhají udržovat optimální klima v okolí chodidla. Do zimních podmínek se vybírají teplé lyžařské ponožky. Vysoký střih se dobře hodí k lyžařským a skialpinistickým botám a účinně chrání holeň před nadměrným tlakem.

Vyrobeny z přírodních vláken merino ponožky a syntetické sportovní modely

Výrobci outdoorového oblečení vynakládají velké úsilí na to, aby byly pánské funkční ponožky vyrobeny z vláken, která těsně přiléhají k noze a plní své četné funkce, aniž by ji zatěžovala nebo odírala. Z přírodních vláken stojí za zmínku merino vlna, která je velmi jemná a má fenomenální izolační vlastnosti. Pánské ponožky z merino vlny jsou oblíbenou volbou pro chladnější dny a poskytují vynikající termoregulaci. V ponožkách se často používají syntetická vlákna, jako je nylon, polyester nebo elastan. Umožňují výrazně zpevnit celou strukturu a zároveň nabízejí vysokou pružnost. To je základní vlastnost, kterou musí mít všechny ponožky na hory. Ať už si vyberete jakoukoli pánskou trekovou obuv, základem pohodlí při dlouhých trasách bude vždy správně zvolená ponožka, která je po celou dobu v přímém kontaktu s chodidlem. Vyberte si model, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, díky široké nabídce v internetovém obchodě 8a.cz!