top

Turistické spacáky

Turistické spací pytle jsou základem každého horolezeckého, trekingového nebo kempinkového výletu. V závislosti na ročním období a očekávaných podmínkách byste měli zvolit správně naplněný a přizpůsobený model.
Zobrazení Mřížka Seznam

262 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Turistický spacák Pajak Core 400 (205 cm) - navy

  wish list

 2. -10%
  Péřový spacák Pajak Core 550 (165 cm) - navy

  wish list

 3. -10%
  Turistický spacák Pajak Core 550 (205 cm) - navy

  wish list

 4. -17%
  Perovy spacák Pajak Radical 4Z (180 cm) - red

  wish list

 5. -17%
  Péřový spacák Pajak Radical 8Z (205 cm) - red

  wish list

 6. -17%
  Péřový spacák Pajak Radical 12Z (180 cm) - red/red

  wish list

 7. -15%
  Péřový spacák Pajak Core 550 (180 cm) - navy

  wish list

 8. -10%
  Péřový spacák Pajak Core 400 (165 cm) - navy

  wish list

 9. -15%
  Péřový spacák Pajak Core 400 (180 cm) - navy

  wish list

 10. -17%
  Perovy spacák Pajak Radical 4Z (205 cm) - red

  wish list

 11. -15%
  Péřový spacák Pajak Core 950 (205 cm) - navy

  wish list

 12. -28%
  Dětský spacák Deuter Overnite - jade/deep sea

  wish list

 13. -28%
  Dětský spacák Deuter Overnite - deep sea/ink

  wish list

 14. -25%
  Spací pytel Aura X 300 800 cuin (195 cm) - chilli

  wish list

 15. -9%
  Spacák Aura AR 600 700 cuin (195 cm) - petunia

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

262 výrobky

na stránce
Vymazat

Různorodé turistické spacáky

Turistické spací pytle jsou velmi rozmanitou skupinou výrobků. Při výběru spacáku pro turistiku je třeba zodpovědět několik otázek, které nám umožní vybrat model dokonale vyhovující našim potřebám. Kde budeme nocovat? Jaké teploty můžeme očekávat v noci? Jak jej budeme přepravovat - v batohu nebo v autě? V jakém ročním období a za jakého počasí jej budeme používat? Budeme spát převážně ve stanu nebo v horské chatě? Odpovědi na všechny tyto otázky souvisejí s konkrétními parametry spacích pytlů, které umožňují výběr optimálního modelu. Správný spací pytel je zárukou dobrého odpočinku po náročném dni na horské stezce. Pokud neposkytuje dostatečnou tepelnou izolaci, může nám být snadno zima. Příliš těsný spacák je zase nepohodlný. Pohodlí během spánku je pro plnou regeneraci nesmírně důležité, proto se vyplatí postarat se o co nejpohodlnější místo ke spánku ještě předtím, než se vydáte na cestu. Proto nabízíme celou řadu turistických spacáků pro trekking, kempování a vysokohorské výpravy.

Jaký spacák vybrat?

Spacáky jsou velmi různorodou skupinou výrobků, takže před jejich nákupem je vhodné upřesnit, jaký model hledáte. Klíčovou otázkou bude teplota, při které se bude spacák používat. Všichni přední výrobci uvádějí doporučené teploty pro použití. Kromě toho se musíme rozhodnout pro typ výplně - přírodní peří nebo syntetické? Důležitý je také tvar spacího pytle. Obdélníkové spací pytle jsou pohodlnější, ale spací pytle typu mumie si zachovávají lepší tepelné vlastnosti a ve složeném stavu jsou menší. V nabídce obchodu 8a.cz najdete široký výběr spacích pytlů nejvyšší kvality. Spacáky Outwell, spacáky Marmot, spacáky Fjord Nansen a mnoho modelů dalších značek.

Spací pytel by měl být správně zvolen tak, aby odpovídal postavě

Stejně jako samonafukovací karimatky a matrace se i turistické spacáky vyrábějí v mnoha tvarech a velikostech. Jejich dokonalé přizpůsobení tvaru těla zajistí účinnější izolační vlastnosti. Spací pytel se zahřeje mnohem rychleji a v noci dochází k menším tepelným ztrátám. Špičkoví výrobci obvykle dělí spací pytle na univerzální a dámské verze. Ty se vyznačují o něco kratší délkou a jsou optimálně přizpůsobeny tvaru ženského těla. Jednotlivé modely mohou mít různé tvary, které se vyznačují různými výhodami. Mumiový spacák je nejoblíbenější volbou pro trekking a horské túry. Poskytuje optimální přizpůsobení, a tím i fantastickou tepelnou izolaci. Možnost zakrytí hlavy a stažení límce znamená, že spací pytel udržuje vysokou tělesnou teplotu a studený vzduch má ještě méně příležitostí dostat se dovnitř.

Ve skupině spacích pytlů určených především pro kempování najdete velmi široký výběr modelů. Turistické spací pytle dekového typu, obvykle ve tvaru obdélníku, jsou nejoblíbenější při kempování, kdy je prioritou maximální pohodlí. K dispozici jsou také modely pro 2 osoby, které se skvěle hodí pro delší kempování, kdy chcete mít maximální pohodlí při spaní. Velmi oblíbené jsou při rodinných výletech také dětské spacáky. Tyto spacáky nabízejí vysoký komfort spaní pro nejmenší děti.

Syntetické a péřové turistické spacáky - různé typy výplní

Hlavním rozdílem, který výrazně ovlivňuje spací pytel, je použitá výplň. Odpovídá za udržování vhodných tepelných podmínek. Tím, že udržují vzduch ohřívaný uživatelem blízko těla, vytvářejí dokonalou bariéru proti venkovnímu chladu. Účinnost výplně závisí jak na množství použité výplně, tak na její kvalitě. Čím více vzduchu může výplň mezi svými vlákny pojmout, tím účinnější je při použití za nízkých teplot. Kromě toho se hmotnost různých typů výplní může značně lišit. Pro turisty s batohem je však každý gram vybavení (v tomto případě těžší spacák) další zátěží na cestě. Typ použité výplně je v tomto případě velmi důležitý. Mezi značkovými spacími pytli rozlišujeme dvě hlavní kategorie výplní - přírodní (péřová) a syntetická.

Turistické spací pytle z přírodního prachového peří jsou velmi lehké a dokonale izolují od chladu. V zimě, v extrémních mrazech, se nejčastěji používají modely s hustým peřím. Jsou ideální pro zimní turistiku a také pro vysokohorské expedice. Existují také velmi tenké péřové spacáky na léto, které po sbalení dosahují extrémně malých rozměrů, díky čemuž je spacák během túry nebo výstupu v batohu téměř neznatelný. Aby se snížila náchylnost péřových spacích pytlů k vlhkosti, používá se v mnoha modelech moderní vodoodpudivé impregnované peří. Turistické spací pytle se syntetickou výplní jsou nejoblíbenější díky své vysoké univerzálnosti a odolnosti. Syntetická výplň funguje dobře ve vlhkých podmínkách a tento typ spacího pytle lze vysušit mnohem rychleji. Je to dobrá volba pro přechodná roční období. Syntetické modely se používají pro horské expedice, turistické výlety a rodinné výlety pod stan

.

Další prvky, kterými může být turistický spacák vybaven

Kromě základních vlastností, jako je tvar a typ výplně, mohou být turistické spací pytle vybaveny mnoha funkčními doplňky, které ovlivňují komfort používání a tepelný komfort. Díky možnosti optimálního nastavení kapuce pomocí systému stahovacích šňůrek vás spacák ještě lépe udrží v teple. Stejnou funkci plní tepelné lišty umístěné podél zipu. Přídavná podélná komora s výplní snižuje množství chladu pronikajícího zipem. Drobným, ale velmi praktickým doplňkem jsou poutka, která umožňují zavěšení spacího pytle za účelem sušení nebo větrání. Za pozornost stojí také materiály použité na povrchovou úpravu spacího pytle. Špičkoví výrobci používají extrémně tenké, ale velmi pevné látky, které umožňují sbalit celý spacák do malého rozměru. Vnitřní strana spacího pytle může mít povrchovou úpravu z látky příjemné na dotek, která lépe odvádí vlhkost. Spát ve spacím pytli z vysoce kvalitních materiálů je radost.

Jaký spacák pro stanování?

Výběr spacího pytle do stanu se v podstatě neliší od výběru jakéhokoli jiného spacího pytle. Klíčovou otázkou je, v jakých teplotách bude používán a jakou výplní byl izolován. Syntetické spací pytle se nejčastěji volí na léto a péřové na zimu. Důležitý je také tvar spacího pytle. Mumiový spací pytel váží méně a je menší po sbalení, zatímco obdélníkové spací pytle nabízejí větší pohodlí při kempování. Můžeme se také rozhodnout pro spacák pro 2 osoby.

Jak prát spacák?

Většinu spacích pytlů lze prát ručně i v pračce. V druhém případě je třeba použít nízkou teplotu a jemný program. Ve většině modelů není povoleno ani ždímaní. K dispozici jsou speciální přípravky na praní spacích pytlů, které usnadňují jejich čištění. Je velmi důležité, zda má spací pytel syntetickou nebo přírodní výplň. Přírodní prachové peří schne velmi pomalu, proto je třeba věnovat zvláštní pozornost procesu sušení spacího pytle, aby se výplň neslepila.

V obchodě 8a.cz najdete spacáky pro mnoho outdoorových aktivit

Jako outdoorový a turistický obchod 8a.cz snažíme se poskytovat co nejúplnější nabídku turistických spacích pytlů. Díky tomu můžete snadno najít teplý zimní spacák, univerzální model pro většinu ročních období i minimalistické spacák pro použití v létě nebo v horské chatě. V naší nabídce máme ty nejlepší značky, jejichž zkušenosti s výrobou turistických a horských spacích pytlů se promítají do výrobků nejvyšší kvality. Výrobci jako Małachowski, Pajak, The North Face, Marmot jsou oceňováni profesionály i pokročilými milovníky hor. Pro turistické využití se zase nejčastěji volí značky Deuter, Hannah, Coleman nebo Fjord Nansen.