top

Pánské trekingové ponožky

Pánské trekové ponožky jsou ideální volbou pro delší trasy. Vysoká odolnost, vynikající odvod vlhkosti a vhodná tepelná izolace zajistí vašim nohám maximální pohodlí. Nabídka zahrnuje ponožky pro letní i zimní trekking za každého počasí.
30
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

30 položek

na stránce
 1. -15%
  Ponožky Stance Mikol - grey

  wish list

 2. -10%
  Ponožky Stance Divide ST - blue

  wish list

 3. -14%
  Ponožky Salewa Trek N - prince blue/asphalt

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

30 položek

na stránce

Pánské trekové ponožky

Pro každého milovníka trekingu a dlouhých výletů jsou nejdůležitějším kusem oblečení. Ponožky do trekingové obuvi by měly být dobře zvolené, aby zaručovaly pohodlí během mnoha kilometrů pochodu, chránily před otlaky, přehřátím nohy a také před jejím promrznutím. Pánské trekingové ponožky navržené nejznámějšími značkami jsou pokročilé konstrukce, u nichž jsou důležitá nejen použitá vlákna, ale také způsob jejich kombinace. Letní i zimní trekové ponožky se od sebe výrazně liší. Budou se vyznačovat nejen různou tloušťkou a výškou, ale také různými materiály, které budou v prvním případě navrženy tak, aby zajistily co nejúčinnější větrání, a ve druhém tak, aby zaručily co nejlepší izolační vlastnosti.

Nejlepší pánské trekové ponožky na léto i zimu jsou základem každé výpravy

Pro dobrý výkon trekových bot je třeba zvolit správné ponožky, které se budou vyznačovat vhodnou prodyšností a odolností. V závislosti na použitých vláknech se jednotlivé modely vyznačují různými vlastnostmi. Často používaný nylon je známý svou vysokou odolností, která se projevuje ve velmi dlouhé době používání ponožek. Velmi oblíbená je vlna, která má vynikající izolační vlastnosti. Je to ideální řešení nejen pro zimní období. Zvláštním případem jsou pánské trekové ponožky z merina, které se v závislosti na jejich tloušťce ochotně používají po celý rok. Výborně se osvědčují v mrazech i při mírných teplotách. Díky přírodním vlastnostem této vlny navíc ponožky pomaleji absorbují nepříjemné pachy. Pánské trekové ponožky Coolmax® jsou ideální pro nejteplejší dny v roce. Toto syntetické vlákno dokonale odvádí vlhkost na vnější stranu ponožky a udržuje tak příjemné podmínky pro chodidlo i při vyšších teplotách.

Značkové ponožky do trekingových bot můžete zakoupit na adrese 8a.cz

Spoléháme na osvědčené výrobce trekingových ponožek. Proto v naší nabídce najdete značky jako Bridgedale, Smartwool, Icebreaker nebo X-Socks. Ať už jsou podmínky v horách jakékoliv, najdete zde ten správný model trekové a horské obuvi. Nízké trekové ponožky na léto jsou ideální do lehčí obuvi, zatímco vyšší, silnější modely pod kolena jsou trekové ponožky na zimu, pro dosažení nejvyšších vrcholů.