top

Arcteryx

Arcteryx je kanadský výrobce, který nabízí technické oblečení, horolezecké vybavení, turistickou obuv a batohy. Výrobky Arcteryx jsou kombinací moderních řešení a vysoké funkčnosti.
Zobrazení Mřížka Seznam

135 výrobky

  1. -24%
    Vesta Arcteryx Proton Vest - solace

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

135 výrobky

Vymazat

Kolekce Arcteryx to je oblečení, obuv a horské vybavení vytvořené v souladu s potřebami uživatelů

Značka Arcteryx, vytvořená s ohledem na horolezce, se postupem času vyvíjela a nyní nabízí oblečení, horské a turistické vybavení splňující potřeby všech milovníků horských výzev. Nejlepším důkazem toho jsou kalhoty a bundy Arcteryx GORE-TEX ®, ultralehké péřové bundy a technické strečové mikiny. Všechny výrobky jsou určeny pro použití v nejnáročnějších povětrnostních podmínkách i v náročném horském terénu. Jsou perfektní nejen pro nejtěžší lezecké cesty, ale i pro treking nebo náročnější horské výlety. Pro usnadnění výběru konkrétních modelů byly seskupeny do kolekcí, které zahrnují oblečení určené pro konkrétní horské aktivity.

Mezi nejznámější modely patří zcela určitě bundy Arcteryx Alpha určené pro horolezce a alpinisty. Neméně oblíbené je i oblečení Beta vyráběné hlavně pro všestranné použití v horském terénu. Velmi vyhledávané jsou také softshellové bundy z kolekce Gamma nebo termoprádlo Phase. Velký výběr výrobků znamená, že každý uživatel najde model, který optimálně vyhovuje jeho potřebám.

Oblečení, boty a vybavení na hory ideálně přizpůsobené konkrétní aktivitě

Kanadský výrobce se snaží zajistit, aby každý produkt byl vyroben s ohledem na konkrétní aktivitu. Pro usnadnění výběru optimální sady bylo použito rozdělení do několika kolekcí, které dokonale seskupují oblečení, vybavení a obuv pro podobné účely ARCTERYX ESSENTIALS je základní kolekcí Arcteryx. Skládá se z všestranných produktů, které se velmi dobře osvědčí při různých aktivitách. Oblečení z prémiových materiálů poskytuje velmi vysoké užitné hodnoty. Díky vhodně zvoleným střihům nabízí komfort a vysokou ergonomii při pohybu v náročném terénu. ARCTERYX SKIING AND SNOWBOARDING to je řada, která je velmi úzce spjatá se zimními sporty. Chystáte se na hory na lyže, splitboard nebo snowboard? Toto oblečení Arcteryx bylo vyrobeno speciálně pro Vás. Jednotlivé modely se skvěle hodí při vrstvení oblečení, které nabízí optimální tepelné podmínky a plnou ochranu před nepřízní počasí. Navíc Vás při dynamických sjezdech ve strmých svazích nijak neomezují v pohybu.

Další kolekce značky mají specializované určení. ARCTERYX ALPINISM AND CLIMBING je technicky velmi vyspělá kolekce značky Arcteryx, která byla vytvořena s ohledem na lezení. Ať už se chystáte na skály nebo plánujete prozkoumávat nové cesty ve vysokých horách, oblečení z této řady Vás dokonale ochrání před nepřízní počasí. ARCTERYX HIKING AND TREKKING je kolekce Arcteryx, která byla vytvořena speciálně pro treking a horskou turistiku. Toto oblečení se vyznačuje vysokou odolností a skvělými užitnými vlastnostmi. Speciálně zvolené materiály se vyznačují rychleschnoucími vlastnostmi, dobře odvádějí vlhkost a nepohlcují nepříjemné pachy. Všechny tyto funkce jsou mimořádně užitečné při dlouhých cestách.

Značka Arcteryx nabízí také kolekce věnované horským běžcům ARCTERYX TRAIL RUNNING. Jde o velmi lehké oblečení, které dokonale odvádí vlhkost a umožňuje udržet optimální úroveň termoregulace při maximální námaze. Extrémně lehké výrobky zajišťují maximální volnost pohybu při rychlém zdolávání horských stezek. Zároveň Vás dokonale chrání před živly v případě nepříznivého počasí.

Moderní technologická řešení pro každodenní nošení

Marka Arcteryx zaznamenala poptávku po jejím oblečení i mezi uživateli, kteří výrobky této značky chtějí používat denně. Rozhodla se proto vytvořit několik kolekcí, které budou kombinovat nejvyšší kvalitu zpracování, moderní materiály a technologie a minimalistický design, kterým je značka známá. Pokud máte o takové produkty také zájem, vyplatí se podívat na tyto kolekce ARCTERYX 24, VEILANCE i SYSTEM A. V nabídce našeho obchodu najdete letní i zimní oblečení pro každodenní nošení. Od vzdušných bavlněných triček s módními potisky až po kabáty, které mají krásný design, doplněný například o nejnovější řešení GORE-TEX®.

Precizní názvosloví jednotlivých modelů Arcteryx

Většina modelů bund, kalhot nebo mikin Arcteryx má v názvu modelu tajemné zkratky jako SV, AR, SL. Když je však dekódujeme, ukáže se to jako nesmírně užitečná informace o daném výrobku. Toto přiřazení ke konkrétní sérii Vám umožní na první pohled zjistit, zda máme co do činění s ultralehkou bundou nebo velmi pevným modelem připraveným pro horolezectví.

SV: Severe Weather — nejtěžší klimatické podmínky — výrobky Arcteryx vyrobeno z nejodolnějších materiálů, ideální pro intenzivní používání. Výrobky SV jsou navrženy tak, aby zvládly ty nejnáročnější horské výzvy. Pokud potřebujete nejsilnější dostupnou ochranu proti živlům, oblečení z této řady bude vaší nejlepší volbou. AR: All Round — tato zkratka se používá pro nejuniverzálnější modely Arcteryx. Hodí se pro horolezectví, treking a lyžování. Tyto modely dokonale kombinují pohodlí a plnou ochranu před povětrnostními vlivy. AR oblečení je optimální volbou pro lidi, kteří provozují mnoho různých horských aktivit.

V nabídce najdete také lehčí oblečení s následujícím označením : LT: Lightweight — vyrobeno z odolných materiálů, které budou dobře fungovat na skalách, ale neobsahují zbytečné doplňky. Bundy se vyznačují menším počtem kapes či průduchů, díky čemuž se podařilo výrazně snížit jejich hmotnost. Výrobky označené LT jsou optimální volbou, pokud potřebujete zeštíhlit zavazadla a potřebujete spolehlivost v horských podmínkách. FL: Fast & Light — v v tomto případě je při navrhování a výrobě  Arcteryx prioritou nízká hmotnost. Jedná se o oblečení a obuv pro rychlé zdolávání horských stezek v měnících se povětrnostních podmínkách. Mnoho běžeckých modelů je označeno slovem FL. SL: Superlight — nejlehčí oblečení v nabídce této značky. Extrémně tenké materiály, vytvořené díky nejnovějším technologiím, snižují váhu a objem oděvu po sbalení. V tomto případě je u produktů řady SL nejdůležitější hmotnost a její snížení jde někdy na úkor pevnosti a odolnosti, která je nižší ve srovnání s velmi pevnými modely z těžších kolekcí.

Boty Arcteryx a doplňkové vybavení do hor to je zaručená kvalita

Dokonalým doplňkem výbavy pro horolezce a turisty je nástupová obuv Arcteryx, batohy, čepice a spousta dalších doplňků, vyrobených stejně pečlivě, jako je tomu v případě oblečení nejvyšší kvality. Díky bohatým zkušenostem designérů a jejich inovativnímu přístupu k mnoha otázkám jsou produkty této značky často vysoce inovativní a zavádějí zcela nová technická a technologická řešení do světa outdoorových aktivit. Arcteryx bunda, boty, batoh - vše, co potřebujete na hory od tohoto výrobce najdete v nabídce specializovaného internetového obchodu 8a.cz!