top

Lavinové batohy

Lavinové batohy, které si získávají stále větší oblibu, jsou téměř nepostradatelným doplňkem každého milovníka rizikové skialpové turistiky. Lavinový batoh zvyšuje šance na přežití při sestupu lavinou.
21
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

21 položek

na stránce
 1. -6%
  Lavinový batoh ABS A.Light Tour 30L - slate

  wish list

 2. -6%
  Lavinový batoh ABS A.Light Tour 30L - dusk

  wish list

 3. -6%
  Lavinový batoh ABS s.CAPE+ ZipOn 30-34L - black

  wish list

 4. -6%
  Lavinový batoh ABS A.Light Tour 40L - dusk

  wish list

 5. -6%
  Lavinový batoh ABS A.Light Tour 40L - slate

  wish list

 6. -8%
  Lavinový batoh ABS A.Light Free - slate

  wish list

 7. -8%
  Lavinový batoh ABS A.Light Free - dusk

  wish list

 8. -10%
  Lavinovy batoh Black Diamond JetForce Tour 26L - black

  wish list

 9. -12%
  Lavinovy batoh Black Diamond JetForce UL 26L - black

  wish list

 10. -12%
  Lavinovy batoh Black Diamond JetForce Pro 25L - red

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

21 položek

na stránce

Lavinové lyžařské balíčky - maximální bezpečnost

Lavinové batohy jsou nepostradatelným doplňkem vybavení v oblastech ohrožených lavinami. Jsou vybaveny speciálními polštáři naplněnými vzduchem nebo jinou směsí plynů. Aktivace se provádí ručně zatažením za rukojeť. Použití lavinového batohu znamená, že oběť laviny se obvykle nachází na povrchu nebo těsně vedle něj a jen zřídka je pohřbena pod velmi silnou vrstvou sněhu. Velké nafukovací polštáře výrazně zvyšují vztlak uživatele zavaleného sněhem a vedou ho do horních vrstev laviny, často mu dokonce umožňují vyhnout se zasypání. Lyžařské batohy s lavinovým systémem samozřejmě kromě své nouzové funkce nabízejí i skvělé uspořádání kapes a místo pro přenášení nezbytných věcí během skialpinistických výletů.

Lavinové balíčky - různé typy

V současné době je na trhu několik batohů s lavinovými systémy. Nejoblíbenější z nich fungují na bázi speciálních kazet se stlačeným plynem. Po každém použití je třeba vyměnit plynovou láhev a často také aktivační rukojeť. Stejně oblíbený je systém založený na extrémně účinném ventilátoru poháněném baterií. Umožňuje opakované použití polštáře, jediným požadavkem je zajistit dostatečné nabití baterie. Bez ohledu na zvolený systém poskytují lavinové batohy výrazné zvýšení bezpečnosti v lavinovém terénu. Proto jsou tak oblíbené u horských záchranářů, průvodců a nadšenců do terénu. Jsou dokonalým doplňkem lavinového systému ABC.