top

Lavinové batohy

Lavinové batohy, které si získávají stále větší oblibu, jsou téměř nepostradatelným doplňkem každého milovníka rizikové skialpové turistiky. Lavinový batoh zvyšuje šance na přežití při pádů laviny.
Zobrazení Mřížka Seznam

28 výrobky

 1. -5%
  Lavinový batoh Pieps Jetforce BT 25 - red

  wish list

 2. -5%
  Lavinový batoh Pieps Jetforce BT 35 - sky blue

  wish list

 3. -25%
  Lavinový batoh ABS A.Light Tour 30L - dusk

  wish list

 4. -10%
  Lavinový batoh ABS s.CAPE+ ZipOn 30-34L - black

  wish list

 5. -10%
  Lavinový batoh ABS A.Light Tour 40L - dusk

  wish list

 6. -10%
  Lavinový batoh ABS A.Light Free - slate

  wish list

 7. -10%
  Lavinový batoh ABS A.Light Free - dusk

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

28 výrobky

Vymazat

Lavinové batohy - maximální bezpečnost

Lavinové batohy jsou nepostradatelným doplňkem vybavení v oblastech ohrožených lavinami. Jsou vybaveny speciálními airbagy naplněnými vzduchem nebo jinou směsí plynů. Aktivace se provádí ručně zatažením za rukojeť. Použití lavinového batohu znamená, že oběť laviny se obvykle nachází na povrchu nebo těsně vedle něj a jen zřídka je pohřbena pod velmi silnou vrstvou sněhu. Velké nafukovací airbagy výrazně zvyšují vztlak uživatele zavaleného sněhem a vedou ho do horních vrstev laviny, často mu dokonce umožňují vyhnout se zasypání. Lyžařské batohy s lavinovým systémem airbag samozřejmě kromě své nouzové funkce nabízejí i skvělé uspořádání kapes a místo pro přenášení nezbytných věcí během skialpinistických výletů.

Lavinové batohy - různé typy

V současné době je na trhu několik batohů s lavinovými systémy. Nejoblíbenější z nich fungují na bázi speciálních zásobníků se stlačeným plynem. Po každém použití je třeba vyměnit plynovou láhev a často také aktivační rukojeť. Stejně oblíbený je systém založený na extrémně účinném ventilátoru poháněném baterií. Umožňuje opakované použití airbagu, jediným požadavkem je zajistit dostatečné nabití baterie. Bez ohledu na zvolený systém poskytují lavinové batohy výrazné zvýšení bezpečnosti v lavinovém terénu. Proto jsou tak oblíbené u horských záchranářů, průvodců a nadšenců do terénu. Jsou dokonalým doplňkem lavinových setů.