top

Kartuše

Plynové kartuše špičkových značek nabízejí optimální směsi plynu pro bezproblémové vaření na cestách. K dispozici jsou různé typy kazet, pevné palivo a lahve na kapalné palivo.
16
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

16 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

16 položek

na stránce

Plynové kartuše a další paliva pro turistické vařiče

Turistické vařiče na plynové kartuše jsou nejpohodlnější formou zajištění teplého jídla během expedic a pěších výletů. Speciálně připravené modely jsou plně kompatibilní s malými kazetami, díky čemuž je jejich použití velmi jednoduché. Příprava sporáku k provozu trvá doslova několik sekund. Plynové kartuše jsou velmi oblíbené po celém světě, díky čemuž je lze doplnit na mnoha místech. Dostupnost jednotlivých řešení se může lišit v závislosti na zemi, do které se chystáte, proto se vyplatí zjistit si situaci na místě nebo se před odjezdem zásobit vhodnými zásobami.

Plynové vařiče jsou sice nejoblíbenější, ale nejsou jediným zdrojem energie pro turistické vařiče. Modely připravené pro použití ve vysokých horách jsou poháněny kapalným palivem, například benzínem nebo čištěným parafínem. V naší nabídce najdete i vhodné palivové láhve, které vám umožní vzít si s sebou o něco více paliva, které vám vystačí na celou výpravu. Ještě jiný zdroj je nutný pro turistické kuchyně na tuhá paliva. Speciální kostky tohoto typu paliva se velmi snadno přepravují. Ačkoli se toto řešení nejčastěji používá v nouzových situacích nebo pro minimalisty, snadno s ním uvaříte vodu na jídlo nebo si připravíte horký nápoj.

Plynová kartuše se může lišit velikostí a typem nástavce

Plynové kartuše se od sebe mohou lišit několika vlastnostmi. Bezpochyby je lze na první pohled rozdělit podle velikosti. Největší modely jsou ideální na delší cesty. Je také dobrou volbou, když se chystáme vařit pro větší skupinu lidí. Naopak pro víkendové výlety, kdy chcete snížit objem zavazadel, jsou ideální nejmenší modely s hmotností přibližně 100 g. Díky jejich malým rozměrům se snadno vejdou i do těch nejmenších cestovních nádob, což vám umožní minimalizovat objem zavazadla. Díky jejich nízké hmotnosti jsou také turistické batohy lehčí.

Další důležitou vlastností, kterou mají různé modely kartuší, je systém jejich připevnění k vařiči. Nejoblíbenějším řešením jsou plynové kartuše se závitem (na které se našroubuje hořák). Oblíbený je také systém Easy Clic od Campingaz, při kterém se vařič připne na kartuši pomocí speciálního mechanismu. Posledním typem kartuší jsou propíchnuté modely. Při tomto řešení není možné po vložení kartuše do vařiče odpojit, dokud není obsah kartuše plně využit. a také propíchnuté modely. První dvě řešení umožňují vícenásobné připojení a odpojení kartuše a vařiče, díky čemuž je celá věc velmi pohodlná při přepravě. Tyto systémy se nejčastěji používají při pěších túrách. Na druhou stranu, propíchnutá kartuše musí být po připojení k vařiči použita až do konce, než se odpojí. Tyto systémy se nejčastěji používají při delším kempování na jednom místě.

Karikatury pro všechna roční období

V případě kartridží pro turistické vařiče má okolní teplota zásadní vliv na jejich výkon. Čím nižší je, tím obtížněji se plyn obsažený v kartuši rozpíná, a tím nižší je výkon vařiče. V extrémních případech, při velmi nízkých teplotách, nebudete moci na vařiči ani uvařit vodu. Proto mnoho zkušených turistů zahřívá kartuš ve spacáku, než ráno spustí hořák. Aby se tento problém zmírnil, vyrábějí přední výrobci kazet již nějakou dobu modely obsahující speciální "zimní" směs plynů. Díky volbě vhodného poměru jednotlivých složek expanduje plyn mnohem rychleji, a to i přes nízkou teplotu. Zimní plynové kartuše pro turistické vařiče jsou ideální pro chladnější část roku.

Široká nabídka kartuší a dalších paliv pro kempinkové vařiče v obchodě 8a.cz

V obchodě 8a.cz nabízíme napájecí zdroje pro plynové sporáky, které se vám budou hodit po celý rok. Přední outdoorové značky jsou zárukou nejkvalitnějších plynů, které zajistí pohodlné vaření při turistických výletech na stezce, v kempech a tábořištích nebo při náročných horských výpravách. Kromě kapslí nabízíme také lahve na kapalná i tuhá paliva. Ať už máte jakýkoli kempinkový vařič, u nás pro něj určitě najdete to správné palivo.