top

Kartuše

Plynové kartuše špičkových značek nabízejí optimální směsi plynu pro bezproblémové vaření na cestách. K dispozici jsou různé typy kazet, pevné palivo a lahve na kapalné palivo.
Zobrazení Mřížka Seznam

26 výrobky

na stránce
 1. -25%
  Palivová lahev MSR Fuel Bottle 887ml CRP Cap

  wish list

 2. -25%
  Palivová lahev MSR Fuel Bottle 591ml CRP Cap

  wish list

 3. -29%
  Palivová lahev MSR Fuel Bottle 325ml CRP Cap

  wish list

 4. -25%
  Podstavec pod kartuši Primus Canister Stand

  wish list

 5. -29%
  Tuhé palivo Esbit Solid Fuel Tablets 16 x 5g

  wish list

 6. -29%
  Tuhé palivo Esbit Solid Fuel Tablets 8 x 27g

  wish list

 7. -25%
  Láhev Primus Fuel Bottle 1500 ml

  wish list

 8. -25%
  Láhev Primus Fuel Bottle 1000 ml

  wish list

 9. -15%
  Láhev Primus Fuel Bottle 600 ml

  wish list

 10. -18%
  Adaptér Primus Filling Adapter

  wish list

 11. -20%
  Láhev na palivo Primus Fuel Bottle 350 ml

  wish list

 12. -24%
  Stojánek na kartuše Optimus Canister Stand

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

26 výrobky

na stránce
Vymazat

Plynové kartuše a další paliva pro turistické vařiče

Turistické vařiče na plynové kartuše jsou nejpohodlnější formou zajištění teplého jídla během expedic a pěších výletů. Speciálně připravené modely jsou plně kompatibilní s malými kartušemi, díky čemuž je jejich použití velmi jednoduché. Příprava vařiče k provozu trvá doslova několik sekund. Plynové kartuše jsou velmi oblíbené po celém světě, díky čemuž je lze doplnit na mnoha místech. Dostupnost jednotlivých řešení se může lišit v závislosti na zemi, do které se chystáte, proto se vyplatí zjistit si situaci na místě nebo se před odjezdem zásobit vhodnými zásobami.

Plynové kartuše jsou sice nejoblíbenější, ale nejsou jediným zdrojem energie pro turistické vařiče. Modely připravené pro použití ve vysokých horách jsou na kapalné palivo, například benzín nebo čištěný petrolej. V naší nabídce najdete i vhodné láhve na palivo, které vám umožní vzít si s sebou o něco více paliva, které vám vystačí na celou výpravu. Ještě jiný zdroj je nutný pro turistické vařiče na tuhá paliva. Speciální kostky tohoto typu paliva se velmi snadno přepravují. Ačkoli se toto řešení nejčastěji používá v nouzových situacích nebo pro minimalisty, snadno s ním uvaříte vodu na jídlo nebo si připravíte horký nápoj.

Plynová kartuše se může lišit velikostí a typem

Plynové kartuše se od sebe mohou lišit několika vlastnostmi. Bezpochyby je lze na první pohled rozdělit podle velikosti. Největší modely jsou ideální na delší cesty. Jsou také dobrou volbou, když se chystáme vařit pro větší skupinu lidí. Naopak pro víkendové výlety, kdy chcete snížit objem zavazadel, jsou ideální nejmenší modely s hmotností přibližně 100 g. Díky jejich malým rozměrům se snadno vejdou i do těch nejmenších turistických nádob, což vám umožní minimalizovat objem zavazadla. Díky jejich nízké hmotnosti jsou také turistické batohy lehčí.

Další důležitou vlastností, kterou mají různé modely kartuší, je systém jejich připevnění k vařiči. Nejoblíbenějším řešením jsou plynové kartuše se závitem (na které se našroubuje hořák). Populární je také systém Easy Clic od Campingaz, při kterém se vařič připne na kartuši pomocí speciálního mechanismu. Posledním typem kartuší jsou napichovací modely. Při tomto řešení není možné po vložení kartuše do vařiče je odpojit, dokud není obsah kartuše plně využit . První dvě řešení umožňují vícenásobné připojení a odpojení kartuše a vařiče, díky čemuž je celá věc velmi pohodlná při přepravě. Tyto systémy se nejčastěji používají při pěších túrách. Na druhou stranu, propichovací kartuše musí být po připojení k vařiči použita až do konce, než se odpojí. Tyto systémy se nejčastěji používají při delším kempování na jednom místě.

Kartuše pro všechna roční období

V případě kartuší pro turistické vařiče má okolní teplota zásadní vliv na jejich výkon. Čím nižší je, tím obtížněji se plyn obsažený v kartuši rozpíná, a tím nižší je výkon vařiče. V extrémních případech, při velmi nízkých teplotách, nebudete moci na vařiči ani uvařit vodu. Proto mnoho zkušených turistů zahřívá kartuše ve spacáku, než ráno spustí hořák. Aby se tento problém zmírnil, vyrábějí přední výrobci kartuší již nějakou dobu modely obsahující speciální "zimní" směs plynů. Díky volbě vhodného poměru jednotlivých složek rozpíná plyn mnohem rychleji, a to i přes nízkou teplotu. Zimní plynové kartuše pro turistické vařiče jsou ideální pro chladnější část roku.

Široká nabídka kartuší a dalších paliv pro kempingové vařiče v obchodě 8a.cz

V obchodě 8a.cz nabízíme napájecí zdroje pro plynové vařiče, které se vám budou hodit po celý rok. Přední outdoorové značky jsou zárukou nejkvalitnějších plynů, které zajistí pohodlné vaření při turistických výletech na stezce, v kempech a tábořištích nebo při náročných horských výpravách. Kromě kartuší nabízíme také láhve na kapalná i tuhá paliva. Ať už máte jakýkoli kempingový vařič, u nás pro něj určitě najdete to správné palivo.