top

Turistické hamaky

Turistické houpací sítě mohou nahradit skládací židle, karimatky nebo skládací křesla. Lehká a snadno sbalitelná houpací síť s moskytiérou nebo houpací síť pro dvě osoby se stane tou nejlepší formou odpočinku při kempování, v horách, v lese nebo na výletě. Podívejte se na lehké turistické houpací sítě od nejlepších značek!
Zobrazení Mřížka Seznam

110 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Obálka Lesovik Larva - kangaroo brown

  wish list

 2. -10%
  Obálka Lesovik Larva - crocodile green

  wish list

 3. -10%
  Houpací síť Grand Trunk Nano Hammock - grey

  wish list

 4. -10%
  Hamak pro 2 osoby Tatonka Hammock Double - titan grey

  wish list

 5. -10%
  Hamak pro 1 osobu Tatonka Hammock Single - titan grey

  wish list

 6. -10%
  Turisticka hamaka Lesovik Sul - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

110 výrobky

na stránce
Vymazat

Turistické hamaky místo stanu

Odpočinek a spánek v hamace jsou dobře známé v zemích s teplejším podnebím. Stále více turistů a cestovatelů oceňuje řadu výhod turistických hamak při přenocování v terénu. S vhodně naplánovaným vybavením, doplněným plachtou a moskytiérou, může turistická hamaka poskytnout pohodlnější spánek než klasická karimatka ve stanu. Navíc odpadají všechny potíže s hledáním hladké půdy potřebné k postavení stanu. Turistické hamaky se skvěle hodí i pro letní odpočinek v lese, v parku nebo u jezera. Můžete se pohodlně usadit do hamaky a číst si knihu nebo si jen tak zdřímnout, když si potřebujete odpočinout.

Jaká turistická hamaka – pro 1 nebo 2 osoby?

Pro splnění požadavků všech turistů zahrnuje nabídka předních výrobců turistické hamaky v různých provedeních. Pro samostatné turisty jsou připraveny kompaktní verze pro jednu osobu. Ultralehká turistická hamaka se vyznačuje minimalistickou hmotností a vejde se i do malé kapsy. Je to vynikající volba pro trekking, kdy všechna zavazadla musíte nosit na zádech. Větší hamaky pro dvě osoby jsou vhodné, když potřebujete trochu více prostoru a také jako místo k odpočinku pro dvě osoby. Budou skvělé na zdřímnutí, ale dvě samostatné hamaky budou nejlepší možností, jak strávit noc. Turistická hamaka pro dvě osoby je však vhodná pro jednu osobu, která má ráda při spaní trochu více prostoru. Velmi oblíbené jsou také hamaky s moskytiérou. Všechny modely lze úspěšně používat jak na stezce, tak jako zahradní houpací sítě, které zaručují plnohodnotný odpočinek po náročném dni. Nejlehčí turistické hamaky v tlumených barvách, které odpovídají barvám země nebo lesa, se dobře hodí jako survivalové hamaky. Modely v zářivých barvách jsou častou volbou horolezců pro noční odpočinek při letních výpravách do skal nebo pro rodinné kempování či výlety k jezeru.

Turistická hamaka s moskytiérou znamená klidnou noc

Jistě, jednou z nejvíce rušivých věcí při odpočinku v turistické hamace je hmyz. Komáři nebo mušky mohou narušit jakýkoli odpočinek, ať už jde o odpolední spánek na zahradě nebo spánek v lese po celodenním intenzivním trekkingu. Turistické hamaky jsou však na všechny tyto situace plně připraveny. V nabídce každého výrobce hamak najdete modely vybavené moskytiérou, která bude účinnou bariérou jak pro létající hmyz, tak pro ten, který padá ze stromů. Moskytiéry vyrobené z lehkých materiálů nám nebudou bránit ve výhledu a nebudou omezovat větrání, ale bezpečně nás ukryjí před hmyzem. Turistická hamaka s moskytiérou zajistí jedinečný a plný komfort odpočinku jak v lese, tak na zahradě nebo v parku.

Pokud bude vaše hamaka sloužit především k turistickým účelům a vy se potřebujete prakticky pokaždé chránit před hmyzem, je skvělým řešením hamaka s integrovanou moskytiérou. Díky tomu bude zavěšení mnohem rychlejší a moskytiéra bude dokonale pasovat na model. Takové turistické hamaky jsou také kompaktní, což usnadňuje jejich přepravu. Pokud hamaku často používáte k rekreačním účelům, bude dobré zakoupit další moskytiéru. Existují jak speciálně upravené modely pro konkrétní hamaky, tak univerzální, které se hodí pro většinu řešení. Protože moskytiéra je samostatný balíček, můžete si ji vzít s sebou, jen když ji potřebujete. Většina moskytiér má praktický zip, který umožňuje rychlý přístup do vnitřního prostoru a také zajišťuje, že po zavření dovnitř neproklouzne žádný hmyz. Turistická hamaka s moskytiérou je dokonalou kombinací pro maximální pohodlí bez ohledu na to, kolik komárů a jiného hmyzu hodlá narušit váš odpočinek.

Značkovou turistickou hamaku a příslušenství si můžete zakoupit online na 8a.cz

V obchodě 8a.cz nabízíme turistické hamaky špičkových značek. Širokou škálu barev nabízejí hamaky Ticket To The Moon. Velmi oblíbené jsou také polské turistické hamaky Lesovik. Kromě samotných hamak poskytujeme také veškeré potřebné příslušenství. Speciálně navržené upevňovací prvky pro hamaky v podobě lan nebo pásků umožňují zavěsit jakoukoli hamaku velmi rychle a bez zbytečných problémů. Okamžitá úprava délky lan nebo pásků urychlí hledání stromů, na které se dá celá věc zavěsit. Oblíbeným doplňkem jsou také mini hamaky, které se zavěšují pod vlastní turistickou hamaku. Ty vám poskytnou další prostor pro zavazadla, aby váš batoh nebo jiné vybavení nemuselo ležet na zemi, zatímco vy odpočíváte nebo spíte. Nabízíme mnoho modelů - hamaky s moskytiérou, hamaky pro dvě osoby nebo ultralehké hamaky. Osloví jak cestovatele, kteří počítají každý gram svého zavazadla, tak i ty, kteří si užívají dlouhý odpočinek na vlastní zahradě nebo při kempování, kde turistické hamaky skvěle doplňují kempingový nábytek.