top

Dámské trekingové kalhoty

Dámské trekové kalhoty jsou kategorií, ve které si každá milovnice horského putování přijde na své. Pokročilé technologie, pohodlný střih a maximální opora na následujících kilometrech.
Zobrazení Mřížka Seznam

91 výrobky

na stránce
  1. -23%
    Péřové kalhoty Pajak Co_Lab Pants - black

    wish list

  2. -15%
    Legíny Fjallraven Abisko Tights - black

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

91 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské trekové kalhoty - odolnost a prodyšnost

Vzhledem ke svému účelu použití musí být tyto konstrukce odolné. Proto se dámské trekové kalhoty často vyrábějí z materiálů ze skupiny polyamidů. Někdy se používá také polyester se speciálním typem tkaní rip stop. Ať už si vyberete jakýkoli model, můžete se spolehnout, že odolá namáhání, které vzniká při horské turistice. Snadněji se tak vyhnete náhodnému odření a popraskání látky, ke kterému dochází u méně pokročilých konstrukcí. To znamená, že vaše trekové kalhoty vám vydrží po několik dalších sezón a můžete si být jisti, že se nezničí, když to budete nejméně čekat. Skutečnost, že výrobci používají syntetické materiály, nabízí kromě jejich odolnosti další výhodu. Polyester i polyamidy si zachovávají část přirozené prodyšnosti pokožky. To znamená, že přebytečná vlhkost vznikající během cvičení bude účinně odváděna pryč. Tím se snižuje přehřívání a vy si můžete déle užívat příjemné suché klima.

Dámské trekové kalhoty - ochrana proti horskému počasí

Když se vydáte na trasu, nikdy si nemůžete být jisti stabilitou horského počasí. To platí pro každé roční období, proto je vhodné využít technickou podporu, kterou výrobci nabízejí. Proto mají dámské trekové kalhoty často membránu. Nejoblíbenější je GORE-TEX®, ale najdete i vlastní řešení značky. Ať už si vyberete jakoukoli, můžete se spolehnout na vysokou nepromokavost, která vás ochrání před deštěm a sněhem. Vyhnete se tak úplnému promočení, které by mohlo ohrozit tepelný komfort při horské túře. Membrány GORE-TEX® a další membrány navíc podporují prodyšnost a snižují riziko rychlého přehřátí. Trekové kalhoty, pokud tuto pokročilou technologii nepoužívají, mají jiná doplňková řešení. Nejčastěji se jedná o impregnaci DWR. Díky hydrofobním vlastnostem kapky vody volně stékají po materiálu kalhot, aniž by jím pronikly. Takové konstrukce se vyznačují pomalejším promáčením a budou dobře fungovat i ve dnech, kdy prší slaběji.

Svoboda pohybu a pohodlí jsou základními vlastnostmi dámských trekových kalhot

Nezáleží na tom, jakými technologiemi jsou vaše kalhoty vybaveny, když se neopírají o správný střih. Bez něj se kvalita túry snižuje, takže jen ztrácíte na efektivitě. Proto mají dámské trekové kalhoty vždy takovou konstrukci, která nijak neomezuje volnost pohybu. To znamená, že si můžete vyšlápnout i na ty nejnáročnější trasy. To se promítá i do vnímaného pohodlí, protože není nic horšího, než když nám látka blokuje nohy. Trekové kalhoty jsou často doplněny elastickými vlákny a speciální konstrukcí tkaniny. Díky své roztažitelnosti se konstrukce na těle neprohýbá. Všechny tyto funkce vám umožní efektivněji překonávat kilometry a snadněji dosáhnout cíle vaší túry.

Vysoce funkční dámské trekové kalhoty

Chůze po horách s batohem znamená, že nemáte přístup k části svého vybavení. Proto mají trekové kalhoty funkční kapsy. Klasicky dvě na boku, dvě vzadu a někdy i ty větší kapsy na stehnech. Můžete si do nich dát kompas, telefon, kapesníky, nůž a vše, co potřebujete na túře. Na delších trasách jsou velmi užitečné také odnímatelné nohavice. Dámské trekové kalhoty s touto funkcí umožňují sundat si horské boty, aniž byste si museli sundávat kalhoty. Takto můžete nechat boty uschnout, zatímco budete odpočívat, a dopřát svým nohám odpočinek. Kromě dámských najdete na 8a.cz i pánské trekové kalhoty