top

Dámské trekingové kalhoty

Dámské trekingové kalhoty jsou kategorií, ve které si každá milovnice horského putování přijde na své. Pokročilé technologie, pohodlný střih a maximální opora na následujících kilometrech.
109
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 109

na stránce
 1. -16%
  Dámské kalhoty Rab Torque Pants - deep ink

  wish list

 2. -5%
  Péřové kalhoty Pajak Co_Lab Pants - black

  wish list

 3. -14%
  Legíny Fjallraven Abisko Tights - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 109

na stránce

Dámské trekové kalhoty - odolnost a prodyšnost

Vzhledem k účelu těchto konstrukcí se musí vyznačovat vysokou odolností. Proto se dámské trekové kalhoty často vyrábějí z materiálů ze skupiny polyamidů. Někdy se používá také polyester se speciálním typem tkaní rip stop. Ať už si vyberete jakýkoli model, můžete se spolehnout, že vydrží nápor horské turistiky. Snadněji se tak vyhnete náhodnému odření a popraskání látky, ke kterému dochází u méně pokročilých konstrukcí. To znamená, že vaše trekingové kalhoty vám vydrží po několik dalších sezón a můžete si být jisti, že se nezničí, když to budete nejméně čekat. Skutečnost, že výrobci používají syntetické materiály, nabízí kromě jejich odolnosti další výhodu. Polyester i polyamidy si zachovávají část přirozené prodyšnosti pokožky. To znamená, že přebytečná vlhkost vznikající během cvičení bude účinně odváděna pryč. Tím se snižuje přehřívání a vy si můžete déle užívat příjemné suché klima.

Dámské trekingové kalhoty - ochrana proti horskému počasí

Když se vydáte na stezku, nikdy si nemůžete být jisti stabilitou horského počasí. To platí pro každé roční období, proto je vhodné využít technickou podporu, kterou výrobci nabízejí. Proto mají dámské trekové kalhoty často membránu. Nejoblíbenější je GORE-TEX®, ale najdete i vlastní značky. Ať už si vyberete jakoukoli, můžete se spolehnout na vysokou nepromokavost, která vás ochrání před deštěm a sněhem. Vyhnete se tak úplnému promočení, které by mohlo ohrozit tepelný komfort vaší horské túry. Membrány GORE-TEX® a další membrány navíc podporují prodyšnost a snižují riziko rychlého přehřátí. Trekingové kalhoty, pokud tuto pokročilou technologii nepoužívají, mají jiná doplňková řešení. Nejčastěji se jedná o impregnaci DWR. Díky hydrofobním vlastnostem kapky vody volně stékají po materiálu kalhot, aniž by jím pronikly. Takové konstrukce se vyznačují pomalejším promáčením a budou dobře fungovat i ve dnech, kdy prší slaběji.

Svoboda pohybu a pohodlí jsou základními vlastnostmi dámských trekových kalhot

Nezáleží na tom, jakými technologiemi jsou vaše kalhoty vybaveny, když se neopírají o správný střih. Bez ní se kvalita turistiky snižuje, takže jen ztrácíte na efektivitě. Proto mají ženské trekové kalhoty vždy takovou konstrukci, která nijak neomezuje volnost pohybu. To znamená, že si můžete vyšlápnout i na ty nejnáročnější stezky. To se promítá i do vnímaného pohodlí, protože není nic horšího, než když nám látka blokuje nohy. Trekingové kalhoty jsou často doplněny elastickými vlákny a speciální konstrukcí tkaniny. Díky své roztažitelnosti se konstrukce na těle neprohýbá. Všechny tyto funkce vám umožní efektivněji překonávat kilometry a snadněji dosáhnout cíle vaší túry.

Vysoce funkční dámské trekové kalhoty

Chůze po horách s batohem znamená, že nemáte přístup k části svého vybavení. Proto mají trekové kalhoty funkční kapsy. Klasicky dvě na boku, dvě vzadu a někdy i ty větší - přepravní kapsy na stehnech. Můžete si do nich dát kompas, telefon, kapesníky, nůž a vše, co potřebujete na túře. Na delších trasách jsou velmi užitečné také odnímatelné nohy. Dámské trekové kalhoty s touto funkcí umožňují sundat si horské boty, aniž byste si museli sundávat kalhoty. Takto můžete nechat boty uschnout, zatímco budete odpočívat, a dopřát svým nohám odpočinek.