top

Pánské péřové bundy

Pánské péřové bundy vás v chladných dnech zahřejí. Bundy s přírodním husím peřím poskytují maximální lehkost, zatímco modely se syntetickou výplní se osvědčí při intenzivních aktivitách.
Zobrazení Mřížka Seznam

463 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Péřová bunda La Sportiva Titan Down Jacket - black

  wish list

 2. -38%
  Bunda Patagonia Nano-Air Hoody - anacapa blue

  wish list

 3. -12%
  Péřová bunda Turbat Petros Pro - macaw green

  wish list

 4. -12%
  Péřová bunda Turbat Petros Pro - jet black

  wish list

 5. -40%
  Péřová bunda Turbat Lofoten 2 - moonless night

  wish list

 6. -29%
  Zateplená bunda Houdini Dunfri - deep sea blue

  wish list

 7. -40%
  Zateplená bunda Majesty Heatshield Jacket - grey

  wish list

 8. -27%
  Zateplená bunda Direct Alpine Uniq - mango/ocean

  wish list

 9. -27%
  Zateplená bunda Direct Alpine Uniq - brick/black

  wish list

 10. -28%
  Zateplená bunda Direct Alpine Peak - mango/ocean

  wish list

 11. -28%
  Zateplená bunda Direct Alpine Peak - ocean

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

463 výrobky

na stránce
Vymazat

Různorodé pánské péřové bundy

Pánské péřové bundy jsou spojovány především se zimním počasím, avšak díky velkému množství modelů je lze používat po většinu roku a stávají se jedním z nejčastěji používaných kusů oblečení každého aktivního uživatele. Pánské péřové bundy lze rozdělit podle typu použité izolační vrstvy. Bundy s přírodním husím nebo kachním peřím patří k nejlehčím outdoorovým oděvům a zároveň mají vynikající izolační vlastnosti. Přírodní prachové peří je stále nepřekonaným měřítkem pro ultralehkou izolační vrstvu. Mnoho modelů používá syntetické peří - různé druhy umělých vláken, které se z hlediska tepelných vlastností stále více přibližují přírodním materiálům. Pánské péřové bundy se syntetickou izolací mají značné výhody - nabízejí vynikající prodyšnost a rychle schnou. Díky těmto vlastnostem jsou nejčastější volbou pro intenzivní aktivity.

Přírodní péřová bunda versus bunda se syntetickou výplní

Peří bylo stvořeno přírodou a je nepřekonatelným vzorem dokonalého izolačního materiálu. To znamená, že má vynikající tepelně izolační vlastnosti při relativně nízké hmotnosti. Má schopnost zadržovat a uchovávat vzduch. Právě tato schopnost jej činí "teplou". To znamená, že nás na jedné straně izoluje od chladu, na druhé straně dokáže zadržet teplo, které vytváříme. Pánské péřové bundy se vyznačují různými parametry, včetně jednoho klíčového. Určuje plnivost péřové výplně zimní bundy. Tato hodnota se vyjadřuje v kubických palcích na unci a jednotkou je cuin. Čím vyšší hodnota, tím lepší izolační vlastnosti, a tedy teplejší výplň.

Dalším údajem, který nám pomáhá rozluštit péřovky, je poměr prachového peří a peří. Toto peří není dobrým izolantem, není plnivé ani lehké. Získat z něj čisté peří je často nemožné. A pánské péřové bundy s výplní v poměru 90 (prachové peří)/10 (peří) budou jistě dražší. Jeho cena je dána pracným procesem získávání prachového peří a nakonec mnohem lepší izolací, nižší hmotností a menšími rozměry po složení.

Syntetické zateplené bundy vycházejí z přírodního prachového peří. A přestože matka příroda zůstává nepřekonatelným vzorem, izolační vrstvy vyrobené člověkem se vyznačují mimo jiné lepší odolností proti vlhkosti. Syntetické prachové peří nás ochrání před chladem i za mokra. Bunda také schne rychleji než peří. Bundy se syntetickou výplní se také snadněji udržují. Tento typ zimní bundy se dobře osvědčuje ve vlhkém prostředí. Při teplotách kolem 0 °C. A konečně, pokud jde o zvýšenou fyzickou aktivitu, jako jsou výstupy na skialpech nebo lezení.

Pánské péřové turistické bundy pro všechna roční období

Nezáleží na tom, zda se chystáte na hory brzy na jaře, pozdě na podzim nebo uprostřed mrazivé zimy, správně vybrané pánské péřové bundy vám mohou poskytnout optimální izolaci. Nejlepší tepelné vlastnosti nabízejí vysoce kvalitní bundy s výplní z přírodního husího peří s vysokou plnivostí. Jedná se o výplně, které se často používají ve vysokohorských oblecích a silných bundách na jištění. Modely se střední tloušťkou jsou skvělou volbou pro zimní turistiku a pohyb ve středních nadmořských výškách.

Pánské péřové bundy se syntetickou výplní jsou oblíbenou volbou sportovců a těch, kteří hledají oblečení, které je odolnější proti případné vlhkosti nebo dokonce promoknutí. Rychleschnoucí syntetické izolační vrstvy, jako jsou Primaloft® nebo Polartec Alpha® zaručují vynikající tepelné vlastnosti navzdory vlhkosti. To je ideální v nepříznivých povětrnostních podmínkách a při maximální námaze, kdy se oděv musí rychle vypořádat s tělesnou vlhkostí. Ultralehké modely s tenkou izolační vrstvou jsou oblíbené také v přechodných ročních obdobích a v zimě, například pro běžce.

Prohlédněte si pánské zateplené péřové bundy v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr modelů péřových bund od předních výrobců. Značky jako Marmot, The North Face, Columbia, Patagonia a mnoho dalších patří ke světové špičce. Kromě toho naše nabídka zahrnuje bundy využívající nejnovější technologie, jako je The North Face AMK 50/50 Down. Pokud hledáte spolehlivou izolační vrstvu pro chladné nebo mrazivé dny, určitě najdete model vyrobený speciálně pro vás. Nabídka zahrnuje pánské péřové bundy do města, na turistiku, intenzivní fyzickou aktivitu i na zdolávání vysokohorských výzev v extrémních mrazech.