top

Turistické vařiče

Turistické vařiče jsou základem každého venkovního jídla. Lehký cestovní vařič, plynový vařič na kartuše a větší modely na tekuté palivo vám umožní vařit vodu a připravovat jídlo na horské stezce nebo v kempu.
Zobrazení Mřížka Seznam

103 výrobky

 1. -25%
  Obal Trangia Mini Stove

  wish list

 2. -26%
  Turistický vařič Trangia Stove 25-8 UL/HA

  wish list

 3. -26%
  Turistický vařič Trangia Stove 25-5 UL

  wish list

 4. -26%
  Turistický vařič Trangia Stove 25-0 UL/HA

  wish list

 5. -29%
  Sada Easy Camp Storm Cooker & Stove set

  wish list

 6. -18%
  Turistický vařič Primus Express

  wish list

 7. -10%
  Sada Esbit Solid Fuel Cookset 1500

  wish list

 8. -10%
  Sada Esbit Solid Fuel Cookset 1000

  wish list

 9. -17%
  Turistický vařič Primus Lite Stove System

  wish list

 10. -15%
  Adaptér MSR LowDown Remote Stove Adapter

  wish list

 11. -14%
  Sada Primus Gravity Multifuel Kit X

  wish list

 12. -24%
  Turistický vařič BioLite CampStove 2+

  wish list

 13. -26%
  Turistický vařič Jetboil Sumo - carbon

  wish list

 14. -10%
  Sada Esbit Solid Fuel Cookset 1100ml

  wish list

 15. -25%
  Turistický vařič Jetboil MicroMo - tamale

  wish list

 16. -14%
  Turistický hořák MSR WindPro 2

  wish list

 17. -25%
  Vařič Jetboil Minimo - adventure

  wish list

 18. -29%
  Turistický vařič Robens Firewood Stove

  wish list

 19. -29%
  Sada na vaření Easy Camp Storm Cooker

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

103 výrobky

Vymazat

Kompaktní plynové turistické vařiče jsou ideálním řešením na cesty

Turistický vařič je nezbytnou součástí výbavy každého několikadenního výletu, kdy se musíme postarat o vlastní stravu. Možnost přípravy chutných a kalorických jídel je zásadní. Turistické vařiče jsou také nepostradatelné při vysokohorských výpravách, kdy se v nich rozpouští sníh na vodu. Proto všichni zkušení cestovatelé a milovníci hor kladou na kvalitu vařičů nejvyšší důraz. V našem obchodě 8a.cz nabízíme profesionální turistické plynové vařiče na kartuše a palivo i hořáky, díky nimž můžete rychle a pohodlně připravovat svá oblíbená jídla pod širým nebem. Vhodný turistický hořák a nádobí pro turistiku vám umožní vychutnat si kouzlo vlastní kuchyně na jakémkoli místě. Lehký, kompaktní a výkonný plynový vařič je nezbytným doplňkem vybavení každého turisty a horolezce.

Plynové vařiče na kartuše ideální pro treking

Nabídka outdoorového obchodu 8a.cz zahrnuje mnoho typů hořáků. Každý turistický vařič má však dvě vlastnosti - je kompaktní, aby se dal sbalit do batohu, a relativně lehký. Kompaktní turistický hořák na treking a hory znamená také vysokou spolehlivost v náročných podmínkách. Schopnost připravit teplé jídlo nebo rozpustit sníh na vodu je často rozhodující pro úspěch expedice nebo výpravy. Zdaleka nejjednodušší na používání jsou plynové vařiče na kartuše. Stačí našroubovat plynovou kartuši, zapálit hořák a můžete začít vařit. Větší turistické vařiče tohoto typu jsou vhodné pro cesty s více osobami. Ultralehké hořáky šroubované přímo na kartuši jsou optimální volbou pro dlouhé túry. Ve sbaleném batohu zabírají velmi málo místa. Některé turistické vařiče jsou navrženy tak, aby se snadno vešly do hrnce nebo ešusu. Díky tomu je možné vytvořit kompaktní systém pro venkovní vaření se všemi komponenty na jednom místě.

Plynové vařiče na kartuše představují velmi pohodlné a snadno použitelné řešení. Kartuše lze připevnit různými způsoby - našroubovat na závit nebo připnout pomocí speciálního systému. Propichovací kartuše jsou méně časté, ale záleží na zemi, do které jedete. Stále oblíbenější jsou také systémy pro rychlé vaření vody. Speciální turistický vařič na kartuše spolu s hrnkem s integrovaným tepelným výměníkem umožňuje expresní vaření vody s minimální spotřebou plynu. Tento typ řešení je oblíbený zejména u milovníků hor a horolezectví. Samostatnou kategorii tvoří turistické vařiče na tuhá paliva. Jedná se o minimalistické verze, které umožňují vařit vodu nebo ohřívat jídlo.

Jaký turistický hořák do hor a jaký do kempu?

Při náročných horských expedicích a v nejodlehlejších částech světa se používají vícepalivové expediční vařiče na různá kapalná paliva. Sada skládající se z turistického hořáku a samostatné láhve na palivo umožňuje pohodlnější rozmístění jednotlivých prvků v batohu. Turistický vařič na kapalná paliva bude ideální pro nejodlehlejší kouty světa, kde není možný přístup ke standardním kartuším. Většina těchto modelů může používat k pohonu různé druhy paliva, například petrolej, olej nebo benzín. Kromě toho vícepalivový turistický vařič funguje dobře i při extrémně nízkých teplotách. Mnoho modelů špičkových výrobců je vybaveno systémem předehřevu paliva.

Při delším pobytu pod stanem jsou nejoblíbenější volbou větší plynové turistické vařiče. Robustní turistický hořák je optimální volbou pro kempování nebo tábořiště. Přestože je těžší na přepravu, díky většímu prostoru pro nádobu je jeho používání mnohem pohodlnější. Pokud prostě trávíte více času na jednom místě a nemusíte nosit všechno vybavení na zádech, velký plynový turistický vařič vám zaručí mnohem větší pohodlí.

Plynové turistické vařiče a kartuše - kompletní nabídka na jednom místě, obchod 8a.cz

Nabízíme turistické plynové vařiče na různá paliva, různých velikostí a výkonů, aby si každý mohl vybrat ten správný pro své potřeby a typ horské aktivity. Najdete mezi nimi minimalistické hořáky, které se snadno vejdou do dlaně, i větší modely, které poskytují vysoký komfort používání při kempování. V naší nabídce najdete modely špičkových značek. Turistické vařiče Primus, turistické vařiče MSR, Optimus, Jetboil, Kovea a Campingaz zaručují vysokou spolehlivost v terénu. Ať už se chystáte dobývat horské vrcholy, kempujete s přáteli nebo si užíváte dovolenou s rodinou, v obchodě 8a.cz na vás čeká ten správný plynový vařič!