top

Pánské funkční čepice

Pánské termoaktivní čepice jsou nezbytnou součástí oblečení používaného při horských cvičeních. Chrání před přechlazením a přehřátím, což oceníte při svém úsilí.
32
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

32 položek

na stránce
 1. -24%
  Čepice Maloja Haussperling - night sky

  wish list

 2. -24%
  Čepice Maloja Haussperling - squirrel

  wish list

 3. -30%
  Běžecká čepice Maloja Blaukernauge - moss

  wish list

 4. -30%
  Čepice Kombi P2 Helmet Beanie - black

  wish list

 5. -20%
  Čepice Buff Dryflx Hat - pump pink

  wish list

 6. -20%
  Čepice Buff Pack Merino Wool Fleece Cap - grey

  wish list

 7. -30%
  Funkční čepice Ziener Ianthe Box - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

32 položek

na stránce

Pánské termo čepice

Termoaktivita znamená ochranu proti přehřátí i podchlazení. To znamená, že si udržujete vyvážené tepelné hospodářství kolem hlavy, což je při horské aktivitě zásadní. Termoaktivní čepice jsou častou volbou lyžařů, horských a městských běžců, cyklistů a samozřejmě turistů. Návrháři nabízející pánské termo čepice používají k jejich výrobě různé materiály. Obvykle se jedná o prodyšný polyester a polypropylen v klasické nebo fleecové podobě, tradiční vlnu a vlnu Merino. Někdy se tyto materiály kombinují a někdy se používají samostatně. Vždy si však můžete být jisti, že volba termo čepice z nich se ukáže jako nejlepší volba, pokud přemýšlíte o outdoorových aktivitách.

Pánské termo čepice

Turistika na lyžích zahrnuje náročný výstup a následný dynamický sjezd. Oblečení používané pro tuto činnost se proto musí vyznačovat účinnou prodyšností, optimální izolací a ochranou před větrem. Většina termoaktivních čepic používaných pro skialpinismus poskytuje kombinaci všech těchto vlastností. Díky tomu se přebytečná vlhkost, která se vytvoří během skialpinismu, odpaří a vaše pokožka zůstane déle v suchu. Zároveň nehrozí přehřátí dutin a uší, které vás může připravit o drahocennou energii. Termoaktivní čepice pro muže rovněž poskytují izolaci. Díky němu získáte bezpečí při zimních aktivitách. Konstrukce těchto technických modelů překrývá uši a dobře chrání dutiny. Jak všichni víme, chlad spojený s nízkými teplotami a studeným větrem může zhatit všechny lyžařské plány. Materiál těchto klobouků je spojen plochými švy, které nezpůsobují pocit mačkání. To je důležité, protože při skialpinismu obvykle nosíte helmu.

Běhání v termálních čepicích

Dýchání je důležité i při běhu. Proto si vyberte čepici z merino vlny nebo rychleschnoucích syntetických materiálů. Poskytují vysoký stupeň ochrany hlavy před přehřátím, což pomáhá udržet maximální výkon při cvičení. Jedná se o tenčí konstrukce s omezenými izolačními schopnostmi, protože je při běhu nepotřebujete. Pánské termoaktivní čepice pro horský běh jsou často podpořeny antibakteriální technologií. Tím se snižuje riziko vzniku zápachu, takže pokožka zůstane déle svěží.

Termoaktivní čepice na trekking

Modely nošené na horských túrách se musí vyznačovat vysokým izolačním faktorem. Proto výrobci často používají vlnu Merino. Díky tomuto materiálu snižují pánské termoaktivní čepice do značné míry riziko podchlazení. Tím se zvyšuje tepelný komfort, který se promítá do potřebné bezpečnosti při horské turistice. Merino vlna se vyznačuje také optimální prodyšností, což z ní činí plně termoregulační vlákno. Termoaktivní čepice z tohoto materiálu mají také antimikrobiální vlastnosti, takže si udržíte hlavu déle svěží.