top

Pánské funkční čepice

Pánské termoaktivní čepice jsou nezbytnou součástí oblečení používaného při horských cvičeních. Chrání před přechlazením a přehřátím, což oceníte při svém úsilí.
Zobrazení Mřížka Seznam

62 výrobky

  1. -40%
    Čepice Maloja Haussperling - squirrel

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

62 výrobky

Vymazat

Pánské funkční čepice

Funkčnost znamená ochranu proti přehřátí i prochladnutí. To znamená, že si udržujete vyváženou termoregulaci kolem hlavy, což je při horské aktivitě zásadní. Funkční čepice jsou častou volbou skialpinistů, horských a městských běžců, cyklistů a samozřejmě pěších turistů. Návrháři nabízející pánské funkční čepice používají k jejich výrobě různé materiály. Obvykle se jedná o prodyšný polyester a polypropylen v klasické nebo fleecové podobě, tradiční vlnu a Merino vlnu. Někdy se tyto materiály kombinují a někdy se používají samostatně. Vždy si však můžete být jisti, že volba vyrobené z nich funkční čepice se ukáže jako nejlepší volba, pokud přemýšlíte o outdoorových aktivitách.

Pánské funkční skialpové čepice

Skialpinismus zahrnuje náročný výstup a následný dynamický sjezd. Oblečení používané pro tuto činnost se proto musí vyznačovat účinnou prodyšností, optimální izolací a ochranou před větrem. Většina funkčních čepic používaných pro skialpinismus poskytuje kombinaci všech těchto vlastností. Díky tomu se přebytečná vlhkost, která se vytvoří během skialpinismu, odpaří a vaše pokožka zůstane déle v suchu. Zároveň nehrozí přehřátí dutin a uší, které vás může připravit o drahocennou energii. Pánské funkční čepice rovněž poskytují izolaci. Díky ní získáte bezpečí při zimních aktivitách. Konstrukce těchto technických modelů překrývá uši a dobře chrání dutiny. Jak všichni víme, chlad spojený s nízkými teplotami a studeným větrem může zhatit všechny lyžařské plány. Materiál těchto čepic je spojen plochými švy, které nezpůsobují pocit mačkání. To je důležité, protože při skialpinismu obvykle nosíte přilbu.

Běžecké funkční čepice

Prodyšnost je důležitá i při běhu. Proto si vyberte čepici z merino vlny nebo rychleschnoucích syntetických materiálů. Poskytují vysoký stupeň ochrany hlavy před přehřátím, což pomáhá udržet maximální výkon při cvičení. Jedná se o tenčí konstrukce s omezenými izolačními schopnostmi, protože je při běhu nepotřebujete. Pánské funkční čepice pro horský běh jsou často podpořeny antibakteriální technologií. Tím se snižuje riziko vzniku zápachu, takže pokožka zůstane déle svěží.

Funkční čepice na trekking

Modely nošené na horských túrách se musí vyznačovat vysokým izolačním faktorem. Proto výrobci často používají Merino vlnu. Díky tomuto materiálu pánské funkční čepice do značné míry snižují riziko prochladnutí. Tím se zvyšuje tepelný komfort, který se promítá do potřebné bezpečnosti při horské turistice. Merino vlna se vyznačuje také optimální prodyšností, což z ní činí plně termoregulační vlákno. Funkční čepice z tohoto materiálu mají také antibakteriální vlastnosti, takže si udržíte hlavu déle svěží.