top

Běžecké vesty

Běžecké vesty poskytují maximální pohodlí při rychlých tratích. Nabízejí ideální stabilizaci pro základní zavazadla. Lehkou bundu, měkké blikačky, energetické gely a chytrý telefon máte vždy po ruce.
Zobrazení Mřížka Seznam

54 výrobky

  1. -25%
    Běžecká vesta Silva Strive Light 5 - black

    wish list

  2. -30%
    Běžecká vesta Silva Strive Light 10

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

54 výrobky

Vymazat

Běžecké vesty ideální na střední a dlouhé tratě

Při běhu na dlouhé vzdálenosti je nezbytné vzít si s sebou trochu více věcí. Budete potřebovat další vrstvu oblečení, správné množství nápojů, gelů a energetických tyčinek, čelovku nebo třeba chytrý telefon, který se vám bude hodit v případě nouze. Všechny tyto věci lze uložit do běžeckých vest, které byly speciálně navrženy pro milovníky rychlého běhu na dlouhé vzdálenosti, a to nejen na horských stezkách. Jedná se o ideální řešení, které znamená, že vybavení bude nejen kdykoli snadno přístupné, ale hlavně nebude překážet v běhu. To je dáno speciálně navrženou konstrukcí, díky níž se potřebné vybavení pohybuje spolu s běžcem.

Každá horská značka vyrábějící trailové vybavení má ve svém sortimentu několik modelů vest, které jsou připraveny pro běžce na různé výzvy. Ty se pohybují od minimalistických běžeckých vest na krátké vzdálenosti až po propracovanější, které jsou ideální pro ultramaratony a nejdelší běžecké výlety. Protože běžecké vesty musí dokonale padnout, často se vyrábějí v několika velikostech. Rozložení kapes se také liší, takže by si každý měl najít model, který je pro něj nejpohodlnější a nejintuitivnější.

Jak se konstruuje běžecké vesty?

Jaký je rozdíl mezi běžeckými vestami a klasickými batohy? Především běžecké vesty nemají klasické ramenní popruhy. Místo popruhů s hrudním pásem jsou vybaveny složitějšími panely, které se vpředu zapínají ve dvou, třech nebo dokonce čtyřech bodech. Díky tomu je celá věc mnohem lépe stabilizovaná a nabízí mnohem větší pohodlí při dynamickém pohybu na stezce. Za druhé, běžecké vesty mají mnohem menší objem. Omezení velikosti hlavního prostoru souvisí s tím, že příliš těžké zavazadlo není možné dobře stabilizovat. Běh, při kterém se s námi naše vybavení neustále pohybuje nahoru a dolů, vyžaduje dokonalou stabilizaci zavazadla. Za třetí, běžecké vesty jsou navrženy tak, aby co nejlépe odváděly vlhkost. Extrémně lehké a prodyšné materiály vám umožní udržet si vysokou úroveň pohodlí i při vysokých teplotách a maximální fyzické námaze.

Běžecké vesty se vyznačují také maximálním využitím dostupného prostoru. Proto jsou kapsy na drobnosti rozmístěny po celé délce vesty. Důležité jsou zejména pružné přední kapsy, které jsou nejsnáze přístupné. Díky dostatečnému úložnému prostoru můžete mít všechny nezbytnosti vždy po ruce, aniž byste si museli vestu sundávat.

Všechno běžecké vybavení se vejde do běžecké vesty

Existuje více než desítka věcí, které je třeba mít s sebou na delších túrách nebo běžeckých závodech. Dobrá běžecká vesta vám je všechny bez problémů pojme. Hlavní kapsa většiny vest je skvělým místem pro další vrstvu oblečení a lehkou nepromokavou bundu nebo větrovku. V případě potřeby se do něj vejde i tepelně izolační fólie nebo minimalistická lékárnička. Většina běžeckých vest má také speciální poutko na běžecké hole. Když hole nepoužíváte, můžete je připevnit k vestě, abyste měli volné ruce. Menší kapsy na zip jsou skvělým místem pro cennější předměty. Vejde se do nich peněženka, klíče nebo chytrý telefon. Díky zipu máte jistotu, že vám nevypadnou ani na rychlých tratích. Některé běžecké vesty jsou také vybaveny nepromokavými kapsami na doklady, které dokonale ochrání vaše nejcennější věci i před deštěm.

Věci, které potřebujete mít neustále po ruce, se vejdou do elastických kapes na přední straně. Je to ideální místo pro měkké lahvičky, gely a energetické tyčinky a další nezbytnosti, jako je běžecká čelenka. Strečové kapsy, často s přídavnou stahovací šňůrkou, zajišťují, že vybavení zůstává stabilní při dynamických pohybech a během běhu nevypadává. Díky dokonale uspořádaným běžeckým vestám nemusíte při běhu hledat nejnutnější součásti výbavy. Všechny jsou vždy na dosah ruky.