top

Bikepacking / Cykloturistika

Bikepacking, tedy cykloturistika s minimem zavazadel, je mezi cyklistickými nadšenci stále populárnější. V naší nabídce najdete kvalitní cyklistické vybavení předních značek, které se vám bude hodit na mnoha výletech.
158
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 158

na stránce
 1. -18%
  Brašna na rám kola Topeak Toploader - green

  wish list

 2. -10%
  Feedbag Topeak Freeloader - black

  wish list

 3. -3%
  Brašna na řídítka Topeak Barloader - black

  wish list

 4. -5%
  Podsedlová brašna Topeak MondoPack

  wish list

 5. -5%
  Brašna na rám Jack Pack Żwirek 2.0

  wish list

 6. -5%
  Brašna na rám Jack Pack Góral 2.0

  wish list

 7. -8%
  Brašna na rám Jack Pack Parówka 2.0

  wish list

 8. -8%
  Brašna na kolo Jack Pack Ćwiartka 2.0

  wish list

 9. -5%
  Stan pro 2 osoby Fjord Nansen Tromvik II NG - grass

  wish list

 10. -5%
  Stan pro 1 osoby Fjord Nansen Tromvik I NG - grass

  wish list

 11. -18%
  Podsedlová brašna Topeak BackLoader 6L - green

  wish list

 12. -18%
  Podsedlová brašna Topeak BackLoader 10L - green

  wish list

 13. -18%
  Podsedlová brašna Topeak BackLoader 15L - green

  wish list

 14. -18%
  Brašna na rám Topeak MidLoader 4.5L - green

  wish list

 15. -22%
  Stan pro 2 osoby Hannah Tercel 2 Light - treetop

  wish list

 16. -3%
  Stan Fjallraven Abisko Lite 3 - sand
  Stan Fjallraven Abisko Lite 3 - sand
  20 344 Kč 20 974 Kč

  wish list

 17. -8%
  Brašna na rám Vaude Framebag Aqua - black

  wish list

 18. -8%
  Brašna na rám Vaude Frame Bag - black

  wish list

 19. -8%
  Brašna na rám Vaude Cruiser Bag - black

  wish list

 20. -5%
  Brašna na rám kola Vaude Trailframe II - black uni

  wish list

 21. -5%
  Sedací vak Vaude Trailsaddle II - dusty moss

  wish list

 22. -5%
  Sedací vak Vaude Trailsaddle II - black uni

  wish list

 23. -5%
  Stan pro 2 osoby Nemo Aurora 2P - nova green

  wish list

 24. -5%
  Stan pro 2 osoby Nemo Dragonfly 2P - green

  wish list

 25. -8%
  Brašna na rám Jack Pack Ultra Żwirek 2.0

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 158

na stránce

Cykloturistika a bikepacking

Objevování nových regionů na kole se mezi cestovateli těší velké oblibě. Na jedné straně umožňuje překonat prostor mnohem rychleji než pěšky a na druhé straně poskytuje plný kontakt s okolím, který například při cestování autem nemáme. Cykloturistika umožňuje plně se ponořit do kultury a zvyků navštívených míst a cyklisté se často mohou spolehnout na sympatie místních obyvatel. V poslední době získává na popularitě specifický druh cykloturistiky, a to bikepacking. Jedná se o výlety a cesty s co nejmenšími zavazadly, která jsou celá připevněna k jízdnímu kolu.

Co je to bikepacking?

Bikepacking je zvláštní odrůda cykloturistiky, která se zaměřuje na minimalizaci zavazadel. Místo balení velkého množství vybavení do velkých a těžkých brašen nebo dokonce na přívěsný vozík volí cyklisté malé brašny na kolo. Připevňují se k různým prvkům jízdního kola - pod sedlo, na řídítka nebo do rámu. Díky extrémně lehkému vybavení, které zůstává po sbalení kompaktní, je možné se takto sbalit i na delší cesty s mnoha noclehy po cestě. Bikepacking lze provozovat téměř na jakémkoli typu kola, které je jen schopné ujet více kilometrů. Může se jednat o trekingové, silniční nebo horské kolo.Bikepacking je však oblíbený zejména u milovníků šotoliny, kteří jsou schopni rychle překonat delší asfaltové i šotolinové úseky.

Balení nebo bikepacking?

Každý z těchto dvou způsobů cestování na kole má své výhody i nevýhody. Klasická cykloturistika vám jistě umožní vzít si na cestu více věcí. Do prostorných brašen na nosiči kola se snadno vejde klasické kempinkové vybavení i spousta oblečení a jídla. Veškeré vybavení však hodně váží a výrazně omezuje naši pohyblivost v terénu a zpomaluje nás při dlouhých výstupech. Bikepacking je umění balit do malých brašen umístěných přímo na kole - v rámu, na řídítkách nebo pod sedlem. Díky tomu si bereme jen opravdu nezbytné věci. Díky tomu je motocykl s veškerou výbavou mnohem lehčí a zachovává si téměř stejné terénní vlastnosti, jako kdybyste jeli bez zavazadel. Volba konkrétního stylu cestování závisí pouze na nás.

Jak začít s cykloturistikou a bikepackingem?

Nejjednodušší způsob, jak začít s cestováním na dvou kolech, je jednoduše vyrážet na delší a delší výlety. Začněme jednodenním výletem nebo víkendovým výletem na jednu noc, kdy nepotřebujete mnoho vybavení. Potřebujete jen malý stan, houpací síť s plachtou, základní oblečení a nějaké jídlo. Nejčastěji si ani neuvědomíme, kdy jsme se do bikepackingu zamilovali a můžeme se sbalit do malých brašen na týden, dva nebo i delší výpravy.

Cyklistické a turistické vybavení, které si můžete zakoupit v obchodě 8a.cz

Nabízíme širokou škálu vybavení pro všechny cyklisty. V naší nabídce najdete velmi stabilní batohy na kola, které se vám budou hodit při jízdě po náročných horských stezkách. Na delší vzdálenosti můžete použít brašny, do kterých se vejde spousta vybavení. Nabízíme kompletní výběr příslušenství pro cyklistiku od známých značek, jako jsou Ortlieb, Jack Pack nebo Thule lehké brašny se snadno vejdou na mnoho typů kol. Minimalistická expediční výbava speciálně přizpůsobená pro cyklisty vám umožní sbalit se do malých tašek i na vícedenní výlety.