top

Bikepacking / Cykloturistika

Bikepacking, tedy cykloturistika s minimem zavazadel, je mezi cyklistickými nadšenci stále populárnější. V naší nabídce najdete kvalitní cyklistické vybavení předních značek, které se vám bude hodit na mnoha výletech.
Zobrazení Mřížka Seznam

146 výrobky

 1. -22%
  Brašna na rám kola Jack Pack Waleń

  wish list

 2. -22%
  Obal na vidličku Jack Pack Juk

  wish list

 3. -21%
  Brašna na rám kola Jack Pack Mały Waleń

  wish list

 4. -10%
  Hamaka Lesovik Draka - midnight sky

  wish list

 5. -10%
  Hamaka Lesovik Duch - midnight sky

  wish list

 6. -10%
  Hamaka Lesovik Draka - burgundy ron

  wish list

 7. -10%
  Hamaka Lesovik Draka - golden brown

  wish list

 8. -10%
  Hamaka Lesovik Duch - burgundy ron

  wish list

 9. -10%
  Hamaka Lesovik Duch - golden brown

  wish list

 10. -37%
  Stan pro 3 Robens Boulder 3 - blue

  wish list

 11. -29%
  Stan pro 2 Robens Arch 2 - blue

  wish list

 12. -36%
  Stan pro 2 Robens Boulder 2 - blue

  wish list

 13. -34%
  Stan pro 1 osobu Robens Arrow Head - blue

  wish list

 14. -13%
  Perovy spacák Pajak Radical 4Z (205 cm) - red

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

146 výrobky

Vymazat

Cykloturistika a bikepacking

Objevování nových regionů na kole se mezi cestovateli těší velké oblibě. Na jedné straně umožňuje překonat prostor mnohem rychleji než pěšky a na druhé straně poskytuje plný kontakt s okolím, který například při cestování autem nemáme. Cykloturistika umožňuje plně se ponořit do kultury a zvyků navštívených míst a cyklisté se často mohou spolehnout na sympatie místních obyvatel. V poslední době získává na popularitě specifický druh cykloturistiky, a to bikepacking. Jedná se o výlety a cesty s co nejmenšími zavazadly, která jsou celá připevněna k jízdnímu kolu.

Co je to bikepacking?

Bikepacking je zvláštní odrůda cykloturistiky, která se zaměřuje na minimalizaci zavazadel. Místo balení velkého množství vybavení do velkých a těžkých brašen na nosič nebo dokonce na přívěsný vozík volí cyklisté malé brašny na kolo. Připevňují se k různým prvkům jízdního kola - pod sedlo, na řídítka nebo na rám. Díky extrémně lehkému vybavení, které zůstává po sbalení kompaktní, je možné se takto sbalit i na delší cesty s mnoha noclehy po cestě. Bikepacking lze provozovat téměř na jakémkoli typu kola, které je jen schopné ujet více kilometrů. Může se jednat o trekingové, silniční nebo horské kolo. Bikepacking je však oblíbený zejména u milovníků gravel kol, kteří jsou schopni rychle překonat delší asfaltové i šotolinové úseky.

Brašny na nosič nebo bikepacking?

Každý z těchto dvou způsobů cestování na kole má své výhody i nevýhody. Klasická cykloturistika vám jistě umožní vzít si na cestu více věcí. Do prostorných brašen na nosiči kola se snadno vejde klasické kempingové vybavení i spousta oblečení a jídla. Veškeré vybavení však hodně váží a výrazně omezuje naši pohyblivost v terénu a zpomaluje nás při dlouhých výstupech. Bikepacking je umění balit do malých brašen umístěných přímo na kole - na rámu, na řídítkách nebo pod sedlem. Díky tomu si bereme jen opravdu nezbytné věci. Díky tomu je kolo s veškerou výbavou mnohem lehčí a zachovává si téměř stejné terénní vlastnosti, jako kdybyste jeli bez zavazadel. Volba konkrétního stylu cestování závisí pouze na nás.

Jak začít s cykloturistikou a bikepackingem?

Nejjednodušší způsob, jak začít s cestováním na jízdním kole, je jednoduše vyrážet na delší a delší výlety. Začněme jednodenním výletem nebo víkendovým výletem na jednu noc, kdy nepotřebujete mnoho vybavení. Potřebujete jen malý stan, hamaku s plachtou, základní oblečení a nějaké jídlo. Nejčastěji si ani neuvědomíme, kdy jsme se do bikepackingu zamilovali a můžeme se sbalit do malých brašen na týden, dva nebo i delší výpravy.

Vybavení na cykloturistiku a bikepacking si můžete zakoupit v obchodě 8a.cz

Nabízíme širokou škálu vybavení pro všechny cyklisty. V naší nabídce najdete velmi stabilní batohy na kola, které se vám budou hodit při jízdě po náročných horských stezkách. Na delší vzdálenosti můžete použít brašny, do kterých se vejde spousta vybavení. Nabízíme kompletní výběr příslušenství pro bikepacking od známých značek, jako jsou Ortlieb, Jack Pack nebo Thule. Lehké brašny se snadno vejdou na mnoho typů kol. Minimalistická expediční výbava speciálně přizpůsobená pro cyklisty vám umožní sbalit se do malých brašen i na vícedenní výlety.