top

Pánské boty na vysokohorskou turistiku

Pánské horolezecké boty byly vytvořeny jako reakce na nejnáročnější podmínky prostředí, které můžeme zažít při pokročilé horské turistice a zimním lezení.
79
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-53 z 79

na stránce
 1. -5%
  Vysokohorské boty Garmont Tower 2.0 GTX - red/black

  wish list

 2. -7%
  Pánské boty Scarpa Triolet GTX - tonic

  wish list

 3. -22%
  Vysokohorské boty Scarpa Phantom 6000 HD - black/orange

  wish list

 4. -7%
  Vysokohorská obuv Scarpa Charmoz HD - shark/orange

  wish list

 5. -20%
  Horolezecké boty Scarpa Ribelle HD - tonic/tonic

  wish list

 6. -20%
  Boty na hory Kayland Cross Mountain GTX - gr/org

  wish list

 7. -22%
  Boty GORE-TEX Kayland Stellar AD GTX - black/red

  wish list

 8. -19%
  Horolezecké boty Salewa Ortles Couloir - black/black

  wish list

 9. -22%
  Boty Scarpa Ribelle Tech 2.0 HD - black/orange

  wish list

 10. -28%
  Horské boty AKU Hayatsuki GTX - blue/orange

  wish list

 11. -20%
  Horolezecké boty La Sportiva G5 Evo - black/yellow

  wish list

 12. -29%
  Horolezecké boty Garmont Pinnacle GTX - black

  wish list

 13. -33%
  Horolezecké boty Scarpa Ribelle HD - tonic/black

  wish list

 14. -20%
  Horolezecké boty Scarpa Mont Blanc GTX - lake blue

  wish list

 15. -22%
  Boty Montura Vertigo Leather GTX - brown/anthracite

  wish list

 16. -10%
  Horolezecké boty La Sportiva Nepal Cube GTX - yellow

  wish list

 17. -10%
  Horolezecké boty La Sportiva Nepal Evo GTX - yellow

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-53 z 79

na stránce

Alpské boty jsou nejmodernější obuví na trhu

Vysokohorská obuv je důležitým prvkem ovlivňujícím šance na úspěch každé horské expedice na nejvyšší vrcholy, zdolávané populárními i nejobtížnějšími cestami. Expediční boty musí být odolné, ale zároveň pohodlné; musí chránit nohy před sněhem a vodou, ale zároveň umožňovat kůži dýchat, a to i za nepříznivého počasí a při intenzivní námaze. Vysokohorské boty poskytují nohám nejvyšší úroveň tepelné ochrany, plnou stabilizaci a dostatečnou tuhost podrážky pro použití poloautomatických nebo automatických maček. Mají mnoho charakteristických prvků, které se u trekingové nebo turistické obuvi vyskytují jen zřídka.

Jaký je rozdíl mezi vysokohorskou a trekovou obuví?

Prvním rozdílem je tužší podrážka, která je méně náchylná k ohýbání, ale fantasticky dobře funguje s horskými mačkami. Díky tomu tyto boty poskytují vynikající oporu i ve velmi strmém terénu. Modely pro nejvyšší nadmořské výšky jsou navíc dodatečně izolovány, aby zvládly teploty, které se vyskytují ve vysokých horách. Vysokohorské boty mají nezřídka odnímatelnou vnitřní botičku, která poskytuje dodatečnou izolaci a umožňuje rychlé vysychání. Velmi často je horní část boty vybavena elastickými lemy v podobě integrovaných návleků, které zabraňují vniknutí sněhu dovnitř.

Jaké vysokohorské boty si vybrat?

Při výběru vysokohorské obuvi je klíčovou otázkou, kde budeme boty používat. Pokud se chystáme na nejvyšší vrcholy světa v Himálaji, kde panují extrémní teploty, budeme potřebovat co nejteplejší obuv s vnitřními botičkami a integrovanými stupačkami. Na o něco nižší vrcholy se hodí lehčí vysokohorská obuv. Nejlehčí vysokohorská obuv bude vhodná pro letní výpravy do Alp a dalších hor se střední nadmořskou výškou. Většina výrobců má poměrně silně diferencované kolekce, ve kterých jsou boty uspořádány z top modelů. To je případ alpské boty La Sportiva, Scarpa, nebo vysokohorská obuv Zamberlan

Kde se uplatní vysokohorská horolezecká obuv?

Pánská horolezecká obuv je specializovaná obuv určená pro lezení v horách. Jejich účelem je lezení a pohyb ve vyšších polohách hor. Perfektně fungují s poloautomatickými a automatickými mačkami. Většina modelů je také velmi dobře izolovaná, což je ideální pro zimní období. Vysokohorské boty pro muže by se měly používat ve vysokých Tatrách, Alpách, Himálaji, na Kavkaze a na nejvyšších vrcholech světa. Vysokohorská obuv se rozhodně nehodí na trekking po turistických stezkách nebo na dlouhé túry po rovině.

Široký výběr horolezecké obuvi špičkových značek

Obchod 8a.cz má široký sortiment zimních vysokohorských bot, které byly vytvořeny pro zdolávání těch nejobtížnějších tras. Obuv špičkových značek používají jak ve vysokohorské turistice, tak zkušení himálajští a horolezečtí lezci při vyznačování nových cest. V naší nabídce najdete jak nejteplejší modely pro zkušené horolezce, tak o něco lehčí horskou obuv, která je ideální pro vysokohorskou turistiku po celý rok. Zveme vás také k využití našeho výprodeje profesionální vysokohorské obuvi. Pokud jde o vysokohorské expedice, jsou správné boty stejně důležité jako cepiny, postroje nebo specializované oblečení.