top

Pánské horolezecké boty

Pánské horolezecké boty byly vytvořeny jako reakce na nejnáročnější podmínky prostředí, které můžeme zažít při pokročilé horské turistice a zimním lezení.
Zobrazení Mřížka Seznam

92 výrobky

  1. -43%
    Pánské boty Scarpa Triolet GTX - tonic

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

92 výrobky

Vymazat

Horolezecké boty jsou nejpokročilejší obuví na trhu

Boty na vysokohorskou turistiku jsou důležitým prvkem ovlivňujícím šance na úspěch každé horské expedice na nejvyšší vrcholy, zdolávané populárními i nejobtížnějšími cestami. Expediční boty musí být odolné, ale zároveň pohodlné; musí chránit nohy před sněhem a vodou, ale zároveň umožňovat kůži dýchat, a to i za nepříznivého počasí a při intenzivní námaze. Horolezecké boty poskytují nohám nejvyšší úroveň tepelné ochrany, plnou stabilizaci a dostatečnou tuhost podrážky pro použití poloautomatických nebo automatických maček. Mají mnoho charakteristických prvků, které se u trekové nebo turistické obuvi vyskytují jen zřídka.

Jaký je rozdíl mezi horolezeckou a trekovou obuví?

Prvním rozdílem je tužší podrážka, která je méně náchylná k ohýbání, ale fantasticky dobře funguje s mačkami. Díky tomu tyto boty poskytují vynikající oporu i ve velmi strmém terénu. Modely pro nejvyšší nadmořské výšky jsou navíc dodatečně izolovány, aby zvládly teploty, které se vyskytují ve vysokých horách. Horolezecké boty mají nezřídka vyjímatelnou vnitřní botičku, která poskytuje dodatečnou izolaci a umožňuje rychlé vysychání. Velmi často je horní část boty vybavena elastickými lemy v podobě integrovaných návleků, které zabraňují vniknutí sněhu dovnitř.

Jak vybrat horolezecké boty?

Při výběru horolezeckých boty je klíčovou otázkou, kde budeme boty používat. Pokud se chystáme na nejvyšší vrcholy světa v Himálaji, kde panují extrémní teploty, budeme potřebovat co nejteplejší obuv s vnitřními botičkami a integrovanými návleky. Na o něco nižší vrcholy se hodí lehčí horolezecká obuv. Nejlehčí horolezecké boty budou vhodné pro letní výpravy do Alp a dalších hor se střední nadmořskou výškou. Většina výrobců má poměrně silně diferencované kolekce, ve kterých jsou boty uspořádány od nejpokročilejších modelů. To je případ horolezeckých bot La Sportiva, Scarpa, nebo bot na vysokohorskou turistiku Zamberlan.

Kde se uplatní horolezecké boty?

Pánská horolezecká obuv je specializovaná obuv určená pro lezení v horách. Jejich účelem je lezení a pohyb ve vyšších horách. Perfektně fungují s poloautomatickými a automatickými mačkami. Většina modelů je také velmi dobře izolovaná, což je ideální pro zimní období. Pánské horolezecké boty by se měly používat ve vysokých Tatrách, Alpách, Himálaji, na Kavkaze a na nejvyšších vrcholech světa. Horolezecká obuv se rozhodně nehodí na treking po turistických stezkách nebo na dlouhé túry po rovině.

Široký výběr horolezecké obuvi špičkových značek

Obchod 8a.cz má široký sortiment zimních horolezeckých bot, které byly vytvořeny pro zdolávání těch nejobtížnějších cest. Obuv špičkových značek používají jak ve vysokohorské turistice, tak zkušení himálajští lezci při vyznačování nových cest. V naší nabídce najdete jak nejteplejší modely pro zkušené horolezce, tak o něco lehčí obuv, která je ideální pro vysokohorskou turistiku po celý rok. Zveme vás také k využití našeho výprodeje profesionálních horolezeckých bot. Pokud jde o vysokohorské expedice, jsou správné boty stejně důležité jako cepíny, úvazky nebo specializované oblečení.