top

Křesadla a zapalovače

Turistické hole / svítilny jsou nezbytnou součástí každé pěší túry, cyklistiky a vodáckého výletu. Můžete je použít k rozdělání ohně na táboráku nebo v plynovém či palivovém vařiči.
13
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce

Turistické židle - ať hoří!

Zakládání táboráku pomocí zápalek nebo zapalovače není nejpohodlnější řešení. Může dojít palivo a zápalky v dešti zmoknou, takže je téměř nepoužijete. Proto jsou turistické křemeny nejlepší volbou pro lidi, kteří si cení praktických řešení. Fungují, i když jsou mokré a prší, takže si vždy můžete rozdělat oheň, na kterém můžete připravovat jídlo venku. Jak víme, jíst studené, tzv. suché jídlo není po celodenní túře zrovna nejpříjemnější. Teplý pokrm nebo hřejivá káva nám zlepší náladu a dodá potřebnou energii pro další turistickou činnost. Turistické hole jsou proto nezbytnou součástí výbavy a díky jejich malým rozměrům se vejdou kamkoli. Můžete je mít vždy s sebou připnuté na poutku na opasku nebo na kapesním noži.

Turistické hole fungují na principu tření hořčíkové části o ocelovou část. Vznikne jiskra, kterou nasměrujete na podpalovač na ohništi. Životnost takového řešení se v závislosti na modelu pohybuje od 8000 do 12000 jisker, což ve venkovních podmínkách stačí na následující sezóny. Turistické kempinkové hole jsou vždy malé a praktické konstrukce se šňůrkou na přenášení.

Turistické zapalovače - pro vařiče s kartušemi

Tento kus kempingového vybavení je založen na piezoelektrickém zapalovači. Turistické zapalovače se používají s vařiči na plynové kartuše, líh nebo palivo. Když ve stanu zapnete plyn, turistické flinty nejsou nejlepší nápad. Než zapálíte jiskru, plyn už stihne zaplnit vnitřek stanu, což může způsobit výbuch. Je lepší to nezažít, a proto se jako nejlepší řešení ukazují turistické zapalovače. Vytvářejí jiskru, i když fouká vítr, a jejich profil usnadňuje přístup k hořáku. K použití tohoto zařízení není potřeba žádná baterie a celé funguje na principu tření malých prvků, ovšem jinak než v případě křemene. Turistické zapalovače se vyznačují malými rozměry, takže se vám model vejde i do těch nejmenších zákoutí psaníčka nebo batohu. Je třeba dodat, že tyto konstrukce využijí nejen horští turisté, ale také lidé, kteří se chystají na rodinný výlet nebo mají doma plynový gril. Všestrannost se zde snoubí s maximální funkčností, takže budete mít vždy teplé jídlo.