top

Dámské trailové boty

Dámská trailová obuv je určena pro rychlé stezky. Bez ohledu na terén nebo povrch vždy najdete dámskou trailovou obuv, která poskytuje optimální přilnavost.
182
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 182

na stránce
 1. -3%
  Dámské boty Salomon Alphacross 4 - moonscape/black

  wish list

 2. -3%
  Dámské boty Salomon Supercross 4 - black/black

  wish list

 3. -3%
  Dámské boty Salomon Supercross 4 GTX - black/black

  wish list

 4. -30%
  Boty trailové dámské CMP Zaniah - hawaian/acqua

  wish list

 5. -28%
  Dámské trailové boty Merrell Moab Flight - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 182

na stránce

Dámská trailová obuv je rychlá, lehká a hbitá

Chcete být na horských stezkách ještě rychlejší? Máte rádi sjezdy a rychlé zatáčky na trase? Pak rozhodně musíte vyzkoušet horský běh, což je nejrychlejší forma chůze po horských stezkách. Samozřejmě potřebujete správné vybavení. Jednou z nejdůležitějších součástí vybavení je bezpochyby trailová obuv. Dámské boty na horský běh byly vyvinuty tak, aby zajistily maximální spokojenost při běhu v náročném terénu. Dobře propracovaná podrážka, svršek a odpružení dohromady vytvářejí obuv, která vám umožní rychle a efektivně překonávat kamenité stezky, kamenité sutiny i trávu vysokohorských pastvin. Pro každý typ terénu byly samozřejmě vyvinuty modely, které si s ním nejlépe poradí. Široká nabídka dámských bot na horský běh znamená, že si můžete vybrat nejen botu vhodnou do terénu, ve kterém běháte, ale také barevné provedení, které bude ladit s vaším outfitem. Najdete zde také obuv ze specializovaných řad, jako je The North Face VECTIV™

Dámská trailová obuv se vyznačuje pokročilými technologickými řešeními, která aktivně podporují uživatele. Díky speciálním konstrukčním řešením je každý krok ještě efektivnější. Každý model se skládá z několika samostatných prvků, jejichž spojení do jednoho celku vám umožní dosáhnout ještě lepších časů nebo jít ještě dál.

Dámské boty na horský běh zaručují přesnost při každém kroku

Při horském běhu je nesmírně důležitý správný došlap. Umožní vám zvýšit dynamiku běhu a také usnadní překonání mnoha překážek na cestě. Moderní materiály, které se objevují v mezipodešvích, jsou schopny uchovávat část energie vznikající při tlumení nárazů při dopadu nohy na zem, aby ji mohly při odrazu vrátit zpět. Speciální pěny a gely používané v dámské trailové obuvi mohou výrazně zvýšit účinnost následných kroků. Kromě toho je tlumicí vrstva navržena tak, aby tlumila nejtvrdší nárazy a chránila naše klouby před snadným zraněním. To je velmi důležité při rychlém běhu, kdy se zatížení násobí. Zvláště vyvinuté systémy tlumení vibrací najdete v tréninkové obuvi a obuvi pro ultraběhy. To ještě lépe chrání nohy před únavou.

Dámská trailová obuv se nejčastěji používá na náročných površích. Na horské stezce často narazíte na kluzké skály a kameny nebo budete muset přejít travnatou halu. Všechny tyto povrchy vyžadují obuv s dokonalou trakcí. Z tohoto důvodu se přední výrobci outdoorové běžecké obuvi předhánějí v navrhování a uvádění nových řešení na trh. Dva faktory jsou skutečně nejdůležitější. Směs pryže použitá k výrobě podrážky a běhounu. Materiál, ze kterého je vyrobena podrážka, je zodpovědný za přilnavost na tvrdém povrchu. Speciální směsi zajišťují lepší tření na kamenech, což usnadňuje překonávání vysokohorských úseků stezek. Naopak běhoun je velmi důležitý na sypkém a měkkém podkladu, jako jsou drobné kameny, bláto nebo také tráva. V závislosti na účelu obuvi může mít univerzální podrážku nebo podrážku zaměřenou na tvrdý či měkký povrch. Výběrem správných dámských bot na horské běhání si zajistíte maximální přilnavost v náročných podmínkách.

Dámská trailová obuv má precizně zpracovaný svršek

Na první pohled vždy upoutá horní část. Musí správně stabilizovat nohu a zároveň se musí vyznačovat vysokou odolností a prodyšností. Proto vytváříme různé konstrukce, které jsou vhodné pro různá roční období. V letních vedrech je vhodnější volbou nejlehčí dámská trailová obuv s prodyšnou síťovinou. Díky vysoké prodyšnosti a skutečnosti, že boty "nasávají" čerstvou porci vzduchu při každém kroku, nabízejí vynikající ventilaci chodidla. To znamená maximální pohodlí při běhu i při vysokých teplotách.

Dámská trailová obuv s membránou GORE-TEX® je optimální volbou pro deštivé nebo dokonce zasněžené dny. Jedná se o další vrstvu ve svršku, která udržuje veškerou vodu mimo obuv. Zároveň umožňuje odvádět vodní páru, která se během cvičení tvoří kolem nohou. Boty na horský běh vybavené membránou GTX jsou skvělou volbou pro přechodná roční období i pro zimní období, kdy jsou nohy vystaveny zejména nepříznivým povětrnostním podmínkám. Tyto modely jsou velmi často navíc vybaveny speciálními vnitřními ponožkami nebo dokonce kompletními integrovanými návleky, které dokonale zabraňují vniknutí drobných kamínků a větviček do bot při pohybu v terénu.

Různé modely dámské trailové obuvi v obchodě 8a.cz

Nezáleží na tom, zda s horským běháním teprve začínáte, nebo se účastníte závodů. 8a.cz vám poskytne správnou obuv pro běhání v přírodě. Nabízíme modely vhodné pro každodenní běžecký trénink nebo běžecké závody. Všichni milovníci extrémních výzev si jistě najdou dámské ultramaratonské boty do hor, které je zaujmou. Obchod 8a.cz nabízí dámskou běžeckou obuv do každého počasí, ať už je horko, déšť nebo sníh. Dámská trailová obuv Salomon, Dynafit nebo La Sportiva, On Running, stejně jako další přední výrobci, zaručují nejvyšší kvalitu zpracování a skvěle padnoucí dámské nohy.