top

Bundy na běhání

Bundy na běhání se vyrábějí v mnoha různých stylech a jsou součástí sortimentu mnoha značek. Široká nabídka vzorů a střihů vám umožní najít dokonalou bundu na běhání, která bude vyhovovat vašim požadavkům.
Zobrazení Mřížka Seznam

161 výrobky

  1. -35%
    Softshellová bunda Maloja Beifuss - midnight

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

161 výrobky

Vymazat

Funkční bundy na běhání jsou nezbytnou součástí sportovního oblečení

Každý, kdo se aktivně pohybuje v nepříznivém počasí, ví, jak důležité je mít správné vrstvy svrchního oblečení. Bundy na běhání byly navrženy tak, aby sloužily jako další prvek vaší běžecké výbavy. Jsou řešením pro dny s nízkými teplotami a zamračeným a deštivým počasím. Jsou ideální, protože jsou navrženy s ohledem na různá, často inovativní technická řešení. Návrháři provádějí podrobnou analýzu procesů, které probíhají v těle při rychlém překonávání vzdáleností, a připravují návrhy, které odpovídají potřebám těla. Různé značky mají různé technologické názvy, ale jejich mechanismus fungování je obvykle velmi podobný.

Bundy pro běžce a běžkyně

Efektivně fungující bunda na běhání musí být schopná chránit před silným větrem, prudkým deštěm a nízkými teplotami vzduchu. Cílem pánských i dámských modelů je snížit nežádoucí účinky špatného počasí na tělo. Z hlediska funkčnosti a technických parametrů tkanin se návrhy určené ženám výrazně neliší od těch, které by měly zajímat muže. Návrháři používají membrány, syntetické nebo přírodní izolační vrstvy či dodatečné textilní vrstvy bez ohledu na pohlaví, kterému věnují konkrétní model. Rozdíly lze nalézt ve střihu a designu. Dámské bundy na běhání jsou obvykle více profilované a zdůrazňují tvar ženské postavy. Zároveň jsou však navrženy tak, aby neomezovaly v pohybu a umožňovaly pohodlné překonávání vzdáleností a volný výkon činností. Často se také vyrábějí v mnoha barvách a mají méně minimalistický design. Není přece žádným tajemstvím, že většina žen si cení funkčnosti stejně jako vizuální přitažlivosti.

Nepromokavé a větruodolné bundy na běhání

Běh na dlouhé vzdálenosti lze absolvovat za stálého počasí, ale může se stát, že budete reagovat na rozmary počasí. Zvláště pokud cestujete na dlouhé vzdálenosti a váš trénink nekončí po několika čtvrthodinách. Když slunce vystřídá chladný vítr a v terénu vás překvapí déšť, řešením je obléknout si model bundy na běhání odolné proti dešti. Modely do každého počasí od mnoha výrobců se vyznačují nejen vysokými technickými parametry, ale jsou také lehké a kompaktní. Jejich uložení do běžeckého batohu by se proto mělo stát zvykem každého běžeckého nadšence, který se vydá do terénu a nechce riskovat promoknutí. Malá bunda na běhání snadno najde své místo v přihrádce batohu nebo v kapse běžeckého opasku. Když vás zastihne déšť nebo se zvedne vítr, budete moci v okamžiku zareagovat. Pokud jde o tkaniny, nejběžnějším způsobem izolace těla je membrána. Díky tomu do těla nepronikne žádná tekutina ani chlad a zároveň je zajištěna dostatečná prodyšnost.

Zateplené modely běžeckých bund pro chladnější dny

V případě deště nebo k ochraně těla před větrem budou dostatečnou ochranou nepromokavé bundy na běhání. Při nižších teplotách však samotné teplo vytvářené tělem během cvičení nemusí stačit. Pro optimální tepelný komfort se vyplatí použít model běžecké bundy obohacený o izolační vrstvu. Lehká izolační vrstva pomáhá udržovat tepelnou rovnováhu během dynamických běhů. Důležité je také rozložení izolační vrstvy. Boky a místa, kde může dojít k rychlejšímu přehřátí, jsou vyrobeny z lehkých a vzdušnějších tkanin. Výplň izolující od chladu je umístěna především v přední části a v oblasti ramen, kde dochází k nejčastějším teplotním ztrátám.

Široký výběr bund pro běžecké nadšence v internetovém obchodě

Množství různých střihů a vzorů, ve kterých se bundy na běhání vyrábějí, neprospívá rychlému výběru. Umožňuje však vybrat ideální model. V internetovém obchodě je to mnohem snazší. Na 8a.cz najdete bundy od předních výrobců, jako jsou Dynafit, La Sportiva a Salomon. Ať už jste začátečník, nebo profesionální běžec se smyslem pro detail, v široké nabídce určitě bude perfektní bunda na běhání.