top

Bundy pro běžce

Bundy pro běžce se vyrábějí v mnoha různých stylech a jsou součástí sortimentu mnoha značek. Široká nabídka vzorů a střihů vám umožní najít dokonalý oděv, který bude vyhovovat vašim požadavkům.
93
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 93

na stránce
 1. -25%
  Běžecká bunda Patagonia Houdini Jacket - black

  wish list

 2. -10%
  Bunda On Running Active Jacket - olive

  wish list

 3. -10%
  Dámská bunda On Running Active Jacket - sea

  wish list

 4. -30%
  Běžecká bunda Maloja Beifuss - midnight

  wish list

 5. -31%
  Dámská softshellová bunda Maloja Sennes - glow

  wish list

 6. -38%
  Běžecká bunda Montura Flash Sky Jacket - black/red

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 93

na stránce

Funkční bundy pro běžce jsou nezbytnou součástí sportovního oblečení

Každý, kdo se aktivně pohybuje v nepříznivém počasí, ví, jak důležité je mít správné vrstvy svrchního oblečení. Běžecké bundy byly navrženy tak, aby sloužily jako další prvek vaší běžecké výbavy. Jsou řešením pro dny s nízkými teplotami a zamračeným a deštivým počasím. Jsou ideální, protože jsou navrženy s ohledem na různá, často inovativní technická řešení. Návrháři provádějí podrobnou analýzu procesů, které probíhají v těle při překonávání rychlých vzdáleností, a připravují návrhy, které odpovídají potřebám těla. Různé značky mají různé technologické názvy, ale jejich mechanismus fungování je obvykle velmi podobný.

Běžecké a běžecké bundy

Efektivně fungující běžecké bundy musí být schopné chránit před silným větrem, prudkým deštěm a nízkými teplotami vzduchu. Cílem pánských i dámských modelů je snížit nežádoucí účinky špatného počasí na tělo. Z hlediska funkčnosti a technických parametrů tkanin se návrhy určené ženám výrazně neliší od těch, které by měly zajímat muže. Designéři používají membrány, syntetické nebo přírodní izolace či dodatečné textilní potahy bez ohledu na pohlaví, kterému věnují konkrétní model. Rozdíly lze nalézt ve střihu a designu. Dámské styly jsou obvykle více profilované a zdůrazňují tvar ženské postavy. Zároveň jsou však navrženy tak, aby neomezovaly v pohybu a umožňovaly pohodlné překonávání vzdáleností a volný výkon činností. Často se také vyrábějí v mnoha barvách a mají méně minimalistický design. Není přece žádným tajemstvím, že většina žen si cení funkčnosti stejně jako vizuální přitažlivosti.

Bundy odolné proti dešti a větru pro běžce

Běh na dlouhé vzdálenosti lze absolvovat za stálého počasí, ale může se stát, že budete reagovat na rozmary počasí. Zvláště pokud cestujete na dlouhé vzdálenosti a váš trénink nekončí po několika čtvrthodinách. Když slunce vystřídá chladný vítr a v terénu vás překvapí déšť, řešením je obléknout si model běžecké bundy odolné proti dešti. Modely do každého počasí od mnoha výrobců se vyznačují nejen vysokými technickými parametry, ale jsou také lehké a kompaktní. Jejich uložení do běžeckého batohu by se proto mělo stát zvykem každého běžeckého nadšence, který se vydá do terénu a nechce riskovat promoknutí. Malý batoh snadno najde své místo v přihrádce batohu nebo v kapse brašny u pasu. Když vás zastihne déšť nebo se zvedne vítr, budete moci v okamžiku zareagovat. Pokud jde o tkaniny, nejběžnějším způsobem izolace těla je membrána. Díky tomu do těla nepronikne žádná tekutina ani chlad a zároveň je zajištěna dostatečná prodyšnost.

Izolované modely běžeckých bund pro chladnější dny

V případě deště nebo k ochraně těla před větrem budou dostatečnou ochranou bundy do deště pro běžce. Při nižších teplotách však samotné teplo vytvářené tělem během cvičení nemusí stačit. Pro optimální tepelný komfort se vyplatí použít model běžecké bundy obohacený o izolační vrstvu. Lehká izolace pomáhá udržovat tepelnou rovnováhu během dynamických běhů. Důležité je také rozložení izolace. Boky a místa, kde může dojít k rychlejšímu přehřátí, jsou vyrobeny z lehkých a vzdušnějších tkanin. Chladivě izolační polstrování je umístěno především v přední části a v oblasti ramen, kde dochází k nejčastějším teplotním ztrátám.

Široký výběr bund pro běžecké nadšence v internetovém obchodě

Množství různých střihů a vzorů, ve kterých se běžecké bundy vyrábějí, neprospívá rychlému výběru. Umožňuje však vybrat ideální model. V internetovém obchodě je to mnohem snazší. V 8a.cz najdete zde bundy od předních výrobců, jako jsou Dynafit, La Sportiva a Salomon. Ať už jste začátečník, nebo profesionální běžec se smyslem pro detail, v široké nabídce si vyberete.