top

Péřové spacáky

Péřové spací pytle patří k nejlehčím a nejteplejším typům spacích pytlů. Přírodní husí nebo kachní peří je velmi lehký materiál s výjimečnými izolačními vlastnostmi a vynikající kompresí.
Zobrazení Mřížka Seznam

173 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Turistický spacák Pajak Core 400 (205 cm) - navy

  wish list

 2. -10%
  Péřový spacák Pajak Core 550 (165 cm) - navy

  wish list

 3. -10%
  Turistický spacák Pajak Core 550 (205 cm) - navy

  wish list

 4. -17%
  Péřový spacák Pajak Radical 8Z (205 cm) - red

  wish list

 5. -17%
  Péřový spacák Pajak Radical 12Z (180 cm) - red/red

  wish list

 6. -15%
  Péřový spacák Pajak Core 550 (180 cm) - navy

  wish list

 7. -10%
  Péřový spacák Pajak Core 400 (165 cm) - navy

  wish list

 8. -15%
  Péřový spacák Pajak Core 400 (180 cm) - navy

  wish list

 9. -17%
  Perovy spacák Pajak Radical 4Z (205 cm) - red

  wish list

 10. -15%
  Péřový spacák Pajak Core 950 (205 cm) - navy

  wish list

 11. -25%
  Spací pytel Aura X 300 800 cuin (195 cm) - chilli

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

173 výrobky

na stránce
Vymazat

Různé modely péřových spacáků pro každé roční období

Výrobci provedená impregnace prachového peří umožnila snížit jeho citlivost na vlhkost, takže prachové spacáky s jeho použitím lze používat v širším rozsahu povětrnostních podmínek. Péřové spacáky se vyrábějí v mnoha verzích, které jsou přizpůsobeny extrémně rozdílným teplotám. Často se vyskytují ultralehké letní spacáky, které zabírají minimum místa v turistickém batohu a váží velmi málo. Takové modely nejčastěji vyhledávají zkušení turisté - trekaři, cyklisté a horolezci. Druhým extrémem jsou velmi dobře izolované zimní péřové spacáky - obvykle expediční modely, které se používají při extrémně nízkých teplotách. Díky velkému množství izolace nabízejí tyto modely pohodlný spánek i v silných mrazech na nejvyšších vrcholcích světa. Každý péřový spacák se vyznačuje několika charakteristickými rysy. Spolehlivé zipy YKK, tepelná lišta, ergonomická kapuce a připojený kompresní pytel jsou jen některé z nich.

Kromě toho se modely mohou lišit typem použitého prachového peří a jeho plnivostí. Turistické modely často používají kachní peří, které se dobře osvědčuje ve většině podmínek. Teplé péřové spacáky připravené pro použití v náročných horských podmínkách jsou obvykle plněny husím peřím nejvyšší kvality. Takový péřový spacák nabízí ještě nižší hmotnost a vynikající tepelné vlastnosti. Samotné prachové peří se může lišit svou plnivostí, tedy schopnosti zvětšit svůj objem po vyjmutí z kompresního vaku. Čím vyšší je, tím lehčí může být spacák, aniž by se zhoršily jeho izolační vlastnosti. Její hodnota se obvykle pohybuje mezi 600-900 cuin.

Jaký spacák na zimu?

Péřové spacáky jsou nejlepší volbou do zimních podmínek. Díky fenomenálním vlastnostem přírodní izolace nabízejí vynikající izolační vlastnosti při zachování velmi nízké hmotnosti a případně kompaktních rozměrů po sbalení. Při výběru péřového spacího pytle na zimu bychom měli věnovat zvláštní pozornost teplotám, ve kterých nám zajistí pohodlný spánek. Mezi péřové spacáky Marmot, The North Face, Deuter a dalších známých značek, najdete zde jak modely, které se dobře osvědčí při teplotách těsně pod bodem mrazu, tak modely, které se dobře osvědčí na vysokohorských expedicích v těch největších mrazech.

Jak prát péřový spacák?

Péřové spacáky vyžadují zvláštní pozornost při praní a sušení. V závislosti na modelu je povoleno praní v ruce nebo v pračce. Péřové spacáky nelze ždímat, je to velmi důležité. Na praní spacích pytlů naplněných prachovým peřím se vyplatí používat speciální přípravky. Velmi důležitou fází je také sušení péřového spacáku. Nejlépe se suší v sušičce. Pokud se spacáky suší přírodními metodami, je třeba být velmi opatrný, aby se peří neshlukovalo.

Jaký spacák zvolit - péřový nebo syntetický?

Syntetický spacák je ideální pro turistiku všude tam, kde je vlhko. Díky vysoké odolnosti syntetické izolační vrstvy vůči vlhkosti si dlouho zachovává své izolační vlastnosti. Pokud je pro nás prioritou nízká hmotnost spacáku a co nejmenší rozměry po sbalení, měli bychom zvolit péřový spacák. Přírodní výplň lze velmi silně stlačit a i malé množství prachového peří zaručuje skvělé tepelné podmínky. Z tohoto důvodu se přírodní prachové peří používá ve spacích pytlích pro extrémně nízké teploty.

Péřové spacáky renomovaných značek - pouze v obchodě 8a.cz

V naší nabídce máme mnoho typů péřových spacích pytlů, které dokonale plní svou úlohu. Spací pytle pro zimu i léto, turistické i expediční modely, vyrobené z přírodního nebo impregnovaného prachového peří - každý model má jedinečné vlastnosti, díky kterým optimálně funguje v náročných podmínkách. V našem obchodě jsou zastoupeny přední značky, které se zabývají návrhem a výrobou péřových spacích pytlů, jako jsou: Robens, Małachowski, Pajak, Marmot, The North Face a mnoho dalších, které jsou zárukou nejvyšší kvality výrobků. Všechny poskytují vysoký komfort spánku v horských podmínkách. Stačí je sladit s těmi správnými karimatkami nebo matracemi a zajistíte si pohodlný odpočinek po náročném dni.

Dobrý péřový spacák je ideální pro extrémní expedice i turistiku.