top

Péřové spacáky

Péřové spací pytle patří k nejlehčím a nejteplejším typům spacích pytlů. Přírodní husí nebo kachní peří je velmi lehký materiál s výjimečnými izolačními vlastnostmi a vynikající kompresí.
127
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 127

na stránce
 1. -7%
  Spacák Aura AR 600 700 cuin (195 cm) - petunia

  wish list

 2. -12%
  Spacák Aura Nom 400 800 cuin (195 cm) - chili

  wish list

 3. -9%
  Spacák Aura AR 300 800 cuin (195 cm) - petunia

  wish list

 4. -9%
  Spacák Aura AR 300 700 cuin (195 cm) - teal

  wish list

 5. -9%
  Spacák Aura X 300 800 cuin (180 cm) - chilli

  wish list

 6. -12%
  Péřový spacák Rab Ascent 300 XL (200 cm) - atomic

  wish list

 7. -7%
  Spacák Aura BAZ 1200 800 cuin (195 cm) - chill/bordo

  wish list

 8. -9%
  Spacák Aura BAZ 1000 800 cuin (180 cm) - chill/bordo

  wish list

 9. -9%
  Spacák Aura BAZ 600 700 cuin (195 cm) - lime/green

  wish list

 10. -9%
  Spacák Aura X 600 800 cuin (180 cm) - chilli/black

  wish list

 11. -9%
  Spacák Aura OXY 400 860 cuin (195 cm) - graphite

  wish list

 12. -9%
  Spacák Aura OXY 200 860 cuin (195 cm) - graphite

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 127

na stránce

Různé modely péřových spacích pytlů pro každé roční období

Výrobci provedená impregnace prachového peří umožnila snížit jeho citlivost na vlhkost, takže prachové spací pytle s jeho použitím lze používat v širším rozsahu povětrnostních podmínek. Spací pytle z prachového peří se vyrábějí v mnoha verzích, které jsou přizpůsobeny extrémně rozdílným teplotám. Často se vyskytují ultralehké letní spacáky, které zabírají minimum místa v turistickém batohu a váží velmi málo. Takové modely nejčastěji vyhledávají zkušení turisté - trekaři, cyklisté a horolezci. Druhým extrémem jsou velmi dobře izolované zimní péřové spacáky - obvykle expediční modely, které se používají při extrémně nízkých teplotách. Díky velkému množství izolace nabízejí tyto modely pohodlný spánek i v silných mrazech na nejvyšších vrcholcích světa. Každý péřový spací pytel se vyznačuje několika charakteristickými rysy. Spolehlivé zipy YKK, tepelný pásek, ergonomická kapuce a připojený kompresní pytel jsou jen některé z nich. Kromě toho se modely mohou lišit typem použitého prachového peří a jeho odolností. Použité kachní a husí peří nejvyšší kvality je zárukou vynikajících užitných vlastností jednotlivých modelů.

Jaký spací pytel na zimu?

Spací pytle z prachového peří jsou nejlepší volbou do zimních podmínek. Díky fenomenálním vlastnostem přírodní izolace nabízejí vynikající izolační vlastnosti při zachování velmi nízké hmotnosti a případně kompaktních rozměrů po zabalení. Při výběru péřového spacího pytle na zimu bychom měli věnovat zvláštní pozornost teplotám, ve kterých nám zajistí pohodlný spánek. Mezi Spací pytle Marmot, The North Face, Deuter a dalších známých značek, najdete zde jak modely, které se dobře osvědčí při teplotách těsně pod bodem mrazu, tak modely, které se dobře osvědčí na vysokohorských expedicích v těch největších mrazech.

Jak vyprat péřový spací pytel?

Péřové spací pytle vyžadují zvláštní pozornost při praní a sušení. V závislosti na modelu je povoleno praní v ruce nebo v pračce. Je velmi důležité, aby se spací pytle neotáčely, aby se izolace neshrnula do klubíček. Na praní spacích pytlů naplněných prachovým peřím se vyplatí používat speciální přípravky. Velmi důležitou fází je také sušení péřového spacího pytle. Nejlépe se suší v sušičce. Pokud se spací pytel suší přírodními metodami, je třeba být velmi opatrný, aby se peří nerozpadlo.

Jaký spací pytel zvolit - péřový nebo syntetický?

Syntetický spací pytel je ideální pro turistiku všude tam, kde je vlhko. Díky vysoké odolnosti syntetické izolace vůči vlhkosti si dlouho zachovává své izolační vlastnosti. Pokud je pro nás prioritou nízká hmotnost spacáku a co nejmenší rozměry po sbalení, měli bychom zvolit spacák péřový. Přírodní výplň lze velmi silně stlačit a i malé množství prachového peří zaručuje skvělé tepelné podmínky. Z tohoto důvodu se přírodní prachové peří používá ve spacích pytlích pro extrémně nízké teploty.

Péřové spací pytle renomovaných značek - pouze v obchodě 8a.cz

V naší nabídce máme mnoho typů péřových spacích pytlů, které dokonale plní svou úlohu. Spací pytle pro zimu i léto, turistické i expediční modely, vyrobené z přírodního nebo impregnovaného prachového peří - každý model má jedinečné vlastnosti, díky kterým optimálně funguje v náročných podmínkách. V našem obchodě jsou zastoupeny přední značky, které se zabývají návrhem a výrobou péřových spacích pytlů, jako jsou: Robens, Małachowski, Pajak, Marmot, The North Face a mnoho dalších, které jsou zárukou nejvyšší kvality výrobků. Všechna tato zařízení poskytují vysoký komfort spánku v horských podmínkách. Stačí je sladit s těmi správnými podložkami nebo matracemi a zajistíte si pohodlný odpočinek po náročném dni.