top

Skialpové kalhoty

Skialpinistické kalhoty jsou kategorií zahrnující pánské a dámské modely, ve kterých se budete věnovat lyžování mimo vyšlapané trasy. Návrhy v našem obchodě nabízejí technickou podporu, kterou si zasloužíte.
149
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 149

na stránce
 1. -20%
  Softshellové kalhoty Salewa Comici Pant - black out

  wish list

 2. -20%
  Skialpové kalhoty Salewa Lagorai Pant - electric

  wish list

 3. -20%
  Dámské kalhoty Salewa Comici Pant - black out

  wish list

 4. -20%
  Dámské kalhoty Black Diamond Recon LT Pants - tundra

  wish list

 5. -20%
  Skialpové kalhoty Salewa Sella DST Pants - black out

  wish list

 6. -20%
  Izolované šortky Sensor Infinity Zero Shorts - black

  wish list

 7. -27%
  Skialpové kalhoty La Sportiva Ode Pant - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 149

na stránce

Lyžařské kalhoty - specializované konstrukce

Lyžování mimo sjezdovky vyžaduje výběr pokročilého oblečení s technickými vlastnostmi. Bez ní není možná efektivní a bezpečná expedice. V této funkci jsou kalhoty skitur ideální, protože omezují negativní dopad extrémních povětrnostních podmínek v zimě na horách. Zároveň je třeba zachovat maximální volnost pohybu, která je stejně důležitá při výstupu jako při dynamickém sestupu. V obchodě 8a.cz v obchodě najdete lyže nejlepších značek: Dynafit, La Sportiva, Salewa nebo Arcteryx.

Lyžařské kalhoty - membránová podpora

Když se vydáte na lyže, sníh a nízké teploty jsou vašimi hlavními protivníky. Mohou vést k nebezpečnému nachlazení, které vás může vystavit nepříjemným komplikacím. Proto mají lyžařské kalhoty velmi často podporu nepromokavé membrány. Obvykle se jedná o technologie GORE-TEX®, Dynashell nebo Power-Tex®, které nabízejí technickou podporu. To znamená, že se nemusíte obávat snadného promoknutí, které může vést k podchlazení. Lyžařské kalhoty s membránou i bez membrány jsou často z vnější strany opatřeny úpravou DWR. Jeho vodoodpudivé vlastnosti zajišťují, že kapky vody z materiálu stékají, aniž by do něj pronikly. To výrazně snižuje negativní účinky zimních podmínek na vás. Modely s tímto řešením budou nepostradatelné i na extrémních výletech.

Lyžařské kalhoty - prodyšnost

Lyžařské kalhoty s membránou, ale i klasické modely mají vždy optimální úroveň prodyšnosti. To je způsobeno použitím syntetických materiálů, které zachovávají část přirozené prodyšnosti pokožky. Tím je zajištěno optimální odvádění přebytečné vlhkosti vznikající při námaze. Lyžařské kalhoty s rychleschnoucími vlastnostmi udržují příjemné suché klima kolem pokožky po delší dobu a také zlepšují ochranu proti přehřátí. Tkanina je při tomto úkolu často podporována speciálními větracími otvory. Najdete je v oblasti stehen a jejich úkolem je vytlačovat přebytečný horký vzduch. Tento vzduch vzniká při námaze, což je nejčastěji při náročném stoupání. Díky tomu vám lyžařské kalhoty s tímto řešením poskytnou vysokou úroveň ochrany proti přehřátí, což zvýší efektivitu vašeho úsilí.

Lyžařské kalhoty - odolnost

Extrémní podmínky vyžadují specializovaná řešení. Proto výrobci vyrábějí své kalhoty pro parašutismus s podporou materiálů ze skupiny polyamidů. Tím získáte pevnost celé konstrukce, takže se jen tak nepoškodí. Tím se sníží riziko odření a roztržení látky při dynamických pohybech při seskoku padákem. Kromě toho mají lyžařské kalhoty na nohavicích často podporu z ještě pevnějšího materiálu. Často se jedná o Corduru nebo nylon s velmi hustou vazbou. To znamená, že když se lyže zachytí o nohu, nedojde k jejímu snadnému poškození. Lyžařské kalhoty s takovým řešením se stanou nenahraditelnou oporou v těch nejtěžších zimních podmínkách.

Lyžařské kalhoty - maximální volnost pohybu

Jak při výstupu, tak při dynamickém sestupu je nezbytné zachovat naprostou volnost pohybu. Lyžařské kalhoty jsou vždy střiženy tak, aby nijak neomezovaly rozsah pohybu vašich nohou. To znamená, že se můžete snadno pustit do jakéhokoli druhu skialpinismu. Kromě volnosti pohybu je pro vás stejně důležité i pohodlí.