top

Skialpové kalhoty

Skialpové kalhoty jsou kategorií zahrnující pánské a dámské modely, ve kterých se budete věnovat lyžování mimo vyšlapané trasy. Návrhy v našem obchodě nabízejí technickou podporu, kterou si zasloužíte.
Zobrazení Mřížka Seznam

189 výrobky

na stránce
 1. -31%
  Zateplené kraťasy Ziener Nuran - black

  wish list

 2. -30%
  Softshell kalhoty Ziener Nebil - black/blk

  wish list

 3. -29%
  Softshellové kalhoty Ziener Narak - persian blu

  wish list

 4. -30%
  Softshellové kalhoty Ziener Narak - black/blk

  wish list

 5. -36%
  Skialpové kalhoty Ortovox Berrino Pants - sly fox

  wish list

 6. -45%
  Skialpove kalhoty Arcteryx Rush Bib - graphite

  wish list

 7. -44%
  Dámské kalhoty Marmot Latitude Mountain Pant - black

  wish list

 8. -44%
  Kalhoty Marmot Latitude Mountain Pant - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

189 výrobky

na stránce
Vymazat

Skialpové kalhoty - specializované konstrukce

Lyžování mimo sjezdovky vyžaduje výběr pokročilého oblečení s technickými vlastnostmi. Bez něj není možná efektivní a bezpečná expedice. V této funkci jsou kalhoty na skialpy ideální, protože omezují negativní dopad extrémních povětrnostních podmínek v zimě na horách. Zároveň je třeba zachovat maximální volnost pohybu, která je stejně důležitá při výstupu jako při dynamickém sjezdu. V obchodě 8a.cz najdete skialpové kalhoty nejlepších značek: Dynafit, La Sportiva, Salewa nebo Arcteryx.

Kalhoty na skialpy - membránová podpora

Když se vydáte na skialpy, sníh a nízké teploty jsou vašimi hlavními protivníky. Mohou vést k nebezpečnému prochladnutí, které vás může vystavit nepříjemným komplikacím. Proto mají skialpové kalhoty velmi často podporu nepromokavé membrány. Obvykle se jedná o technologie GORE-TEX®, Dynashell nebo Power-Tex®, které nabízejí technickou podporu. To znamená, že se nemusíte obávat snadného promoknutí, které může vést k prochladnutí. Skialpové kalhoty s membránou i bez membrány jsou často z vnější strany opatřeny úpravou DWR. Její vodoodpudivé vlastnosti zajišťují, že kapky vody z materiálu stékají, aniž by do něj pronikly. To výrazně snižuje negativní účinky zimních podmínek. Modely s tímto řešením budou nepostradatelné i na extrémních výletech.

Skialpové kalhoty - prodyšnost

Skialpové kalhoty s membránou, ale i klasické modely mají vždy optimální úroveň prodyšnosti. To je způsobeno použitím syntetických materiálů, které zachovávají část přirozené prodyšnosti pokožky. Tím je zajištěno optimální odvádění přebytečné vlhkosti vznikající při námaze. Kalhoty na skialpy s rychleschnoucími vlastnostmi udržují příjemné suché klima kolem pokožky po delší dobu a také zlepšují ochranu proti přehřátí. Tkanina je při tomto úkolu často podporována speciálními ventilačními otvory. Najdete je v oblasti stehen a jejich úkolem je vytlačovat přebytečný horký vzduch. Tento vzduch vzniká při námaze, což je nejčastěji při náročném stoupání. Díky tomu vám skialpové kalhoty s tímto řešením poskytnou vysokou úroveň ochrany proti přehřátí, což zvýší efektivitu vašeho úsilí.

Kalhoty na skialp - odolnost

Extrémní podmínky vyžadují specializovaná řešení. Proto výrobci vyrábějí své kalhoty na skialpy s podporou materiálů ze skupiny polyamidů. Tím získáte pevnost celé konstrukce, takže se jen tak nepoškodí. Tím se sníží riziko odření a roztržení látky při dynamických pohybech. Kromě toho mají kalhoty na skialpy na nohavicích často podporu z ještě pevnějšího materiálu. Často se jedná o Corduru nebo nylon s velmi hustou vazbou. To znamená, že když se lyže zachytí o nohavici, nedojde k jejímu snadnému poškození. Kalhoty na skialpy s takovým řešením se stanou nenahraditelnou oporou v těch nejtěžších zimních podmínkách.

Skialpové kalhoty - maximální volnost pohybu

Jak při výstupu, tak při dynamickém sjezdu je nezbytné zachovat naprostou volnost pohybu. Skialpové kalhoty jsou vždy střiženy tak, aby nijak neomezovaly rozsah pohybu vašich nohou. To znamená, že se můžete snadno pustit do jakéhokoli druhu skialpinismu. Kromě svobody pohybu získáte také pohodlí, které je neméně důležité.

Doplněním sady bude bunda na skialpinismus.