top

GORE-TEX C-KNIT

GORE-TEX C-KNIT™ je speciální, na dotek velmi příjemný typ podšívky, který se používá v oděvech GORE-TEX® Products, aby poskytoval výjimečné pohodlí a lepší odvod vlhkosti.
48
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

48 položek

na stránce
 1. -30%
  Skialpová bunda Patagonia Ascensionist Jacket - black

  wish list

 2. -22%
  Bunda GORE-TEX Marmot Huntley Jacket - stargazer/blue

  wish list

 3. -18%
  Kalhoty GORE-TEX Marmot Huntley Bib - stargazer

  wish list

 4. -13%
  Bunda skialpova dámská Dynafit Radical 2 GTX Jacket

  wish list

 5. -30%
  Kalhoty GORE-TEX Marmot Huntley Bib - black

  wish list

 6. -13%
  Bunda mikina Dynafit Free GORE-TEX Jacket - alloy

  wish list

 7. -30%
  Běžecká bunda Arcteryx Norvan LT Hoody - wildchild

  wish list

 8. -8%
  Kalhoty GORE-TEX Arcteryx Beta Pant - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

48 položek

na stránce

Výrobky GORE-TEX® s technologií C-KNIT™

Čím je GORE-TEX C-KNIT™ tak výjimečný? Má speciální konstrukci: je "pletená" ve volné vazbě, která na jedné straně dokonale přilne k membráně (ve formě třívrstvého laminátu) a spolupracuje s ní, na druhé straně ponechává mezi tenkými vlákny velký prostor. Díky uspořádání vláken jsou mimořádně účinná při odvádění vlhkosti od pokožky, zatímco struktura vazby umožňuje rychlejší únik molekul potu. Všechny prvky třívrstvého laminátu - vnější tkanina, membrána a podšívka GORE-TEX C-KNIT™ - spolu hladce spolupracují a jsou neuvěřitelně měkké, lehké a pohodlné. Celkové provedení zůstává velmi odolné; vhodné na trekking nebo turistiku s batohem. GORE-TEX C-KNIT™ je jedním z nejpokročilejších řešení pro lidi, kteří potřebují oděv, který je odolný, ale zároveň vysoce prodyšný a lehký.

Výhody

Měkkost: třívrstvá konstrukce dobře chrání membránu před poškozením, přesto zůstává neuvěřitelně příjemná na dotek, měkká a jemná.... klid. V porovnání s běžnými 3L lamináty bundy GORE-TEX C-KNIT™ výrazně méně šustí.

Lepší prodyšnost: speciální konstrukce podšívky zaručuje účinný odvod vlhkosti od pokožky. Úroveň prodyšnosti je až o 15 % vyšší než u třívrstvých laminátů GORE-TEX® Products s klasickou trikotovou vazbou.

Lehké: Oděvy vyrobené s technologií GORE-TEX C-KNIT™ jsou až o 10 % lehčí než podobné výrobky s třívrstvými lamináty GORE-TEX® Products. Zůstává stejně odolný a méně objemný.

Je C-KNIT™ jiná membrána?

Absolutně ne! Výrobky označené C-KNIT™ backer technology používají stejnou membránu jako celá řada výrobků GORE-TEX®, extrémně tenkou vrstvu expandovaného polytetrafluorethylenu (ePTFE). Má více než 9 miliard pórů na čtvereční palec. Tyto póry - asi 20 000 krát menší než kapka vody, ale 700 krát větší než molekula vodní páry - znemožňují průnik deště membránou GORE-TEX®, ale molekuly páry (potu) mohou snadno projít. To, co je odlišuje od řady bund a kalhot GORE-TEX® Products, je výhradně měkká, na dotek příjemná a odborně utkaná nová struktura vláken podšívky.

GORE-TEX C-KNIT™ se dodává pouze ve verzi 3L laminát, kde jsou všechny tři vrstvy (lícová tkanina, membrána GORE-TEX® a výše zmíněná pletená podšívka) trvale spojeny dohromady. Vrstva GORE-TEX C-KNIT™ má velmi hladkou strukturu, je měkká a příjemná na dotek a velmi snadno se "nasouká" do rukávů nebo nohavic bez ohledu na to, jaký typ oděvu již máte na sobě. Celá bunda je lehká, sbalitelná a při nošení prakticky nešustí.