top

Dámské trekingové ponožky

Dámské trekové ponožky poskytují ochranu nohy před odřeninami a starají se o prodyšnost. Jsou vyrobeny z různých materiálů, které jsou ideální pro horskou turistiku.
Zobrazení Mřížka Seznam

10 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

10 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské trekové ponožky - zateplení vhodné do různých podmínek

U nohou se velmi často nejrychleji objevují pocity prochladnutí nebo přehřátí. Proto je tak důležité vybrat si ponožky, které budou dobře fungovat při převládající teplotě. Dámské trekové ponožky, které se doporučují pro chladné zimní dny, jsou modely, které často používají merino vlnu ve velkém množství. Kombinuje vysoké izolační parametry a díky termoregulačním vlastnostem zabraňuje pocitu přehřátí. Díky tomu můžete pohodlně podnikat další kroky na cestě k vrcholu. Další výhodou tohoto přírodního vlákna je jeho schopnost zpomalovat tvorbu nepříjemných pachů. To je způsobeno jeho schopností snižovat rychlost růstu bakterií. Náš internetový obchod nabízí také modely pro mírné teploty a opravdu teplé dny. Jsou rovněž vyrobeny z merino vlny, ale mají nižší gramáž. Některé modely jsou také založeny na syntetických vláknech, která zajišťují dobrou prodyšnost a zvýšenou odolnost.

Dámské trekové ponožky jsou pohodlné na nošení

Trekové ponožky jsou pohodlné také díky tomu, že jsou vyrobeny ze správné kombinace materiálů. Struktura jejich vláken je příjemná při styku s pokožkou, což se projevuje sníženým rizikem podráždění. Pohodlí při nošení ponožek je také důsledkem použití plochých švů a omezení počtu švů. Díky tomu nedochází k tvorbě otlaků při postupných krocích. Dámské trekové ponožky mají také takový střih, který se dokonale přizpůsobí profilu ženského chodidla. Elastanová vlákna nebo Lycra jsou také zodpovědná za stabilní podporu modelů. Jsou pružné, což zajišťuje dobrou přilnavost k chodidlu a lýtku. Ponožky se tak při efektivním zdolávání stezek nesesouvají.

Ponožky pro ženy - různé konstrukce

Široká nabídka obchodu zahrnuje dlouhé, podkolenky, polokrátké a krátké modely. Můžete si tedy vybrat takový, který se bude hodit k vaší obuvi. Tímto způsobem zajistíte nejlepší možnou ochranu před odřeninami kůže, které mohou pohorky způsobit. Když se před nimi ochráníte, uděláte pohodlně další krok na cestě na vrchol. Konstrukce některých ponožek byla doplněna membránou. Tento typ modelu má také pozitivní vliv na pohodlí na túře. Chrání před vniknutím molekul vody do oblasti nohou. Vyplatí se mít je v batohu pro případ náhlého zhoršení počasí. Panely některých ponožek jsou vyrobeny z nylonu. Zpevňuje citlivé části, aby se rychle neopotřebovávaly.

Dámské trekové ponožky a styl

Dámské trekové ponožky se od pánských modelů často liší stylem. Vybrané barvy a vzory lépe vyhovují vkusu milovnic poznávání horských stezek. V nabídce jsou modely v tónovaném provedení i různobarevné. V obchodě najdete různé modely, takže si můžete vybrat ten, který vám vyhovuje z hlediska designu. Můžete si tak vybrat ponožky, které budou ladit s vaším horským stylem. Pokud hledáte pánské trekové ponožky, ty také najdete na 8a.cz.