top

GORE-TEX Extended Comfort Footwear

Boty GORE-TEX® Extended Comfort jsou určeny pro intenzivní terénní aktivity, zejména pro použití v teplejších ročních obdobích nebo pro lidi, kteří se hodně potí. Poskytuje vysokou nepromokavost a maximální prodyšnost!
Zobrazení Mřížka Seznam

477 výrobky

na stránce
 1. -29%
  Trekingová obuv Lowa Vigo GTX - black/blue

  wish list

 2. -32%
  Trekingové boty Garmont Tower Trek GTX - green

  wish list

 3. -33%
  Trekingové boty Garmont Syncro Light Plus GTX - brown

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

477 výrobky

na stránce
Vymazat

Boty GORE-TEX® Extended Comfort

Obuv s membránou americké značky Gore poskytuje maximální ochranu proti vodě. U modelů označených přívlastkem Extended Comfort Footwear je membrána zbavena tepelně izolační vrstvy. Díky tomu poskytuje optimální podmínky pro chodidlo i v situacích zvýšeného pocení: při vysokých teplotách nebo při intenzivní námaze. Použití termoaktivní podšívky uvnitř boty umožňuje velmi rychlý únik vlhkosti vylučované potními žlázami ven. To vše samozřejmě s vynikající ochranou proti vniknutí vody. Technologie GORE-TEX® Extended Comfort se nejčastěji používá v obuvi určené pro teplejší roční období, zejména v turistických a běžeckých modelech i pro každodenní použití.

Výhody: Ochrana proti dešti - Fantastická prodyšnost - Naprosté pohodlí

Membrána GORE-TEX® je vysoce nepromokavá a zabraňuje pronikání vody do bot. Díky propracované konstrukci bota také účinně odvádí vlhkost a poskytuje příjemný pocit sucha. Bota s membránou GORE-TEX® Extended Comfort vám zajistí pohodlí po celý den, ať už se věnujete jakékoliv aktivitě a v jakékoliv teplotě.

Membránová struktura

Obuv GORE-TEX® Extended Comfort využívá inovativní anatomicky všitou konstrukci botičky, která se nachází těsně pod látkou svršku. Bota se skládá ze tří vrstev, které tvoří bezešvý laminát: membrány GORE-TEX®, ochranné síťoviny a vnitřní podšívky. Membránu tedy neuvidíte zvenku (je schovaná pod kůží boty) ani zevnitř - ale všimnete si podšívky, která je nedílnou součástí celého systému, dokonale odvádí vlhkost od nohy a předává ji další vrstvě, aby se mohla případně odpařit.

Každá obuv s označením GORE-TEX® Performance Comfort používá bez ohledu na konstrukci stejnou membránu, extrémně tenkou vrstvu expandovaného polytetrafluorethylenu (ePTFE). Má více než 9 miliard pórů na čtvereční palec. Tyto póry - asi 20 000krát menší než kapka vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry - znemožňují průnik deště membránou GORE-TEX®, ale molekuly vodní páry (potu) mohou snadno projít.