top

Lezecké oblečení

Lezecké oblečení znamená maximální pohodlí na skále i na panelu. Zvolte si neomezenou svobodu při každém pohybu.
860
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 860

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 860

na stránce

lezecké oblečení - speciální vlastnosti

Lezecké oblečení se vyznačuje několika vlastnostmi, které jsou často na první pohled zcela nepřehlédnutelné. Nejdůležitější z nich je bezpochyby střih. Bez ohledu na to, zda jde o kalhoty, halenku nebo tričko, musí poskytovat správnou volnost pohybu. Speciálně tvarované rukávy u svršků a další látkové panely v rozkroku a na kolenou kalhot jsou navrženy tak, aby byla zajištěna maximální volnost pohybu. Díky tomu lezecký oděv nepřekáží ani při těch nejprudších slaněních. Horolezecké kalhoty se dobře kombinují se sedacím úvazkem a lezeckou obuví Alternativou k použití dalších látkových vložek jsou oděvy zhotovené z látek s extrémně pružnými vlastnostmi. Díky tomu oděv kopíruje tělo uživatele.

Materiály používané při výrobě horolezeckého oblečení

Značkové lezecké oblečení se nejčastěji vyrábí z bavlny. Poskytuje velkou odolnost a zároveň velmi pohodlné podmínky na stěně. Většina společností, které si uvědomují dopad výroby oděvů na životní prostředí, se v současnosti obrací k organické bavlně. Pěstuje se s menším množstvím vody a bez mnoha chemikálií a hnojiv, takže je výrazně šetrnější k životnímu prostředí.

Silné horolezecké oblečení - klíč k úspěchu

Oblečení pro horolezectví je vyráběno s ohledem na častý kontakt se skalami nebo chopy na panelu. Proto se na něm objevují další výztuhy nebo se jednoduše používají silnější materiály. Když si vyberete lezecké oblečení, můžete si být jisti, že bude perfektní pro trénink na panelu i letní výlety do skal, a přitom zůstane plně funkční a bude skvěle vypadat.