top

Dámské softshellové bundy

Dámské softshellové bundy jsou univerzálním doplňkem vašeho horského šatníku pro přechodné dny a začátek zimy. Vyhnete se tak chladivému účinku větru, což na trase oceníte.
Zobrazení Mřížka Seznam

105 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Dámská péřová bunda Arcteryx Alpha Parka - black

  wish list

 2. -31%
  Dámská běžecká bunda Maloja Sennes - midnight

  wish list

 3. -31%
  Dámská cyklistická bunda Maloja Stufels - rosewood

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

105 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské softshellové bundy pro různé horské úkoly

Dámské softshellové bundy se dělí na dva typy konstrukcí - ty, které jsou střihem podobné mikinám a bundám. Ať už si vyberete jakýkoli model, vězte, že dostanete potřebnou podporu, bez které není možné efektivně naplnit vaše horské plány v přechodném období. Dámské softshellové bundy lze nosit při různých aktivitách, od klasického trekingu přes rekreační turistiku, horský běh až po horolezectví. Díky tomu najde každá aktivní žena v obchodě 8a.cz perfektní softshellovou bundu pro sebe. Prohlédněte si také pánské softshellové bundy.

Zastavte vítr! Oblečte si dámskou softshellovou bundu!

V modelech nabízených v našem obchodě najdete konstrukce využívající různá softshellová řešení. Některé dámské softshellové bundy jsou vybaveny vlastními řešeními značky, zatímco jiné jsou podpořeny technologií GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology. Bez ohledu na to, co používáte, se setkáte s hodnotou propustnosti větru CFM. Například tradiční fleecové oblečení má propustnost větru 200 CFM, takže vůbec nechrání před větrem. Značkové softshellové bundy mají větrnou propustnost mezi 6 a 40 CFM. Technologie GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology má větropropustnost 0 CFM. Dámská softshellová bunda vyrobená z tohoto materiálu vůbec nepropouští vítr. Ať už si vyberete kterékoli z řešení nabízených obchodem 8a.cz, získáte účinnou ochranu před chladivými účinky větru. Jiná hodnota CFM bude důležitá pro víkendovou túru, jiná pro běh a jiná pro lezení na skalách. Výběr softshellové bundy se vždy řídí aktivitou, kterou právě děláte, abyste získali maximální podporu.

Dámské softshellové bundy nabízejí skvělou prodyšnost

Membrány v softshellových konstrukcích nejsou nepromokavé, ale poskytují schopnost částečně zachovat prodyšnost pokožky. To znamená, že přebytečná vlhkost, která vzniká během cvičení, se účinně odpařuje. Tím se sníží riziko přehřátí a usnadní se udržení příjemného suchého klimatu kolem pokožky po delší dobu. Díky tomu se dámské softshellové bundy osvědčily jako ideální řešení pro horské aktivity. To je způsobeno tím, že vám umožní udržet vyvážené tepelné hospodářství těla. Díky tomu získáte ochranu proti přehřátí i přechlazení. Umožní vám také využít mezivrstvu vašeho horského oblečení, protože softshellová bunda z ní zachytí vlhkost.

V dámských softshellových bundách zažijete maximální volnost pohybu

Vzhledem k univerzálnímu horskému účelu těchto konstrukcí je třeba zajistit, abyste si zachovali maximální volnost. Bez ní, jak víme, nelze efektivně lézt, běhat ani pochodovat desítky kilometrů. Dámské softshellové bundy mají vždy pohodlný střih, který neklade odpor při horizontálním ani vertikálním pohybu. To je obvykle podpořeno přídavkem elastanu a dvousměrnou nebo čtyřsměrnou strečovou konstrukcí tkaniny. To znamená, že dámské bundy vám umožní efektivně používat trekingové nebo běžecké hole a snadněji dosáhnout dalších skalních chytů.

Dámské softshellové bundy s nepromokavou úpravou

Ačkoli dámské softshellové bundy nejsou nepromokavé, často jsou opatřeny vodoodpudivou úpravou. Obvykle se jedná o úpravu DWR, jejíž vodoodpudivé vlastnosti se osvědčí při přeháňkách. To znamená, že dámské softshellové bundy s technologií DWR mají pomalejší rychlost promokání. To znamená, že můžete pokračovat ve svých aktivitách i za mírnějšího deště.

Často kladené otázky

Dámská softshellová bunda s nepromokavou úpravou nebo bez ní

Ačkoli hlavní funkcí dámských softshellových bund není ochrana před deštěm, mnohé z nich jsou zakončeny impregnací vnější tkaniny. Tkanina tak nasákne mnohem pomaleji, což se dobře osvědčuje v proměnlivých horských podmínkách. Když nás potkají přeháňky, můžeme hledat úkryt v pohodlnějších podmínkách. Nepromokavost sice nechrání před dlouhodobými srážkami, ale zajišťuje, že softshellová bunda při dočasném dešti tak rychle nepromokne. Dámské nepromokavé softshellové bundy jsou nejlepší volbou pro chladnější části roku, kdy může být počasí obzvlášť vrtkavé. U lehkých letních modelů je voděodolná úprava méně důležitá.

Jak vybrat dámskou softshellovou bundu?

Při výběru dámské softshellové bundy se musíme rozhodnout podle několika vlastností. Především, zda by softshellová bunda měla mít membránu, nebo ne. Membrána obvykle poskytuje plnou ochranu proti větru, takže se přes materiál nedostane žádný poryv. Na druhou stranu softshellové bundy bez membrány nabízejí vyšší prodyšnost. Za druhé je třeba zvolit tloušťku softshellové bundy. Nejtenčí budou dobře fungovat při vyšších teplotách. Silné softshellové bundy s měkkou podšívkou jsou skvělou volbou do chladného zimního počasí. Za třetí, musíte vědět, k jaké činnosti budete softshellovou bundu používat. Většina modelů se hodí na trekking, ale na lezení nebo lyžování jsou lepší specializované modely.

Jakou dámskou softshellovou bundu vybrat do hor?

Horská softshellová bunda by se měla vyznačovat především maximální funkčností. Stojí za to věnovat pozornost střihu. Měla by být optimálně přizpůsobena siluetě, aby nepřekážela při pohybu v obtížném terénu. Zároveň by dámská softshellová bunda měla nabízet maximální volnost pohybu. K tomu často napomáhá použití pružných materiálů. Stojí za to věnovat pozornost umístění kapes. Pokud jsou umístěny o něco výše, lze je snadno používat i se zapnutým bederním pásem batohu. Důležitým prvkem softshellové bundy v horách jsou také kapuce a vysoké límce. Ty poskytují lepší ochranu před mrazivým větrem.