top

Bundy na kolo

Motorkářské bundy jsou modely připravené speciálně pro fanoušky cyklistiky. V naší nabídce najdete cyklistické bundy do větru, deště a mrazu, které vám poskytnou pohodlí a ochranu před nepřízní počasí. Podívejte se, kolik pohodlí poskytuje dobrá cyklistická bunda!
34
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

34 položek

na stránce
 1. -21%
  Cyklistická bunda Dynafit Ride 3L Jacket - dawn

  wish list

 2. -10%
  Nepromokavá bunda Five Ten Rain Jkt - black/black

  wish list

 3. -31%
  Bunda na kolo ION Logo Wind - black

  wish list

 4. -28%
  Hybridní bunda Maloja Fichte - glow multi

  wish list

 5. -30%
  Běžecká bunda Maloja Beifuss - midnight

  wish list

 6. -28%
  Cyklistická bunda Maloja Ischi - midnight multi

  wish list

 7. -35%
  Softshellová bunda Maloja Ischi - glow

  wish list

 8. -35%
  Softshellová bunda Maloja Buron - moss

  wish list

 9. -28%
  Dámská softshellová bunda Maloja Sennes - glow

  wish list

 10. -28%
  Dámská cyklistická bunda Maloja Stufels - rosewood

  wish list

 11. -32%
  Bunda GORE-TEX Maloja Spih NOS - moonless

  wish list

 12. -29%
  Hybridní bunda Maloja Fichte - moonless multi

  wish list

 13. -29%
  Hybridní bunda Maloja Fichte - moss

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

34 položek

na stránce

Cyklistické bundy pro maximální pohodlí

Proč si kupovat speciální cyklistickou bundu, když už máte v šatníku turistickou nebo horskou bundu? Odpověd je velmi jednoduchá - jízda na kole klade zcela jiné nároky než pěší turistika nebo horolezectví v horách. Pouze specializované oděvy na kolo Cyklistické bundy jsou navrženy tak, aby poskytovaly přirozenou polohu za volantem, volnost pohybu a ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Díky všem těmto prvkům se dobré cyklistické bundy výrazně liší od ostatních modelů.

Bundy na kolo musí mít střih, který je vhodně přizpůsoben šikmé postavě jezdce. To je patrné zejména u silničních bund, o něco méně u modelů MTB. Cyklistické bundy by také měly mít vhodný střih rukávů, aby paže natažené dopředu měly plnou volnost pohybu a bunda zbytečně nenamáhala. Samotné rukávy musí být také o něco delší, aby se příliš nevyhrnovaly a neodhalovaly zápěstí. Skloněná poloha má za následek také prvek charakteristický pro téměř každou cyklistickou bundu. Jedná se o prodloužená záda. Je navržena tak, aby lépe chránila před chladem, i když se hodně předkloníte. Protože se cyklistická bunda nosí hlavně při jízdě, je téměř každý model vybaven mnoha reflexními prvky, které dále zvyšují naši viditelnost za špatných povětrnostních podmínek a po setmění.

Jaká je nejlepší bunda na kolo?

Neexistuje dokonalá cyklistická bunda. Každý cyklista by měl mít ve svém šatníku alespoň 2-3 modely, které budou přizpůsobeny různým podmínkám. Každá z nich poskytuje vysoký komfort v jiném ročním období a za jiných povětrnostních podmínek. Jako absolutní minimum se jeví alespoň dvě cyklistické bundy - jedna větruvzdorná a jedna odolná proti dešti. Pokud však budeme jezdit na kole celoročně, bez ohledu na počasí, jistě rychle zjistíme, že několik dalších možností výrazně zvýší komfort a potěšení z jízdy.

Na letních výletech, kdy jsou večery chladné, je nejlepší volbou lehká, prodyšná cyklistická bunda, která poskytuje jen základní izolaci. Obvykle se jedná o velmi tenké cyklistické bundy, u kterých je prioritou odvádění zahřátého a vlhkého vzduchu od těla. V přechodných ročních obdobích budou naopak optimální protivětrné cyklistické bundy, které dokonale ochrání tělo před rychlým ochlazením. Tyto typy bund jsou ideální pro jakýkoli typ kola, a dokonce jsou nezbytné pro silniční cyklisty. Rychlý pohyb v chladném větru může tělo v mžiku ochladit. Před tímto nebezpečným jevem nás ochrání i lehká cyklistická větrovka, která zastaví silné poryvy větru, a zajistí správný tepelný komfort. V zimě budou potřeba úplně jiné cyklistické bundy. Měly by poskytovat dostatečnou prodyšnost, ale zároveň musí chránit trup a paže před nízkými teplotami. Při jízdě na kole je horní část těla vystavena rychlému ochlazování, takže správné oblečení je klíčem k tomu, abyste si zachovali pohodlí.

Celoročně užitečná je také bunda do deště na kolo Není nic horšího, než když při jízdě na kole úplně zmoknete. Vhodně zvolený model s membránou nás dokonale ochrání před srážkami a zároveň umožní únik přebytečné vlhkosti vzniklé při námaze. Velmi oblíbenou volbou v této kategorii je bunda na kolo GORE-TEX® Vysoce kvalitní membrány této značky nabízejí vynikající výkon a modely jimi vybavené jsou považovány za jedny z nejlepších cyklistických bund na trhu. Mnoho lidí se také ptá, zda je lepší cyklistická bunda s kapucí nebo bez ní. Většina výrobců tento prvek vynechává, protože většinou nosíme přilba na kolo a kukla pod ní by byla velmi nepohodlná. Samozřejmě, pokud nám na tomto doplňku opravdu záleží, můžeme najít i modely, které jsou jím vybaveny.

Podívejte se na cyklistické bundy online v obchodě 8a.cz

V našem internetovém obchodě nabízíme bundy na kolo špičkových značek. Mezi nimi jsou modely připravené pro všechna roční období. Ať už jezdíte v dešti, sněhu nebo vichřici, mezi dostupnými modely najdete cyklistické bundy, které vás před těmito podmínkami dokonale ochrání. Cyklistické bundy pro MTB kola, ale i pro cyklistické výlety a expedice nebo pro každodenní dojíždění do práce na kole. Prohlédněte si dostupné bundičky na kolo a užijte si pohodlí při zdolávání kilometrů na dvou kolech.