top

Enduro helmy

MTB / Enduro helmy jsou speciálně navrženy pro všechny milovníky horských stezek a cest. Od lehkých MTB helem až po poněkud robustnější enduro helmy. Široká nabídka modelů předních značek!
Zobrazení Mřížka Seznam

28 výrobky

 1. -30%
  Helma na kolo Uvex Finale 2.0 - black matt

  wish list

 2. -30%
  Helma na kolo Uvex Finale 2.0 - plum matt

  wish list

 3. -30%
  Enduro helma Uvex HLMT 10 - black/grey matt

  wish list

 4. -35%
  Přilba MTB Smith Convoy MIPS - black

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

28 výrobky

Vymazat

MTB enduro helmy - nepostradatelné na horských stezkách

Všichni milovníci terénní a horské cyklistiky dobře vědí, jak důležitá je dobrá MTB helma. Při pádu ochrání naši hlavu. Žádný zkušený cyklista se bez ní na stezku nevydá. MTB a enduro helmy musí kombinovat několik vlastností. Za prvé by měly poskytovat účinnou ochranu v případě pádu. Toho se dosahuje pomocí stále novějších technologických řešení, která umožňují minimalizovat účinky nárazu. Za druhé, každá helma na horské kolo musí být relativně lehká. Příliš velká váha na hlavě se projeví silnou únavou krčních svalů po každém delším výletu. Těžká helma znamená velké nepohodlí při sjezdech, kdy dochází ke značnému namáhání. Za třetí, MTB helmy by měly nabízet dobrou ventilaci. V horách všechny metry, které ujedete dolů, budete muset nakonec dohnat na kopci. Není nic horšího než únavný výstup v horkém dni se špatně větranou přilbou na hlavě.

Jakou helmu - MTB nebo enduro?

Přestože se hranice mezi MTB a enduro helmami stále více stírají, ve většině případů lze už podle vzhledu přilby poznat, co měli její návrháři na mysli. Klasické MTB helmy se obvykle vyznačují mnohem lehčí konstrukcí. Jejich konstrukce se zaměřuje na dosažení velmi účinného větrání a co nejnižší hmotnosti. Tyto prvky jsou nezbytné při překonávání různorodého terénu. Při častém stoupání do kopce je pro pohodlí nezbytné dostatečné proudění vzduchu. Proto má téměř každá MTB helma velké větrací otvory a otevřenou konstrukci. Enduro helmy se naopak zaměřují na to, aby poskytovaly o něco větší ochranu v případě pádu. Obvykle mají plnější konstrukci, zejména v zadní části, takže v případě pádu stále účinně chrání týlní oblast. MTB enduro helmy se velmi často dodávají ve verzi s hledím. Je to pohodlné řešení na stezku, které poskytuje skvělou ochranu před oslnivým sluncem.

Co si nakonec vybrat? Vše záleží na vašem stylu jízdy. Čím více kopců a rovinatých, silných úseků během našich výletů nebo tréninků, tím lepší bude lehká MTB helma. Čím více dáváme přednost rychlým sjezdům, tím více bychom měli zvolit enduro helmu. Je ideální pro klikaté cesty plné kamenů a kořenů. V případě extrémních sjezdů bychom samozřejmě měli zvážit, zda by pro nás nebyla lepší volbou sjezdová helma.

Enduro helmy si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme MTB enduro helmy nejznámějších značek, třeba POC nebo Smith. Zaručují nejen nejvyšší kvalitu, ale také nejnovější technologická řešení. To má přímý vliv na bezpečnost i komfort používání. Ti nejzkušenější nadšenci horské cyklistiky dobře vědí, že dobrá helma na MTB nebo enduro kola je základem každého výletu, ať už se chystáme na celodenní výlet po různorodé trase, nebo hodláme absolvovat jen několik rychlých sjezdů po singltrecích.