top

MTB / Enduro přilby

MTB / Enduro helmy jsou speciálně navrženy pro všechny milovníky horských stezek a cest. Od lehkých MTB přileb až po poněkud robustnější enduro cyklistické přilby. Široká nabídka modelů předních značek!
Zobrazení Mřížka Seznam

35 výrobky

na stránce
 1. -30%
  Přilba MTB Smith Convoy MIPS - spruce

  wish list

 2. -25%
  Přilba pro enduro kola ION Traze Amp Mips - black

  wish list

 3. -30%
  Přilba MTB Smith Engage MIPS - matte cinder

  wish list

 4. -30%
  Přilba MTB Smith Convoy MIPS - black

  wish list

 5. -34%
  Cyklistická přilba POC Tectal - jade green matt

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

35 výrobky

na stránce
Vymazat

MTB enduro přilby - nepostradatelné na horských stezkách

Všichni milovníci terénní a horské cyklistiky dobře vědí, jak důležitá je dobrá MTB přilba. Při pádu ochrání naši hlavu. Žádný zkušený cyklista se bez ní na stezku nevydá. MTB a enduro přilby musí kombinovat několik vlastností. Za prvé by měly poskytovat účinnou ochranu v případě pádu. Toho se dosahuje pomocí stále novějších technologických řešení, která umožňují minimalizovat účinky nárazu. Za druhé, každá přilba na horské kolo musí být relativně lehká. Příliš velká váha na hlavě se projeví silnou únavou krčních svalů po každém delším výletu. Těžká přilba znamená velké nepohodlí při sjezdech, kdy dochází ke značnému namáhání. Za třetí, cyklistické přilby MTB by měly nabízet dobrou ventilaci. V horách všechny metry, které ujedete dolů, budete muset nakonec dohnat na kopci. Není nic horšího než únavný výstup v horkém dni se špatně větranou přilbou na hlavě.

Jakou přilbu - MTB nebo enduro?

Přestože se hranice mezi MTB a enduro přilbami stále více stírají, ve většině případů lze už podle vzhledu přilby poznat, co měli její návrháři na mysli. Klasické MTB přilby se obvykle vyznačují mnohem lehčí konstrukcí. Jejich konstrukce se zaměřuje na dosažení velmi účinného větrání a co nejnižší hmotnosti. Tyto prvky jsou nezbytné při překonávání různorodého terénu. Při častém stoupání do kopce je pro pohodlí nezbytné dostatečné proudění vzduchu. Proto má téměř každá MTB přilba velké větrací otvory a otevřenou konstrukci. Enduro přilby se naopak zaměřují na to, aby poskytovaly o něco větší ochranu v případě pádu. Obvykle mají plnější konstrukci, zejména v zadní části, takže v případě pádu stále účinně chrání týlní oblast. MTB enduro přilby se velmi často dodávají ve verzi s hledím. Je to pohodlné řešení na stezku, které poskytuje skvělou ochranu před oslnivým sluncem.

Co si nakonec vybrat? Vše záleží na vašem stylu jízdy. Čím více kopců a rovinatých, silných úseků během našich výletů nebo tréninků, tím lepší bude lehká MTB přilba. Čím více dáváme přednost rychlým sjezdům, tím více bychom měli zvolit enduro přilbu. Je ideální pro klikaté cesty plné kamenů a kořenů. V případě extrémních sjezdů bychom samozřejmě měli zvážit, zda by pro nás nebyla lepší volbou sjezdová helma.

Přilbu na horské kolo si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme MTB enduro přilby nejznámějších značek. Zaručují nejen nejvyšší kvalitu, ale také nejnovější technologická řešení. To má přímý vliv na bezpečnost i komfort používání. Ti nejzkušenější nadšenci horské cyklistiky dobře vědí, že dobrá přilba na MTB nebo enduro kola je základem každého výletu, ať už se chystáme na celodenní výlet po různorodé trase, nebo hodláme absolvovat jen několik rychlých sjezdů po singltrecích.