top

Ferratové úvazky

Sedací úvazky Via ferrata jsou modely konstruované speciálně pro lidi, kteří lezou po železných cestách v horách. Takový postroj by měl být lehký a nastavitelný.
Zobrazení Mřížka Seznam

35 výrobky

na stránce
 1. -35%
  Lezecký úvazek Ocun Neon 3 - pink

  wish list

 2. -10%
  Dámský horolezecký úvazek Ocun Neon 3 - pink

  wish list

 3. -10%
  Sada Via Ferrata Ocun Via Ferrata Twist Set - grey

  wish list

 4. -25%
  Lezecký úvazek Via Ferrata Edelrid J-Star - green

  wish list

 5. -35%
  Lezecký úvazek Ocun Neon 3 - orange -2018

  wish list

 6. -15%
  Lezecký úvazek Black Diamond Technician - storm blue

  wish list

 7. -24%
  Lezecký úvazek Petzl Sama - gray
  Lezecký úvazek Petzl Sama - gray
  1 953 Kč 2 571 Kč

  wish list

 8. -28%
  Lezecký úvazek Edelrid Jay III - green pepper

  wish list

 9. -10%
  Lezecký úvazek Ocun Twist - green

  wish list

 10. -10%
  Lezecký úvazek Ocun Twist - grey

  wish list

 11. -10%
  Lezecký úvazek Ocun Twist Tech - marine

  wish list

 12. -10%
  Lezecký úvazek Climbing Technology Quarzo - green

  wish list

 13. -10%
  Lezecký úvazek Climbing Technology Dedalo - blue

  wish list

 14. -10%
  Lezecký úvazek Ocun Twist Quattro - blue

  wish list

 15. -32%
  Lezecký úvazek Black Diamond Big Gun - tequila gold

  wish list

 16. -10%
  Lezecký úvazek Ocun Neon - green
  Lezecký úvazek Ocun Neon - green
  1 653 Kč 1 837 Kč

  wish list

 17. -10%
  Lezecký úvazek Ocun Neon 3 - orange

  wish list

 18. -10%
  Lezecký úvazek Ocun WeBee 3 - green

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

35 výrobky

na stránce
Vymazat

Ferratové úvazky - nízká hmotnost

Ferratové úvazky by se měly vyznačovat nízkou hmotností a kompaktními rozměry po sbalení. Sortiment našeho outdoorového obchodu 8a.cz zahrnuje modely, které tato očekávání splňují. Často přibalujeme sedací úvazek k batohu na dobu, kdy se blížíme k začátku zajištěné cesty tzv. via ferraty. Pak je pro nás obzvláště důležité snížit přepravované kilogramy, protože kromě sady zajišťující základní bezpečnost je nutné vzít několik dalších prvků. Kromě sedacího úvazku stojí za zvážení také výběr vhodného via ferratové brzdy s tlumičem pádů. S úvazkem ji lze snadno a rychle spojit pomocí uzlu, kterému se běžně říká liščí smyčka. Brzda a úvazek vám umožní plynulý přechod z jednoho úseku via ferraty na druhý.

Ferratové úvazky – možnost nastavení

Přechod železné cesty vyžaduje řádnou přípravu, a to nejen z hlediska kondice, ale také z hlediska vybavení. Při rozhodování o volbě tohoto typu trasy je také nutné být odolný vůči expozici, která se může na jednotlivých úsecích objevit. Co se týče vybavení, stojí za to zvážit ferratový set, který obsahuje: úvazek, brzdu s tlumičem pádů a přilbu. Při výběru úvazku na via ferratu byste kromě jeho nízké hmotnosti a malých rozměrů po sbalení měli věnovat pozornost možnosti nastavení jak bederního, tak stehenního pásu. Jedná se o univerzálnější řešení, protože umožňuje přizpůsobit úvazek počtu vrstev oblečení, které máte na sobě. V zimě jich bude o něco více než v létě. Kromě ferratových úvazků nabídka obchodu 8a.cz zahrnuje také lezecké přilby, které jsou jednou z povinných součástí vybavení ve skalnatém, exponovaném terénu.

Ferratové úvazky - konstrukce

Ferratové úvazky se obvykle vyznačují také o něco jednodušší konstrukcí než modely známé z horolezectví. Hlavní rozdíl je především v polstrování, protože se nejedná o úvazky, které by uživatele neustále zatěžovaly, jak se může stát při lezení. Při výběru via ferraty musíme někdy lézt jak vertikální, tak horizontální úseky. Na většině trasy je ocelové lano pro jištění, jsou zde také kramle a žebříky a lezecké fragmenty. Je však třeba mít na paměti, že feráta je aktivita, která se nachází téměř na pomezí horolezectví a horské turistiky. Proto úvazky určené pro feráty postrádají nejen přídavné polstrování, které sportovní lezci tolik oceňují pro jeho pohodlí a rychleschnoucí vlastnosti. Oko spojující úvazek bude také jinak konstruováno. U typických lezeckých modelů umožňuje spojit bederní pás a stehenní poutka dohromady. Kromě návrhů věnovaných feratám si můžete vybrat také horolezecký úvazek.