top

Cyklistické rukavice

Rukavice na kolo jsou nezbytným doplňkem v létě i v zimě. Ochrání vaše ruce před chladem, ochrání je v případě pádu a také zajistí pevné držení řídítek za všech podmínek. V naší nabídce najdete profesionální rukavice pro jízdní kola špičkových značek.
Zobrazení Mřížka Seznam

60 výrobky

 1. -35%
  Rukavice na kolo 100% Sling - navy

  wish list

 2. -35%
  Rukavice na kolo 100% Sling - black

  wish list

 3. -35%
  Rukavice na kolo 100% Exceeda - black

  wish list

 4. -30%
  Rukavice na kolo ION Scrub AMP - black

  wish list

 5. -30%
  Rukavice na kolo ION Traze Short - black

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

60 výrobky

Vymazat

Rukavice na kolo pro kratší i delší trasy

Každý, kdo ujede na kole o pár kilometrů více, dobře ví, jak je důležité správně chránit ruce. Ať už se chystáte na delší cyklistickou túru, nebo si chcete projet nejnovější singletrack, cyklistické rukavice vám zaručí dobrý úchop řídítek, ochrání vaše ruce před puchýři a také je ochrání v případě nečekaného pádu. Cyklistické rukavice se od běžných modelů liší několika prvky. Především je nutné zajistit vhodný profil, aby při uchopení řídítek celá věc dokonale padla do ruky i s ohnutými prsty. Tím se eliminují všechny tlakové body a dlouhé hodiny strávené na kole nezpůsobují nepohodlí. Za druhé, cyklistické rukavice musí být na vnitřní straně ruky řádně vyztužené. Jsou neustále v kontaktu s gumovými rukojeťmi, takže musí být obzvláště odolné proti oděru.

Cyklistické rukavice pro léto i zimu

Rukavice pro cyklistiku jsou potřeba po celý rok. Přední výrobci cyklistického oblečení samozřejmě připravují vhodné verze pro letní i zimní podmínky. V případě rukavic do vysokých teplot je samozřejmě klíčovou vlastností jejich prodyšnost. Proto je horní část rukavic nejčastěji vyrobena z velmi tenké, prodyšné síťoviny, která snadno propouští poryvy vzduchu dovnitř a ochlazuje ruce. Díky tomu budou v letních vedrech dobře fungovat nejen cyklistické rukavice s krátkými prsty, ale také vhodně připravené modely s dlouhými prsty. Cyklistické rukavice na zimu by měly především chránit před větrem, který rychle ochlazuje ruce. Proto je u většiny z nich použita plně větruodolná membrána. Modely pro velmi nízké teploty jsou často vybaveny také dodatečnou izolací, která účinně izoluje od nízkých teplot.

Podívejte se na profesionální cyklistické rukavice online v obchodě 8a.cz

Nabízíme širokou škálu modelů, takže si každý může najít ideální rukavice na kolo pro své potřeby. Pokud vás nejvíce baví silniční cyklistika, skvělou volbou by měl být co nejlehčí model, který zajistí dostatečné větrání. Rukavice s krátkými prsty jsou oblíbenou volbou pro cyklistiku. Pokud se věnujete spíše singletrackům a rychle se pohybujícím horským stezkám, jsou lepší volbou rukavice s dlouhými prsty, které lépe ochrání vaše ruce v případě pádu. Jejich úchopové plochy jsou navíc často opatřeny silikonovými vložkami, které výrazně zvyšují jejich přilnavost. Na druhou stranu jsou gelové rukavice na kolo nejlepší volbou pro dlouhé treky. Speciální měkké panely zajišťují dodatečné tlumení nárazů na nejdelších trasách a zabraňují snadné tvorbě otlaků. Gelové rukavice na kolo jsou optimální volbou pro každého, kdo hledá maximální pohodlí i na kratších trasách.