top

Pánské funkční mikiny

Pánské termoaktivní mikiny jsou základem turistického a horského oblečení v chladnějších dnech. Přiléhavá termální mikina zajišťuje optimální termoregulaci a odvádí vlhkost od pokožky.
Zobrazení Mřížka Seznam

158 výrobky

na stránce
  1. -35%
    Mikina La Sportiva Tour L/S - night blue/crystal

    wish list

  2. -25%
    Funkční mikina Mons Royale Cascade 1/4 Zip - black

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

158 výrobky

na stránce
Vymazat

Různorodé pánské funkční mikiny

Téměř každá značka zabývající se výrobou horského oblečení má rozsáhlý sortiment, který zahrnuje také funkční mikiny s dlouhým rukávem. Různé modely jsou navrženy tak, aby se vyrovnaly s měnícími se podmínkami v horách. Lehké modely jsou ideální pro přechodná roční období, nabízejí tepelný komfort a zároveň chrání před ostrým sluncem. Univerzální pánské funkční mikiny střední gramáže jsou skvělou volbou téměř po celý rok, ať už pro chladný letní večer nebo podzimní ráno. Nejsilnější funkční mikiny jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální izolaci. Je to skvělá první vrstva oblečení během zimních mrazů. Pánská funkční mikina je nejčastěji velmi příjemná na dotek a zaručuje optimální kompromis mezi vysokými izolačními vlastnostmi a prodyšností. Tímto způsobem je pokožce zajištěno správné klima i při fyzické aktivitě v silném chladu.

Pánské funkční mikiny z merino vlny a syntetiky

Pánské funkční mikiny se vyrábějí z různých materiálů. Renomovaní výrobci sázejí na moderní kombinace vláken, které nabízejí stále lepší funkční vlastnosti. Pro nejintenzivnější aktivity, jako je horský běh, skitouring nebo jízda na horském kole, jsou vhodnější syntetické mikiny. Jsou vyrobeny z kombinace vláken, jako je nylon, polyester, polypropylen a mnoho dalších. Obvykle se vyznačují nízkou hmotností. Prioritou je zajistit vysokou prodyšnost a rychlý přenos vlhkosti ven. Díky rychleschnoucím vlastnostem těchto materiálů jsou funkční mikiny ideální na delší túry, kdy jsou po vyprání nebo namočení v potoce rychle připraveny na další cestu. Další výhodou je jejich vysoká odolnost. Pánská funkční mikina je nezbytným doplňkem výbavy každého sportovce nebo milovníka dlouhých treků v chladnější části roku. Nejpokročilejší mikiny, jako jsou The North Face AMK DotKnit jsou volbou pro vysokohorské expedice. Důležité je, že pánská syntetická mikina plně spolupracuje s ostatními vrstvami oblečení. Výsledkem je oblečení, které odvádí vlhkost a udržuje tepelnou rovnováhu těla během cvičení.

Druhým významným trendem jsou pánské funkční mikiny z merino vlny. Tyto modely jsou vyrobeny z merino vlny, jsou mimořádně pohodlné na nošení a mají vynikající izolační schopnosti. Jsou ideální pro chladnější období - v přechodných ročních obdobích a v zimě, i když nejtenčí řady se úspěšně používají i v létě. Další výhodou mikin z merino vlny je, že mají přirozeně zvýšenou odolnost proti absorpci nepříjemných pachů, takže zůstávají mnohem déle svěží. Vzhledem k tomu, že neodvádějí vlhkost tak rychle jako jejich syntetičtí konkurenti, jsou pánské mikiny z merino vlny nejčastěji voleny pro aktivity s mírně nižší intenzitou námahy. Vyvíjejí se však i sportovní modely, které kombinují merino vlnu a syntetická vlákna, čímž se z obou typů materiálu dostává to nejlepší.

Pánská funkční mikina je vysoce účelná

Pro zajištění maximálního výkonu je mnoho modelů pánských funkčních mikin vybaveno zipy o délce 1/2, což je praktické řešení, které umožňuje účinně regulovat úroveň větrání. Při intenzivním výstupu můžete mikinu rozepnout, což zajistí lepší proudění vzduchu, a tím i ochlazení. Na druhou stranu nás po výstupu na hory před rychlým ochlazením účinně ochrání pánská funkční mikina zapnutá pod krkem. Důležité je také, zda má mikina antibakteriální úpravu. To je důležité zejména v případě syntetických modelů. Speciální technologie, často využívající ionty stříbra, jsou navrženy tak, aby omezily množení bakterií, a tím snížily nepříjemný zápach v případě dlouhodobého používání mikiny.

Skvělé pánské funkční mikiny - obchod 8a.cz nabízí široký výběr

Různorodé pánské funkční mikiny v naší nabídce vám umožní vybrat si ten správný model pro téměř jakoukoli horskou aktivitu. Přiléhavá pánská funkční mikina je ideální první vrstvou oblečení, která vám nebrání obléknout si další mikinu nebo bundu. Vysoká pružnost celku zajišťuje, že nijak neomezuje v pohybu. V létě jsou oblíbené mírně volnější střihy, které umožňují lepší proudění vzduchu. Naše nabídka zahrnuje pánské funkční mikiny rovného střihu i mikiny s vyšším límcem, zipem nebo kapucí. Běžným prvkem jsou také otvory na palce, které zabraňují vyhrnování rukávů. Funkční mikiny špičkových značek jsou zárukou vysoké kvality a spolehlivosti ve venkovních podmínkách.