top

Pánské nepromokavé bundy

Pánské bundy do deště poskytují spolehlivou ochranu před vodou a sněhem. Bez ohledu na to, zda zdoláváte vrcholy nebo se pohybujete po lesních cestách, je nepromokavá bunda do deště nezbytností.
Zobrazení Mřížka Seznam

203 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Pánská bunda Helly Hansen Dubliner Jacket - black

  wish list

 2. -10%
  Bunda do deště Helly Hansen Dubliner Jacket - red

  wish list

 3. -15%
  Dešťová bunda Małachowski 3L Tourist - black

  wish list

 4. -26%
  Bunda do deště Houdini The Orange Jacket - orange

  wish list

 5. -20%
  Cyklistická bunda ION Shelter 3L Hybrid - black

  wish list

 6. -20%
  Cyklistická bunda ION Shelter Anorak - dark mud

  wish list

 7. -20%
  Cyklistická bunda ION Shelter Anorak - black

  wish list

 8. -35%
  Kabát do deště Didriksons Aviv Parka – black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

203 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské nepromokavé bundy - nezbytná součást outdoorového oblečení

Nepromokavé bundy jsou jednou z nejdůležitějších součástí vybavení horského turisty. Chrání nejen před srážkami a promočením, ale také před větrem, který je silně cítit - nejen v nejvyšších horách - a chladem, který s sebou přináší. Letní déšť, jarní bouřka nebo podzimní liják mohou turistům znepříjemnit život. Navíc na vzdálenějších cestách v náročnějším terénu mohou pro unavené tělo představovat skutečnou hrozbu. Pánské nepromokavé bundy vybavené technickou membránou jsou nejúčinnější bariérou proti ztrátě pohodlí a potěšení z pobytu venku.

Pánské nepromokavé bundy s membránou

Pánská nepromokavá bunda účinně blokuje kapky vody zejména díky membráně. Ultratenká vrstva nanesená na vnitřní stranu tkaniny zastaví kapky jako film. Přesněji řečeno "nic". Toto slovo není náhodné, protože technická membrána používaná v pokročilých turistických produktech se v ničem nepodobá běžné fólii nebo pláštěnce. Pánské nepromokavé bundy s membránou poskytují obousměrnou ochranu proti vlhkosti. Na vnější straně dlouhodobě brání pronikání vody, zatímco na vnitřní straně umožňují odvádět vlhkost z těla - tj. pot. Skutečné membrány jsou technologickým mistrovským dílem vyvinutým ve vědeckých laboratořích - jsou to zcela pružné, tenké a porézní vrstvy s otvory příliš malými pro dešťové kapky a dostatečně velkými pro molekuly páry. Proto vám nepromokavá bunda na hory umožní pohodlně běhat, pochodovat nebo lézt, zatímco pot je vytlačován ven ze zapnuté bundy.

Na co se zaměřit při výběru pánské nepromokavé bundy?

V závislosti na účelu bundy existují různé lamináty, tj. spoje mezi membránou a vnějším materiálem. Z toho vyplývá hmotnost, tloušťka a zamýšlené použití bundy. Existují tři typy laminátů: 2-vrstvý, 3-vrstvý a laminát 2,5. Pánské nepromokavé bundy s 3-vrstvým laminátem jsou obvykle nejodolnější modely. Jejich hmotnost je stále relativně nízká. Jedná se o nepromokavé bundy pro náročné - jsou odolné proti oděru, takže se nebojí ani horolezectví nebo nošení těžkého batohu. Tyto pánské nepromokavé bundy dobře dýchají a mají řadu technických řešení. Patří mezi ně dodatečné větrání v podpaží, prostorná kapuce, množství kapes minimalizovaných ve prospěch hmotnosti a laminované zipy.

Pánské nepromokavé bundy, které používají 2-vrstvý laminát, jsou naopak velmi širokou škálou výrobků. Nejčastěji se poznají podle další podšívky uvnitř bundy. Jedná se o většinu bund s membránou, které lze díky univerzálnímu střihu používat i denně. Výhodou je také jejich cenová dostupnost. Poslední skupinou jsou pánské nepromokavé bundy s laminátem 2,5. Do této skupiny patří lehké a tenké sportovní pánské voděodolné bundy. Jejich úkolem je zajistit nám vynikající prodyšnost. Jsou ideální pro aerobní sporty. Jejich hlavní výhodou je, že je lze sbalit do malého obalu nebo do vlastní kapsy. Takový náklad zabírá velmi málo místa a často se vejde do dlaně. Takovou pánskou nepromokavou bundu ocení cyklisté, běžci, účastníci dobrodružných závodů nebo běhů na dlouhé vzdálenosti.

Jakou nepromokavou bundu si vzít na hory?

Výběr typu membránové bundy do hor je přísně závislý na aktivitě, kterou budeme na stezkách provozovat. Na trekking nebo pěší turistiku jsou nejlepší univerzální nepromokavé bundy s velkým množstvím kapes. Poskytují přístup k základním potřebám na turistické stezce. Pokud je bunda pouze ochranou pro případ zhoršení počasí, je nejlepší zvolit co nejlehčí model, který v batohu zabere málo místa. Pokud plánujete túru s lezeckými prvky, vyplatí se poohlédnout po modelu s dalšími výztuhami. Široká nabídka pánských nepromokavých bund Columbia, Berghaus, Patagonia nebo jiných předních značek umožní každému vybrat si ten nejlepší model.

Je softshellová bunda odolná proti dešti?

Častou alternativou k nepromokavým bundám jako svrchní vrstvě oblečení jsou softshellové bundy a mikiny. Jsou však vhodné pouze pro použití za suchého počasí nebo v případě občasných dešťů. Jejich materiál je impregnovaný zvenčí, což znamená, že příliš rychle nepromokne, ale není nepromokavý. K dispozici jsou také softshellové bundy s membránou, které však většinou slouží jako ochrana proti větru. Všechny švy nejsou utěsněné, což znamená, že při dešti dovnitř proniká vlhkost. Pokud se chystáte na dlouhou túru v dešti nebo chcete mít jistotu, že vám při túře nepromokne oblečení, jsou jedinou dobrou volbou pánské nepromokavé bundy.

Jak prát nepromokavé bundy?

Praní nepromokavé bundy není složité. Za prvé je nutné dodržovat pokyny výrobce uvedené na štítku s údaji o péči výrobku. Za druhé, pro praní technického oblečení s membránami je nejlepší používat speciální prací prostředky namísto běžného prášku. Za třetí, nebojte se bundu vyprat, když je to potřeba. Za čtvrté, nezapomeňte v případě potřeby ihned po vyprání aplikovat na vnější tkaninu impregnaci.

Membránové nepromokavé bundy v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr nejlepších nepromokavých bund od předních outdoorových značek, jako jsou The North Face, Salewa, Columbia, Salomon a mnoho dalších. Ať už se věnujete jakékoliv činnosti, určitě najdete model určený přímo pro vás. Pánské turistické nepromokavé bundy jsou skvělou volbou pro pěší turistiku a trekking, ať už v příměstských lesích nebo na turistické stezce. Horské modely jsou ideální pro horolezectví i pro zdolávání náročnějších horských výzev po celý rok. Nezapomněli jsme ani na běžecké nadšence. Pro ně nabízíme řadu prodyšných nepromokavých bund - pánské modely zajišťují optimální přizpůsobení. Pánská nepromokavá bunda je vhodná i do města. Univerzální střih s množstvím vhodně umístěných kapes z ní dělá ideální volbu pro každodenní nošení. Vyberte si z mnoha moderních modelů. Jejich tlumené barvy ladí s městskými outfity a zaručují vám dva v jednom - městskou eleganci a funkčnost v horách. V nabídce obchodu 8a.cz najdete také stylové dámské nepromokavé bundy.