top

Pánské nepromokavé bundy

Pánské bundy do deště poskytují spolehlivou ochranu před vodou a sněhem. Bez ohledu na to, zda zdoláváte vrcholy nebo se pohybujete po lesních cestách, je nepromokavá bunda do deště nezbytností.
194
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 194

na stránce
 1. -12%
  Bunda The North Face Lightning Jacket - grey/orange

  wish list

 2. -32%
  Bunda Marmot PreCip 3L Jacket - black

  wish list

 3. -12%
  Nepromokavá bunda Columbia Ten Trails Jacket - black

  wish list

 4. -12%
  Bunda Columbia Omni-Tech Ampli-Dry Shell - spruce

  wish list

 5. -10%
  Nepromokavá bunda Five Ten Rain Jkt - black/black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 194

na stránce

Pánské montérky - nezbytná součást outdoorového oblečení

Voděodolné bundy jsou jednou z nejdůležitějších součástí vybavení horského turisty. Chrání nejen před srážkami a promočením, ale také před větrem, který je silně cítit - nejen v nejvyšších horách - a chladem, který s sebou přináší. Letní déšť, jarní bouřka nebo podzimní liják mohou turistům znepříjemnit život. Navíc na vzdálenějších cestách v náročnějším terénu mohou pro unavené tělo představovat skutečnou hrozbu. Pánské bundy do deště vybavené technickou membránou jsou nejúčinnější bariérou proti ztrátě pohodlí a potěšení z pobytu venku.

Pánské boty s membránou

Pánská bunda do deště účinně blokuje kapky vody zejména díky membráně. Ultratenká vrstva nanesená na vnitřní stranu tkaniny zastaví kapky jako film. No, "nic". Toto slovo není náhodné, protože technická membrána používaná v pokročilých turistických produktech se v ničem nepodobá běžné fólii nebo pláštěnce. Pánské bundy do deště s membránou poskytují obousměrnou ochranu proti vlhkosti. Na vnější straně dlouhodobě brání pronikání vody, zatímco na vnitřní straně umožňují odvádět vlhkost z těla - tj. pot. Skutečné membrány jsou technologickým mistrovským dílem vyvinutým ve vědeckých laboratořích - jsou to zcela pružné, tenké a porézní skořepiny s otvory příliš malými pro dešťové kapky a dostatečně velkými pro molekuly páry. Proto vám horská bunda do deště umožní pohodlně běhat, pochodovat nebo šplhat, zatímco pot je vytlačován ven z bundy na zip.

Na co se zaměřit při výběru pánské bundy do deště?

V závislosti na účelu pláště existují různé lamináty, tj. spojení mezi membránou a vnějším materiálem. Z toho vyplývá hmotnost, tloušťka a zamýšlené použití bundy. Existují tři typy laminátů: dvojitý, trojitý a laminát 2,5. Pánské bundy do deště s trojitým laminátem jsou obvykle nejodolnější modely. Jejich hmotnost je stále relativně nízká. Jedná se o nepromokavé bundy pro náročné - jsou odolné proti oděru, takže se nebojí ani horolezectví nebo nošení těžkého batohu. Tyto pánské nepromokavé bundy dobře dýchají a mají řadu technických řešení. Patří mezi ně dodatečné větrání v podpaží, prostorná kapuce, množství kapes minimalizovaných ve prospěch hmotnosti a laminované zipy.

Pánské bundy do deště, které používají dvojitý laminát, jsou naopak velmi širokou škálou výrobků. Nejčastěji se poznají podle další podšívky uvnitř bundy. Jedná se o většinu bund s membránou, které lze díky univerzálnímu střihu používat i denně. Výhodou je také jejich cenová dostupnost. Poslední skupinou jsou pánské bundy do deště s laminátem 2,5. Do této skupiny patří lehké a tenké sportovní pánské nepromokavé bundy. Jejich úkolem je zajistit nám vynikající prodyšnost. Jsou ideální pro aerobní sporty. Jejich hlavní výhodou je, že je lze sbalit do malého pouzdra nebo do vlastní kapsy. Takový náklad zabírá velmi málo místa a často se vejde do dlaně. Takovou pánskou bundu do deště ocení cyklisté, běžci, účastníci dobrodružných závodů nebo běhů na dlouhé vzdálenosti.

Jakou bundu do deště si vzít na hory?

Výběr typu membránové bundy do hor je přísně závislý na aktivitě, kterou budeme na stezkách provozovat. Na trekking nebo pěší turistiku jsou nejlepší univerzální bundy do deště s velkým množstvím kapes. Poskytují přístup k základním potřebám na stezce. Pokud je bunda pouze ochranou pro případ zhoršení počasí, je nejlepší zvolit co nejlehčí model, který v batohu zabere málo místa. Pokud plánujete túru s lezeckými prvky, vyplatí se poohlédnout po modelu s dalšími výztuhami. Široká nabídka pánské bundy do deště Columbia, Berghaus, Patagonia nebo jiné přední značky umožní každému vybrat si ten nejlepší model.

Je softshellová bunda odolná proti dešti?

Častou alternativou k bundám do deště jako svrchní vrstvě oblečení jsou softshellové bundy a mikiny. Jsou však vhodné pouze pro použití za suchého počasí nebo v případě občasných dešťů. Jejich materiál je impregnovaný zvenčí, což znamená, že příliš rychle nepromokne, ale není nepromokavý. K dispozici jsou také softshellové bundy s membránou, které však většinou slouží jako ochrana proti větru. Všechny švy nejsou utěsněné, což znamená, že při dešti dovnitř proniká vlhkost. Pokud se chystáte na dlouhou túru v dešti nebo chcete mít jistotu, že vám při túře nepromokne oblečení, jsou jedinou dobrou volbou pánské bundy do deště.

Jak si mám umýt počítač nepromokavé bundy?

Praní nepromokavé bundyů není složité. Především je nutné dodržovat pokyny výrobce uvedené na etiketě. Za druhé, pro praní technického oblečení s membránami je nejlepší používat speciální prací prostředky namísto běžného prášku. Za třetí, nebojte se bundu vyprat, když je to potřeba. Za čtvrté, nezapomeňte v případě potřeby ihned po vyprání aplikovat na vnější tkaninu impregnaci.

Membránové nepromokavé bundy v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr nejlepších horských bund do deště od předních outdoorových značek, jako jsou The North Face, Salewa, Columbia, Salomon a mnoho dalších. Ať už se věnujete jakékoliv činnosti, určitě najdete model určený přímo pro vás. Pánské turistické bundy do deště jsou skvělou volbou pro pěší turistiku a trekking, ať už v příměstských lesích nebo na stezce. Horské modely jsou ideální pro horolezectví i pro zdolávání náročnějších horských výzev po celý rok. Nezapomněli jsme ani na běžecké nadšence. Pro ně nabízíme řadu prodyšných nepromokavých bund - pánské modely zajišťují optimální přizpůsobení. Pánská bunda do deště je vhodná i do města. Univerzální střih s množstvím vhodně umístěných kapes z ní dělá ideální volbu pro každodenní nošení. Vyberte si z mnoha moderních modelů. Jejich tlumené barvy ladí s městskými outfity a zaručují vám městskou eleganci a funkčnost v horách dva v jednom. V nabídce obchodu 8a.cz najdete také stylové dámské pláštěnky