top

Cyklistické oblečení

Cyklistické oblečení pro všechny milovníky terénní cyklistiky na dvou kolech. Milovníci MTB a endura najdou v naší nabídce to pravé oblečení pro své kolo. Ideální oblečení do hor a na singletrack.
Zobrazení Mřížka Seznam

776 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

776 výrobky

Vymazat

Široký výběr oblečení na MTB a Enduro kolo

Každý milovník řádění na kole dobře ví, jak důležitý je výběr vhodného oblečení na kolo, které zajistí náležité pohodlí při každé cestě. Čím specializovanější formu cyklistiky provozujeme, tím důležitější se stává každá nuance, od výběru vhodných kraťasů či rukavic, přes ideálně uzpůsobené pro použití na kole tričko, cyklistický batoh nebo dokonce ponožky. Zejména při jízdě v terénu nebo v horách cyklistické oblečení do značné míry určuje komfort jak při stoupání, tak při sjezdech. Široká nabídka oblečení MTB a Enduro umožňuje najít to pravé oblečení pro každého nadšence jízdy v terénu. Ať už máte rádi dlouhá a vyčerpávající stoupání, nebo dáváte přednost rychlé jízdě po singltrecích, moderní cyklistické oblečení vám poskytne správné klima při fyzické námaze a také vás lépe ochrání v případě pádu.

Jaké jsou vlastnosti cyklistického oblečení?

Každý kus cyklistického oblečení musí mít několik základních parametrů, aby byla zajištěna maximální funkčnost při jízdě do kopce i z kopce. Za prvé musí zajistit přiměřenou volnost pohybu během jízdy. Proto se cyklistické oblečení nejčastěji odlišuje od turistického střihem. Je to patrné zejména u triček, bund nebo mikin, které mají prodloužený zadní panel, který lépe chrání záda před prochladnutím, když se nakláníme přes řídítka. Za druhé, cyklistické oblečení musí být vysoce prodyšné. Odvádění nadměrného tepla a vlhkosti, které tělo během jízdy vytváří, je nezbytné nejen v horkém počasí, ale i při mírných teplotách. Použití moderních tkanin s technickými vlastnostmi umožňuje zajistit optimální cirkulaci vzduchu a zároveň neumožňuje příliš silné prochladnutí organismu při sjezdech, kdy může být příval vzduchu nepříjemný. Za třetí, cyklistické oblečení musí být odolné, aby dobře posloužilo na mnoha kilometrech ujetých tras.

Cyklistické oblečení pro MTB a Enduro - ideální do hor, ale nejen do nich

Mezi oblečením na kolo se jistě najdou modely určené pro MTB a Enduro cyklistiku. Výrobci v této skupině často používají moderní design a ležérní střihy, které se často odklánějí od klasických cyklistických řešení, která jsou výrazně přizpůsobena postavě. Díky tomu se oblečení Enduro nebo MTB vyznačuje mnohem atraktivnějším vzhledem a vysokou funkčností. Relaxační cyklistické kraťasy Enduro, často s odnímatelnou gelovou vložkou, lze snadno použít při pěších výletech nebo když si chcete odpočinout po dni stráveném na singltrecích. Podobně je tomu i v případě mikin a triček, které se hodí i k mnoha dalším aktivitám, i když jejich hlavním účelem je vzhledem ke střihu a použitým materiálům vždy kolo. Oblečení MTB se vyznačuje také vysokou odolností. Materiály, z nichž jsou vyrobeny, byly často již dříve použity v kolekcích typických pro hory nebo horolezectví, díky čemuž jsou velmi pevné. Odolnost látek je velmi důležitá, protože na úzkých cestách se oblečení často otírá o stromy nebo kameny.

Kompletní cyklistické oblečení najdete v obchodě 8a.cz

Kompletní sadu cyklistického oblečení MTB nebo Enduro si můžete snadno pořídit online. Vybírat můžete téměř z každého kusu cyklistického oblečení. Lehká trička vás v letních vedrech ochladí. V kombinaci s ležérními šortkami získáte sadu, která je ideální pro letní jízdu na horském kole. Když se trochu ochladí, pomohou vám cyklistické mikiny, které skvěle ochrání před rychlým ochlazením. Nezapomeňte ani na menší části cyklistického oblečení, jako jsou cyklistické ponožky a rukavice. Ochrana rukou a zajištění maximálního úchopu řídítek jsou v horách, kde je obzvláště důležitá plná kontrola nad kolem, zásadní. Dobré cyklistické rukavice jsou také základem ochrany ruky při pádu a proti otiskům či oděrkám při delší jízdě. Dobře zvolené kompletní cyklistické oblečení zajistí pohodlí, plnou volnost pohybu a také základní ochranu proti odřeninám v případě pádu.